Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
  » Cēsu novada pašvaldība
  » Vaives pagasta pārvalde
  » Publiskie iepirkumi
  » Vakances, izsoles, konkursi
  » Sabiedriskās apspriešanas, pētījumi
  » Attīstības plānošana
  - Cēsu pilsētas Attīstības programma 2008.-2014.gadam
  - Cēsu pilsētas teritorijas plānojums 2005.-2017.gadam
  - Investīciju teritorijas
  - Nodarbinātība
  - Detālplānojumi
  - Iesniegumi/veidlapas
  - Citi attīstības dokumenti
  - Vaives pagasta teritorijas plānojums
  » Projekti
  » Avīze "Cēsu Vēstis"
  » Vaives vēstis
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Pašvaldība> Attīstības plānošana> Investīciju teritorijas

- Apraksts
- Uzaicinājums investīciju pieteikumiem neapbūvētu zemes gabalu apbūvei
- Krasta iela 1
- Ielejas iela 5

Apraksts


    Cēsis ir viena no senākajām Latvijas pilsētām un vēsturiski veidojusies par Vidzemes centru. Šobrīd pilsēta ar 19 000 iedzīvotāju ir otra lielākā pilsēta Vidzemes plānošanas reģionā. Ģeogrāfiski pilsēta atrodas 87 km attālumā no Rīgas starp diviem nozīmīgiem transporta koridoriem – Rīga Veclaicene un Inčukalns – Valmiera.

     Cēsis ir bagātas ar dabas un kultūrvēsturisko mantojumu. Līdz ar to Cēsu pilsētā raksturīgie uzņēmējdarbības veidi ir vieglā rūpniecība, tūrisms, informāciju tehnoloģijas un dažādu pakalpojumu sniegšana. Arī nākotnē, balstoties uz Cēsu pilsētas attīstības plānu kā prioritārie uzņēmējdarbības virzieni pilsētā ir noteikti tūrisms, kokapstrāde, pārtikas pārstrāde, IT. Šobrīd lielākie Cēsu pilsētas uzņēmumi ir alus darītava, medus ražotne, gaļas ražotne, tipogrāfija, dzeramā ūdens ražotne, dārzniecība, dažāda veida tūrisma pakalpojumu sniedzēji, transporta pakalpojumu sniedzēji un kontaktu centrs 1188. Cēsu pilsētā ir 30 uzņēmumi uz 1000 iedzīvotājiem, kas ir samērā augsts rādītājs salīdzinot ar vidējo Latvijā. Tomēr salīdzinoši ar Eiropas vidējo rādītāju, Latvija un arī Cēsis atpaliek. Lai uzlabotu ekonomisko vidi pilsētā, attīstītu uzņēmējdarbību un piesaistītu investīcijas, Cēsu pilsētas dome, veic dažādus pasākumus. Viens no tiem ir investīciju teritoriju apzināšana un piedāvāšana interesentiem.

     Cēsu pilsētā ir vairāki gan pašvaldībai, gan privātpersonām piederoši zemes gabali, kas šobrīd netiek apsaimniekoti. Lai nodrošinātu šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, Cēsu pilsētas dome vēlas piesaistīt investorus (fiziskas un juridiskas personas), kam ir interese paplašināt vai uzsākt uzņēmējdarbību Cēsīs.

   Šobrīd ir sagatavots informatīvs materiāls par pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem un 2006.gada 2.martā Cēsu pilsētas domes sēdē tika nolemts izsludināt vairākus zemes gabalus investīciju piesaistei. Šie zemes gabali atrodas pilsētas zonās, kur paredzēta ražošanas, komerciāla un sabiedriska rakstura objektu apbūve un mazstāvu dzīvojamo ēku apbūve.

     Līdz ar to Cēsu pilsētas dome aicina visus interesentus iesniegt domē savus investīciju priekšlikumus šo zemes gabalu attīstībai. Attīstības projektu idejas priekšlikumi par katru zemes gabalu jāiesniedz Cēsu pilsētas domē rakstiskā veidā uz ne vairāk kā divām A4 formāta lapām līdz 2006.gada 2.jūnijam. Apraksta daļā nepieciešams norādīt attīstības projekta mērķi, plānoto investīciju apjomu un izpildes termiņu, projekta atbilstību Cēsu pilsētas attīstības un teritorijas plānojumam un citus aspektus, kas noradīti uzaicinājuma pilnajā tekstā.

     Cēsu pilsētas domes uzaicinājuma pilns teksts un informatīvais materiāls par investīcijām paredzētajiem zemes gabaliem un sīkāka informācija par Cēsīm ir pieejama Cēsu pilsētas mājas lapā www.cesis.lv sadaļā Investīciju teritorijas. Materiālā ietilpst vispārīga informācija par zemes gabalu un tā atrašanās vietu, kā arī karte, kas raksturo inženierkomunikāciju pieejamību konkrētam zemes gabalam.

Papildus informāciju var saņemt Cēsu pilsētas domes Attīstības plānošanas nodaļā, Raunas ielā 4, Cēsīs 300.kabinetā, tel. 4124702.

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv