Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 31.augusts  


9.septembrī kora WENDEN sezonas atklāšanā jauna koncertprogramma "Pa zelta pavedienu"

Piektdien, 9.septembrī, plkst. 19.00 Rožu laukumā Cēsīs, jauktais koris „WENDEN”(diriģente Marika Slotina – Brante) atklās savu 24.sezonu ar jaunu koncertprogrammu „PA ZELTA PAVEDIENU”, kura tapusi ar Cēsu pašvaldības un P/A „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” atbalstu.

Apliecinot mīlestību un cieņu latviešu kultūrai un tās mantojumam, koncertprogramma aptver divu izcilu personību daiļrades sintēzi – Imanta Kalniņa mūziku un Vika (Viktora Kalniņa) pasakas.

Komponists reiz ir teicis, ka nekas pasaulē neskan tā, kā cilvēka dvēsele, kurā ir visas dimensijas. Tas katram dots no dzimšanas. Abiem brāļiem ir atšķirīgas dvēseles dimensijas, bet kopīgs ceļš pa zelta pavedienu, kuru savā koncertprogrammā interpretēs Cēsu Kultūras un Tūrisma centra jauktais koris „WENDEN”, solisti un koncertmeistare Inga Eihentāle. Koncerta scenārija autore ir diriģente Marika Slotina – Brante.

Koncerts nav iedomājams bez tādiem tautā mīlētiem šedevriem kā “Lilioma dziesma” un melodijas, kas kļuvusi par vienu no latviešu tautas nekronētajām himnām “Apliecinājums”, kā arī klausītājiem būs iespēja dzirdēt maigi līksmo pavasara vēstnesi “Jau ziediem rotātas pļavas” vai lēnprātīgi romantisko „Betas dziesmiņa” u.c.

Kora dalībniece Maiga Zalcmane atzīst, ka ir labi iesākt sezonu ar jaunu koncertprogrammu. Tas parāda kora varēšanu!

Diriģente pievienojas augstāk minētajam apgalvojumam un ir gandarīta, ka 2011.gada pavasarī Cēsu pašvaldība izsludināja projektu konkursu, kurā bija iespēja saņemt finansiālu atbalstu jaunai kora koncertprogrammai, kas turpmāk var tikt atskaņota novada pasākumos un citviet Latvijā, tādejādi pozicionējot Cēsis kā radošu pilsētu.

Pirms rudenīgi drēgnajiem vakariem, nāc un sajūti atvasaru Rožu laukumā!

Informāciju sagatavoja:

CKTC jauktā kora „WENDEN” diriģente

Marika Slotina – Brante

marika.slotina@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv