Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  » Vide
  - Local Agenda
  - Vides attīstības padome
  - Noderīgas saites
  - Vides apsaimniekošanas prasības iedzīvotājiem
  - Vides politikas plāns un rīcības programma
  - Zaļais stūrītis
  - Cēsu dabas un kultūrvēsturiskā parka dabas aizsardzības plāns
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Aprīlis 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Vide> Local Agenda> Pamatprincipi veiksmīga vietējās Agenda 21 projekta realizēšanai

- Kas ir Agenda –21
- Pamatprincipi veiksmīga vietējās Agenda 21 projekta realizēšanai
- Local Agenda 21 darbības pirmsākumi Cēsīs
- Cēsu vides informācijas centrs

Pamatprincipi veiksmīga vietējās Agenda 21 projekta realizēšanai


1. Formulēta visaptveroša situācijas analīze un projekta mērķi.
Lai sasniegtu ilgtspējīgu attīstību vispirms jāapzina situācija kopumā ietverot ekonomiskos, sociālos un vides apsvērumus. Lai paredzamās akcijas patiešām būtu veiksmīgas, jāizstrādā un jāparāda galvenie darbības virzieni ar skaidriem un izmērāmiem mērķiem.

2. Ievērota globālā attīstība.
Ilgtspējīga attīstība un veselīga vide jānovērtē no globālā skatu punkta. Vietēja rakstura risinājumi var ietekmēt vides problēmu risinājumu pasaules mērogā. Mums jāatrod ceļš kā sasniegt visu pasaules pašvaldību savstarpēju atbildību. Starptautiskā sadarbība vietējo interešu pasākumos var kļūt par veiksmīgu informācijas apmaiņas veidu.

3. Ietverts īstenojams pasākumu plāns
Sabiedrības sakārtošana vadoties pēc ilgtspējīgas attīstības principiem prasa ievērojamas izmaiņas daudzās jomās. Piemēram - satiksmes un enerģijas apgādes jomā. Daži pārejas procesi ilgs gadu desmitus, tāpēc ir svarīgi, veidojot nākotnes ainu, formulēt sasniedzamos mērķus ievērot ilgstošu realizācijas periodu.

4. Iedzīvotāju piesaiste plānošanas procesam, nākotnes vīzijas un problēmu dokumentēšana.
Agenda 21 sniedz pamatu dialogiem, sadarbības līgumiem un konkrētu projektu uzsākšanai. Vietējās pašvaldības var un tām vajag iesaistīt iedzīvotājus, organizācijas, arodbiedrības un uzņēmējus ilgtspējīgas attīstības projektos.
Nozīmīgi ir konkrēti projekti un lēmumi. Ir svarīgi, lai pašvaldība savā darbībā pieņemtu (leģitimētu, t.i., pieņemtu sev par likumu) izstrādātos lēmumus un ierosinājumus.
Prognozējamo rezultātu (vīziju) apraksta rīcības plānā, tāpat apraksta arī tos mērķus, kas sasniedzami un darbības šo mērķu realizācijā, lai sasniegtu ilgspējīgu attīstību. Agenda –21 dokumentam jākļūst par pavadoni vides atveseļošanā visā pašvaldības teritorijā.

5. Jāparedz līdzdalības un sadarbības iespējas
Visiem pilsoņiem, ieinteresētajām pusēm jānodrošina iespēja piedalīties Agenda 21 projektos. Jo plašāka būs iesaistīšanās projektā, jo lielākas iespējas to sekmīgi veikt un sasniegt uzstādītos mērķus. Līdzdalības pamatideja ir brīvprātība

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv