Uzraudzība ir regulāra, sistemātiska resursu, rīcību un rezultātu pārbaude. Tās mērķis ir sekmēt lietderīgu un efektīvu attīstības programmas īstenošanas vadīšanas lēmumu pieņemšanu. Uzraudzība ir pastāvīgs process.
Uzraudzības sistēmas uzdevumi ir:
Identificēt pārmaiņas pilsētas situācijā kopumā un pa nozarēm;
Identificēt, vai attīstības programma tiek ieviesta, kā plānots;
Demonstrēt pašvaldības darbības progresu un sasniegumus;
Nodrošināt ar informāciju sabiedrību, politiķus un citas ieinteresētās puses;
Identificēt jaunas problēmas un iespējas, kam veltīt tālāku izpēti un darbības;
Pamatot attīstības programmas aktualizācijas nepieciešamību;
Sekmēt pilsētas pašvaldības struktūrvienību, valsts institūciju, uzņēmēju un sabiedrības koordinētu darbību pilsētas attīstības jautājumos;
Nodrošināt pilsētas attīstības novērtēšanas iespējas.
Galvenās darbības uzraudzības sistēmas ietvaros ir regulāri un sistemātiski vākt, apkopot un analizēt kvantitatīvu un kvalitatīvu informāciju par situāciju pilsētā un pilsētas pašvaldības darbību.
Attīstības programma jāņem vērā apstiprinot ikgadējo pašvaldības budžetu un pilsētas nodaļām un struktūrvienībām izstrādājot gada darba plānus. Izstrādājot Cēsu pilsētas attīstības programmas 2008. 2014.gadam attīstības stratēģiju, tika izvirzīti rādītāji, kas raksturo izvirzīto mērķu sasniegšanu. Sākot ar 2008.gada pārskatu par pilsētas attīstības programmas ieviešanu, visām atbildīgajām Cēsu pilsētas domes nodaļām, aģentūrām, u.c. iestādēm ikgadējos ziņojumos jāņem vērā noteiktie indikatori un jāsniedz ziņas par šiem rādītājiem Cēsu pilsētas domes Attīstības plānošanas nodaļai. Attīstības programmas uzraudzība notiek šādos posmos:
dati / indikatori no domes nodaļām, aģentūrām, iestādēm, valsts institūcijām
Dati tiek vākti regulāri un reizi gadā apkopoti. Par konkrētajiem datiem atbildīga ir attiecīgā nodaļa, struktūrvienība. Datus apkopo Cēsu pilsētas domes attīstības plānošanas nodaļa.
atskaite par rīcības programmas izpildi
Katra Cēsu pilsētas domes nodaļa, struktūrvienība, kārtējā gada sākumā sniedz atskaiti par padarīto / nepadarīto.
Pārskata ziņojums par attīstības programmas ieviešanu tiek iekļauts ikgadējā Cēsu pilsētas domes gada pārskatā un vadības ziņojumā.
Cēsu pilsētas attīstības programmas attīstības stratēģiju pārskata reizi 2 gados, savukārt investīciju plānu pārskata katru gadu reizē ar budžeta sastādīšanu.