Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 31.oktobris  


Valsts svētki Cēsu novadā lai sasniedz ikvienu

„Svarīgi ir ikvienam cilvēkam pašam atritināt domas, iekustināt rokas un sirdis rūpēs par savu zemi un tās ļaudīm”, ar šādu moto jau šobrīd valsts svētkiem gatavojas Cēsu novadā.

 

Šogad valsts svētkus sagaidot, tiek domāts ne tikai par pasākumiem 11.un 18.novembrī, bet arī par atsevišķām aktivitātēm kas veicinātu bērnu, skolēnu, jauniešu un cēsnieku patriotisko iedvesmošanu. Līdzīgi kā Cēsnieku svētkos vasarā, arī šajos ir akcents uz sabiedrības līdzdalību un iesaistīšanos. Plānots, ka tradicionālajiem svētku pasākumiem klāt nāks atsevišķi pasākumi skolu jaunatnei. Tūdaļ noslēgsies konkurss iedzīvotājiem par savas pilsētas izzināšanu un jaunu kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izstrādāšanu. Cēsu Valsts ģimnāzijā, ar skolotājas Ineses Lāces iniciatīvu, notika labdarības pasākumi, kuros skolas jaunieši veica neskaitāmus labus darbus dažādos veidos- ziedoja dzīvnieku patversmei, nodeva asinis, apciemoja vecļaudis un Cēsu slimnīcas pacientus. Bet brīvprātīgie Cēsu jaunieši ielu intervijās meklēja atbildes uz jautājumiem par varonību, kas tika nofilmētas un apkopotas video materiālā – „Cēsnieku stāsts par Varonību”.

 

11.novembris- Lāčplēša diena.

Par vienu no nozīmīgākajiem, drosmīgākajiem un skaudrākajiem posmiem mūsu vēsturē, atgādina Lāčplēša diena, kad brīvības cena bija augstāka par atdoto dzīvību. Šogad atzīmējot Lāčplēša dienu, uzmanība tiek vērsta uz varoņiem mums apkārt. Stāstīsim ne tikai par tiem, kuri cīnījās vēsturiski nozīmīgajā laikā, bet tiksimies arī ar mūsdienu varoņiem, kuriem varonība ir ikdienas darbs. Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Akadēmijas telpās skolēni un interesenti aicināti uz sarunu un diskusiju par varonības tēmu. Tajā būs divu izcilu vēsturnieku-Kaspara Kļaviņa un Tāļa Vigo Pumpuriņa ieskats varonības tēmās, kas iedvesmos tālākai diskusijai - kas tad ir varonība. Sarunu vadīs vēstures entuziasts Andris Geidāns iztaujājot Jaunā Rīgas teātra aktieri Vili Daudziņu. Pēc diskusijas ikviens aicināts noskatīties jauniešu veidoto video „Cēsnieku stāsts par Varonību” Rožu laukumā. Sekojot jau iedibinātai tradīcijai, notiks pulcēšanās pie Skolnieku rotas pieminekļa, lai dotos svinīgā lāpu gājiena uz Lejas kapiem. Jau piekto gadu uz mirdzošās Latvijas kontūras veidošanu aicina Renārs Sproģis. Sākot no plkst.18:00 Pils parkā estrādē ikviens laipni aicināts iedegt gaiši sveces liesmiņu par savu Latviju. Vakarā Rožu laukumā, tiks demonstrēta režisora Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma "Bermontiāda”, par latviešu brīvības cīņām 1919. gada oktobrī un novembrī. Apmeklētājus sildīs silta tēja un simboliski ugunskuri.

 

18.novembris - Latvijas Republikas Proklamēšanas diena.

Cēsu pilsētā 18.novembra svētku norises ievadīs Ekumēniskais svētku dievkalpojums Cēsu Sv. Jāņa baznīcā plkst.11:00, pēc kura sekos ziedu nolikšana pie Uzvaras pieminekļa, bet pēc tam, Jaunajā Pilī, izstādes „Cēsis pastkartēs” atklāšana. Izstādē būs apskatāma Cēsu novada domes priekšsēdētāja Ginta Šķendera pastkaršu kolekcija. Svinīgi tiks paziņoti un apbalvoti arī konkursa „Jaunie kultūrvēsturiskie maršruti Cēsīs” uzvarētāji. Skanīgu un iedvesmas pilnu svētku dāvanu, sarūpētu savai pilsētai, pasniegs Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Inese Lāce, uz svinīgo sarīkojumu un muzikālu koncertuzvedumu „Rūpēs par Latviju” novada iedzīvotāji aicināti plkst.17:00 Cēsu 2.pamatskolā. Vakarā, plkst.21:00 Vienības laukumā, uz svētku dienas patriotisku noslēgumu aicināti visi, kuri cieņu savai zemei vēlas izteikt dziesmās. Kopā ar Cēsu koriem varēs izdziedāt skaistākās melodijas.

 

Svētkus atzīmējot, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs ir sagatavojis piedāvājumu pirmskolām un skolām visa mēneša garumā. Ikvienai izglītības iestādei ir iespēja valsts svētku bagātināt ar interesantām programmām, lekcijām, erudīcijas spēlēm un ceļojošām izstādēm. Apmeklētājiem svētkos 11.un 18.novembrī durvis vērs muzeja Atklātais krājums, kurā apskatei pieejama daļa no muzeja vērtīgākajiem eksponātiem. Jaunas izstādes būs atvērtas Izstāžu namā, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejā un Cēsu Centrālajā bibliotēkā.

 

Iesākot ar savu dzimto pilsētu, rūpēs par Latviju, cēsnieki gatavojas svētkiem!

Plašāka svētku programmu skatīt ŠEIT 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636; 28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv