Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
  » Aktualitātes
  » Kultūras organizācijas
  » Pasākumu kalendārs
  » Kultūras nams
  » Viduslaiku pils
  » Jaunā pils
  » Muzejs
  » Izstāžu nams
  » Pašdarbības kolektīvi
  » Pasākumu vietas
  » Publisko pasākumu organizēšana
  » Projektu konkurss
  » Kultūras stratēģija
  » Cēsu Mākslas festivāls
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Kultūra> Kultūras organizācijas


Kultūras Organizācijas Cēsu novadā


Cēsu pilsētas kultūras organizācijas ir pamats kultūras dzīvei pilsētā un Cēsu rajonā. Līdzās pastāvīgajām kultūras procesu virzošajām iestādēm – Kultūras centram, bibliotēkai, muzejam, izstāžu namam – aktīvi un radoši darbojas nelielas privātās un nevalstiskās organizācijas, kopīgi nodrošinot kultūras dzīves daudzveidību pilsētā.

 
„Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir Cēsu novada pašvaldības izveidota budžeta finansēta pašvaldības iestāde, kuras darbības mērķis ir rūpēties par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un to izmantošanu sabiedrības izglītošanai, tādējādi veicinot kultūras un tūrisma nozares attīstību Cēsu novadā. Zem pašvaldības aģentūras ir apvienoti arī Cēsu Kultūras centrs, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs un Cēsu Tūrisma Attīstības un informācijas centrs. Aģentūras paspārnē darbojas 13 amatiermākslas kolektīvi (teātris, kori, tautas un moderno deju kolektīvi, folkloras kopa), kuros darbojas gan bērni, gan jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes cilvēki. Noteikti pieminams ir arī Andra Veismaņa vadītais Vidzemes kamerorķestri, kura profesionālais sniegums ir augstu novērtēts gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Aģentūras pārziņā ir Cēsu viduslaiku pils, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs, Cēsu Izstāžu nams, Apmeklētāju centrs un tajā esošais Tūrisma informācijas centrs, Pils parks un Maija parks.

Adrese: Baznīcas laukums 1, Cēsis

Tel. 64121772. E-pasts: cesis@cesis.lv. www.turisms.cesis.lv


Cēsu Centrālā bibliotēka ir pilsētas pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kas veic iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina informācijas pieejamību un izmantošanu iedzīvotājiem. Plašus uzziņu, nozaru un daiļliteratūras krājumus piedāvā Abonementā, Vispārīgajā, Mākslas un Novadpētniecības literatūras lasītavās. Interneta lasītavā ir iespējams bez maksas izmantot datorus un internetu. Bērnu literatūras nodaļā ir grāmatas un periodiskie izdevumi bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, datora un interneta izmantošanas iespējas, bērni var piedalīties interešu pulciņu darbā.

Bibliotēka organizē tikšanās ar literātiem, Dzejas dienu un citus pasākumus, kas saistīti ar literatūru un grāmatām.

Adrese: Raunas iela 1, Cēsis.

Tel. 64123644, 64122879. E-pasts: info@biblioteka.cesis.lv

Bērnu literatūras nodaļa: Raunas iela 12, Cēsis. Tel. 64122605. E-pasts: cbb@apollo.lv. http://www.biblioteka.cesis.lv

 

Rīdzenes bibliotēkas apmeklētājiem pieejams plašs daiļliteratūras, oriģinālliteratūras, daudzveidīgs nozaru literatūras klāsts. Jaunas grāmatas ir arī mazajiem lasītājiem un pusaudžiem. Bibliotēkas lasītava piedāvā dažādu uzziņu literatūru: 16 dažāda nosaukuma žurnāli, tematiskās mapes un plašu novadpētniecības materiālu klāstu (vairāk kā 140 mapes). Ērtāku un ātrāku informācijas ieguvi padarīs alfabētiskais katalogs un datoru, interneta izmantošana. Rīdzenes bibliotēka apmeklētājus aicina uz izstādēm, tematiskiem pasākumiem un organizē tikšanās vakarus ar interesantiem cilvēkiem.

Adrese: Cēsu novads, Vaives pagasts, Rīdzene,

 Tālr. 64129247Rāmuļu bibliotēkas pakalpojumi ir daiļliteratūra, oriģinālliteratūra, nozaru un bērnu literatūra. Lasītavā var pārlapot laikrakstus - Latvijas Avīze, Druva, bērnu žurnālus un uzziņu literatūru. Tāpat bibliotēka piedāvā datora, printera un interneta pakalpojumus, kuri ir bez maksas.

Bibliotēka aicina lasītājiem ievērot: grāmatu lietošanas termiņu (1 mēnesis), žurnālu lietošanas termiņu ( 10 dienas).

Grāmatas var pasūtīt arī no citām bibliotēkām, bet lai kļūtu par bibliotēkas lasītāju, pirmajā apmeklējuma reizē līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments

Adrese: Cēsu novads, Vaives pagasts, p/n Rāmuļi, LV-4137;

Tālr.28716531Cēsu bērnu un jauniešu centrs “Spārni”.

Centra darbība uzsākta 1954.gadā. Šobrīd CBJC telpās aptuveni 1,5 tk Cēsu novada bērnu apgūst jaunas prasmes ap 40 dažādos pulciņos. Mākslas darbnīca, vokālā, deju, teātra un dizaina studijas, ģitārspēle un zīda apgleznošana ir tikai dažas no iespējām, ko piedāvā profesionāli pedagogi, attīstot bērnu radošās prasmes un iemaņas.

Adrese: Bērzaines iela 4, Cēsis

Tel. 64121898. E-pasts: cbjc@apollo.lv.
http://www.cbjc.lv

 

Nevalstiskās un privātās kultūras organizācijas, biedrības

 

Cēsu Pils ģilde ir sabiedrisks fonds, kura mērķis ir veicināt Cēsu pils izpētes un atjaunošanas darbus, rūpēties par Cēsu pilsētas un Cēsu pils vārda atpazīstamību, regulāri veicot visdažādākās mūzikas, arhitektūras un mākslas aktivitātes Cēsu pils kompleksā. Cēsu pils ģildes dibinātāji ir sabiedrībā labi pazīstami inteliģences pārstāvji. Pils ģilde organizē Mākslas festivālu “Cēsis”, kurā skatītājiem ik vasaru tiks piedāvāts augstvērtīgs laikmetīgās mākslas un mūzikas profesionāļu sniegums.

Adrese: Baznīcas laukums 1, Cēsis

Tel. 26667788. E-pasts: gilde@cesis.lv.


 

 

Seno rotu kalve

Eksperimentālās arheoloģijas darbnīca Seno rotu kalve ir Tautas daiļamatu meistara, rotkaļa Daumanta Kalniņa izveidota un uzturēta vēsturiskajā un gleznainajā Cēsu viduslaiku pilī. Cēsu muzejā eksperimentālā arheoloģija, pirmo reizi šīs nozares vēsturē, padarīja seno rotu par zinātniskās izpētes un eksperimentu objektu.

Seno rotu kalvē var iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem, apskatīt seno rotu atdarinājumus un no meistara stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām. Kalvē iespējams iegādāties interesantus, ar Cēsu novada vēsturi saistītus suvenīrus vai rotaslietas. 

Adrese: Pils iela 9, Cēsis.

Tel. 29158436. E-pasts: kalninsdaumants@yahoo.com

http://www.cesis.lv/kalve
 

 

Aušanas darbnīca „Vēverīšas”

Audējas meistares Dagnijas Kupčas vadībā iepazīstina apmeklētājus ar audējas amatu, aušanas vēsturi un tradīcijām. Darbnīcā iespējams vērot dzijas kāršanas, vērpšanas, šķetināšanas un aušanas demonstrējumus, kā arī senajā amatā iemēģināt savu roku. Darbnīcā darbojas arī neliels suvenīru veikaliņš.

 

Adrese: Cēsis, Rīgas iela 19

Sīkāka informācija : Dagnija Kupče, tel. 26054322

e - pasts: dagnija_kupche@tvnet.lv.

 

Kultūras biedrība HARMONIJA

Biedrība atbalsta, veicina un organizē Cēsu novada literātu darbu vākšanu un publicēšanu, literāru sarīkojumu organizēšanu. 2006.gadā uz Cēsu 800 gades svinībām publicējusi grāmatu “Cēsu Hronika”. Biedrības vadītāja – Dzidra Olengoviča.

Adrese: Dzintara iela 7, Cēsis

www.cesisharmonija.blogspot.com

 

Fonoklubs aktīvi darbojas festivāla FONOFEST organizēšanā, kas tradicionāli norisinās netālu no Cēsīm – Uplandos.


"Fonokluba“ iecere ir organizēt koncertus, izstādes, filmu vakarus, nodrošinot pastāvīgu vietu jauniešu radošajām izpausmēm. Jaunieši paši aktīvi līdzdarbojas pasākumu tapšanā un organizēšanā, tādējādi veidojot Cēsīs mūsdienīgu, eksperimentālu mākslas formu attīstības centru, kas padara pievilcīgāku dzīves vidi Cēsu pilsētas jauniešiem. Fonoklubu ir iespējams izīrēt banketiem, privātām ballītēm, koncertiem, kā arī dažāda cita rakstura publiskiem un privātiem pasākumiem. Iespēja izīrēt koncerta aprīkojumu (skaņas aparatūru, gaismas, dūmmašīnas).

 

Adrese: Rīgas iela 47, Cēsis

Papildus informācija par koncertiem Fonoklubā: http://www.fonoklubs.lv/

Lauris Sildniks, Tel.29119054. E-pasts: lauris@enhet.net.

 

 

Biedrība “Culturelab” (Kultūras Laboratorija) dibināta 2005. gadā Cēsīs ar mērķi veicināt ilgtspējīgu sabiedrības sociālo un ekonomisko attīstību, stratēģiski un inovatīvi izmantojot kultūras resursus. Viens no biedrības uzdevumiem ir starptautiskās kultūras sadarbības veicināšana, veidojot starptautiskus kopprojektus, kā arī ārvalstu kultūras politikas un menedžmenta zināšanu un pieredzes izplatīšana Latvijā.

Adrese:Palasta iela 13-3, Cēsis.

Tel.26011102. E-pasts: info@culturelab.com.

http://www.culturelab.com; http://www.culturelab.com/mikrovilnis.

 

 

 

Biedrība „ Art Cēsis” dibināta 2010.gada aprīlī ar mērķi veicināt ilgtspējīgu sabiedrības garīgo, sociālo un ekonomisko attīstību, stratēģiski un inovatīvi izmantojot kultūras resursus.

 

Galvenie biedrības darbības uzdevumi ir:

-veicināt kultūras attīstību, jaunradi un kultūras vērtību saglabāšanu;  

-paplašināt sabiedrības izglītības, informācijas, pieejamības un līdzdalības iespējas vizuālās mākslas un citās kultūras nozares jomās;

-veicināt sabiedrības pilsonisko līdzdalību un iniciatīvu reģionālās un vietējās kultūras attīstības plānošanā un īstenošanā;

-sekmēt valsts un privātās partnerības sekmīgu sadarbības kultūras projektu attīstību.

Biedrības galvenie darbības veidi ir: Kultūras norišu producēšana un izstāžu organizēšana.

 

Biedrības „ Art Cēsis” valdes priekšsēdētāja Inese Ciekure.

Biedrības juridiskā adrese: Egļu iela 4, Cēsis.

Kontaktinformācija: 29225402

 

 

 

 

„Tēlnieku Jansonu dzimtas mājas „Siļķes” - tajās speciāli tēlniecībai un akmenstēlniecībai izbūvētas divas darbnīcas. Šeit strādā tēlnieks Matiass Jansons. Tā ir vieta, kur skulptūras radījuši tēlnieki prof. Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Maija Baltiņa un  daudzu gadu garumā atradās Latvijas Mākslas akadēmijas vasaras mācību bāze. Iespējams skatīt ne tikai darba procesu un atelje, bet arī brīvdabas skulptūru dārzu.


Adrese: Dzirnavu iela 33 – „Siļķes”, Cēsis,

Tel. 29124876, www.artsilkes.lv  

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv