Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 11.jūlijs   Vārda dienu svin: Leonora, Svens
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
  » Cēsu novada pašvaldība
  » Vaives pagasta pārvalde
  » Publiskie iepirkumi
  » Vakances, izsoles, konkursi
  » Sabiedriskās apspriešanas, pētījumi
  » Attīstības plānošana
  - Cēsu pilsētas Attīstības programma 2008.-2014.gadam
  -- Uzraudzības sistēma
  -- Esošās situācijas raksturojums
  -- Attīstības stratēģija
  -- Investīciju plāns
  -- Vides pārskats
  - Cēsu pilsētas teritorijas plānojums 2005.-2017.gadam
  - Investīciju teritorijas
  - Nodarbinātība
  - Detālplānojumi
  - Iesniegumi/veidlapas
  - Citi attīstības dokumenti
  - Vaives pagasta teritorijas plānojums
  » Projekti
  » Avīze "Cēsu Vēstis"
  » Vaives vēstis
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Pašvaldība> Attīstības plānošana> Cēsu pilsētas Attīstības programma 2008.-2014.gadam> Esošās situācijas raksturojums

- Izglītība un tālākizglītība
- Ievads
- Esošās situācijas raksturojums
- Iedzīvotāji
- Pilsētas pārvalde
- Kultūrvide
- Komunālā saimniecība
- Enerģētika
- Veselība
- Sociālā palīdzība un pakalpojumi
- Transports un satiksme
- Tūrisms
- Informācijas sabiedrība
- Valsts un pašvaldības pārvaldes institūcijas
- Kopsavilkums
- Sports
- Uzņēmējdarbība un nodarbinātība
- Dabas vide un vides infrastruktūra

Izglītība un tālākizglītība


Cēsīs darbojas visu līmeņu izglītības iestādes sākot no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz par augstskolu filiālēm. Cēsīs ir 5 pirmsskolas izglītības iestādes, 5 pamatskolas, 4 vispārējās izglītības iestādes, 3 profesionālās skolas, Bērnu un jauniešu interešu centrs. Cēsu tuvumā darbojas vēl divas profesionālās vispārējās izglītības iestādes, 1 vidusskola. Jau vairākus gadus Cēsīs sekmīgi darbojas biznesa augstskola “Turība”, Rīgas izglītības un vadības augstskola un Starptautiskā psiholoģijas augstskola.

Pirmsskolas izglītība

Cēsīs darbojas 5 pirmsskolas izglītības iestādes, no kurām 4 piedāvā vispārējās pirmsskolas izglītības programmas un 1 pirmsskolas izglītības iestāde nodrošina speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar runas traucējumiem. Pašlaik Cēsīs pirmsskolas izglītību programmu 5 pirmsskolas izglītības iestādēs un Cēsu 2.pamatskolā iegūst 713 bērni vecumā no 1 – 6 gadiem. Pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē apmēram 65% no pilsētas pirmsskolas vecuma bērniem. Pamatizglītības uzsākšanai tiek sagatavoti visi piecgadīgie un sešgadīgie Cēsu pilsētas bērni.

Lielākā problēma pirmsskolas izglītībā ir vietu trūkums bērnudārzos. Lai šo problēmu risinātu, Cēsu pašvaldība 2007. gada nogalē ir uzsākusi darbus jauna bērnudārza celtniecībai Cēsīs. Bērnudārzā paredzēts atvērt arī grupiņas bērniem ar kustību un citiem traucējumiem. Tāpat tiek plānots izveidot arī privātu bērnudārzu ar 3 grupiņām, kas nodrošinās vietas apmēram 40 bērniem. Ņemot vērā demogrāfisko situāciju, prognozējams, ka līdz ar jauno bērnudārzu atvēršanu problēma ar trūkstošajām vietām bērnudārzos tiks atrisināta.

Pamata un vispārējā izglītība

Cēsīs tiek piedāvāta augsta līmeņa pamata un vispārējā izglītība. Ar 2007./2008. mācību gadu Cēsīs sāka darboties divas vispārējās izglītības iestādes, kurām par augstiem sasniegumiem piešķirts Valsts ģimnāzijas statuss. Cēsīs darbojas 9 pamata un vispārējas izglītības iestādes. Cēsu pašvaldības pārvaldībā ir 4 pamatskolas, 2 vidusskolas (t.sk. viena vakara skola) un divas ģimnāzijas. Cēsu sanatorijas internātpamatskolu 2007. gada novembrī Izglītības ministrija nodeva Cēsu pilētas domes pārvaldībā. Tajā mācās un ārstējas 268 bērni ar bronhiālo astmu un citām plaušu slimībām, kā arī sirds un asinsvadu saslimšanām.

Ar 2006./2007.m.g. Cēsu 2.pamatskolā uzsāk īstenot programmu „Speciālās pamatizglītības programma izglītojamie ar garīgās attīstības traucējumiem”, kuru apmeklē 5 skolēni.

Profesionālā izglītība

Cēsīs darbojas 2 profesionālās izglītības iestādes – Cēsu 4. arodvidusskola un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola, kurās mācās pārsvarā jaunieši no Cēsu rajona un Vidzemes.

Cēsu 4. arodvidusskola piedāvā apgūt elektriķa, mēbeļu galdnieka, apdares darbu izpildītāja, namdara, darba galdu iestatītāja ar specializāciju kokapstrādē specializācijas. Skolēnu skaits skolā ir stabils un nav problēmu nokomplektēt klašu komplektus. Skola sadarbojas ar pilsētas un rajona uzņēmumiem skolēnu prakšu nodrošināšanai.

Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola piedāvā 4 profesionālās ievirzes izglītības programmas un 6 profesionālās izglītības programmas.  AKCMV audzēkņi mācās klavieru, kordiriģēšanas, vokālajā, pūšamo instrumentu, stīgu instrumentu, tautas instrumentu nodaļās. Papildus speciālajiem un mūzikas priekšmetiem audzēkņi var apgūt kompozīcijas un ērģeļspēles pamatus. Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā var apgūt sešas izglītības programmas - taustiņinstrumentu spēle (klavieres, akordeons) stīgu instrumentu spēle (vijole, alts, čells, kontrabass, kokle, ģitāra) vokālā nodaļa pūšaminstrumentu spēle (flauta, klarnete, saksofons, trompete, mežrags, trombons, tuba) sitaminstrumentu spēle kordiriģēšana. Papildus var apgūt kompozīciju un ērģeļu spēli. 2006.gadā skolēnu skaits skolā salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem nedaudz samazinājies, tomēr pēdējos gados tas ir kļuvis stabils.

Mūzikas vidusskolā darbojās stīgu instrumentu orķestris, pūšaminstrumentu orķestris un mācību koris. Skolas pedagogi un audzēkņi aktīvi iesaistās pilsētas kultūras pasākumos un darbojas Vidzemes kamerorķestrī.

Interešu izglītība

Interešu izglītības piedāvājumu bērniem pilsētā nodrošina Bērnu jauniešu interešu centrs, mūzikas skola, mākslas skola, sporta skola un kultūras centrs. Tāpat dažādas ārpusklašu nodarbības piedāvā gan pamatskolas, gan vidusskolas.

BJIC piedāvā 39 dažādas programmas, kurās iespējams piedalīties dažāda vecuma bērniem. 2007./2008. gada mācību programmā CBJC pavisam piedāvā 40 dažādus pulciņus. Interešu izglītībā iesaistīto audzēkņu skaits Cēsu bērnu un jauniešu centrā katru gadu nedaudz palielinās.

Cēsu pilsētas sporta skola piedāvā jauniešiem trenēties deviņos dažādos sporta veidos: basketbola nodaļā, orientēšanās nodaļā, biatlona - slēpošanas nodaļā, volejbola nodaļā, vieglatlētikas nodaļā, galda tenisa nodaļā, badmintona nodaļā, BMX nodaļā, lorbola nodaļā.

Bērnu mūzikas skola

Bērnu mūzikas skolā var apgūt piecas izglītības programmas – taustiņu instrumentu spēle stīgu instrumentu spēle pūšamo instrumentu spēle sitaminstrumentu spēle kora klase (sīkāk instrumentus nedalām, tie ir tādi paši kā mūzikas vidusskolā). Pašlaik mūzikas skolā mācās 179 audzēkņi. Pedagogi strādā gan mūzikas vidusskolā, gan mūzikas skolā.

Pieaugušo izglītība

Rīgas izglītības un vadības augstskolas Cēsu filiāle piedāvā iegūt augstāko izglītību sākumskolas skolotāja, pirmsskolas skolotāja, sabiedrisko attiecību, komercdarbības organizatora specialitātēs. Izglītības programmas iespējams apgūt tikai nepilna laika studijās. Sadarbojoties Cēsu pilsētas domei un augstskolai ar 2007.gada 1.septembri augstskolas Cēsu filiālē atvērta dienas nodaļa, kurā var apgūt pirmsskolas skolotāja ar tiesībām strādāt sākumskolā specialitāti. SIA Biznesa augstskola Turība Cēsu filiāle piedāvā apgūt pirmā līmeņa augstāko izglītību tiesību zinību, viesnīcu vadības, reklāmas zinību, finanšu un grāmatvedības specialitātēs. Starptautiskā praktiskās psiholoģijas augstskola piedāvā iegūt augstāko izglītību uzņēmējdarbības, praktiskās psiholoģijas, reklāmas un sabiedrisko attiecību, tulka un datordizaina un interjerdizaina specialitātēs. Rīgas Stradiņa universitātes Cēsu mācībpunkts, kas darbojas Cēsu rajona slimnīcā, piedāvā iegūt pirmā līmeņa augstāko izglītību specialitātē medmāsa. Grāmatvedības un finansu koledža piedāvā grāmatvedības un finanšu specialitātes pirmā līmeņa augstāko izglītību. Augstākās izglītības iestādēs studē gan Cēsu iedzīvotāji, gan cilvēki no visas Vidzemes un arī no Latgales un Rīgas rajona.

     
    © Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv