Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 20.septembris   Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna
  
 Par Cēsu novadu
  » Par Cēsīm
  - Cēsis 800
  - Cēsu pilsētas vēsture
  - Cēsu novads faktos
  - Simbolika
  - Starptautiskā sadarbība
  -- Sadarbība ar Omskas apgabala Taras pilsētu
  - Kad paceļams valsts karogs
  - Autobusu, vilcienu satiksme
  - Webkamera
  » Cēsu karte
  » Par Vaives pagastu
  » Vaives pagasta vēsture
  » Cēsinieku klubs
  » Cēsinieku biedrības
  » Jauniešiem
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Septembris 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Par Cēsu novadu> Par Cēsīm> Starptautiskā sadarbība


Pilsētu sadarbība


Starptautiskie sadarbības partneri

"2003. gada nogalē Cēsis iestājās Eiropas Vēstures notikumu Rekonstrukcijas Tīklā.
Eiropas Vēstures notikumu Rekonstrukcijas Tīkls (EVRT) dibināts 1998. gadā Spetses pilsētā (Grieķija).
Ar deviņu pašvaldību no vairākām valstīm, kas piedalījās sanāksmē, vienprātīgu lēmumu, tika apstiprinā
ta dibināšanas deklarācija, kurā izteikti tīkla veidošanas mērķi:
1. Eiropas vēsturiskā mantojuma saglabāšana un sekmēšana
2. Atbalsts Eiropas integrācijas idejai
3. Eiropas kultūru savstarpējas sapratnes veicināšana un kopējo iezīmju izpratne caur tūrisma, informā
cijas tehnoloģiju, izglītības un kultūras apmaiņas attīstību"


 
Verēze (Itālija)
Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders 2003. gada jūnijā Itālijā noslēdzis līgumu ar Verēzes pilsētas vadību par sadarbību ekonomikas un tūrisma jomā. Abas pilsētas kopīgi izstrādās dažādus projektus šo jomu attīstībai.

Tyresö (Zviedrija)

Iedzīvotāju skaits: 41 000

Teritorija: 10 200 ha, no kuriem ūdens 3 100 ha

Pašvaldības adrese: SE-135 81 Tyresö, Sweden, Sunnagränd 4 (Tyresö Centrum)

Mājas lapa: www.tyreso.se

e-pasts: kommun@tyreso.se

Tālrunis: +46-8-5782 93 46, Fakss: +46-8-742 37 73


Līgums starp Cēsu un Tyreso pilsētām noslēgts 1991. gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņā pašvaldību administrēšanā, dabas aizsardzībā, izglītībā, medicīnā un kultūrā, kas veiksmīgi realizēta šo gadu laikā. Vairāki projekti realizēti sporta un izglītības jomās jaunatnei. Katru gadu vairākiem 12. klašu skolēniem ir iespēja apgūt pieredzi uzņēmējdarbībā Tyreso pilsētas uzņēmumos. Savukārt Cēsu uzņēmējiem ir iespēja iegūt informāciju par izstādēm un tirgiem Zviedrijā.
Tiek risināti jautājumi par zviedru valodas apguvi Cēsu pilsētas skolās ar Tyresö atbalstu.
 


Venafro (Itālija)
Pašvaldības adrese: Piazza Cimorelli Nr.1, 86079 Venafro (IS), Italia
E-pasta adrese:
info@comune.venafro.is.it
Internetā: www.comune.venafro.is.it

Venafro, Molises provinces vārtu, olīvu audzes Svētā krusta kalna (Monte Santa Crose) nogāzē likušas Venafro vietējai administrācijai domāt par īpašas Venafro olīveļļas ražošanas attīstību.
Venafro ir ļoti sena vēsture, kas ved atpakaļ līdz Paleolīta periodam pirms mūsu ēras, bet 1861. gadā Venafro tika pasludināta par Molises Provinci.
1914. gadā Venafro ieguvusi pilsētas statusu.
Teritorija: 45,13 km2
Venafro komūnā ietilpst sekojoši ciemati: Ceppagna, Vallecupa, Le Noci un La Madonella.

Iedzīvotāju skaits – 11 000
Venafro atrodas 160 km uz DA no Romas un 87 km no Neapoles.

Sadarbības līgumu ar Venafro pilsētu Cēsu dome noslēgusi 1991. gadā. Tiek izstrādāts projekts, lai nodrošinātu veiksmīgu informācijas apmaiņu par aktualitātēm abās pilsētās, tūrisma iespējām un citiem sadarbības veidiem.
Koris 'Vidzeme' ir veicinājis sekmīgo sadarbību kultūras jomā ar sadraudzības pilsētu Venafro, tādēļ tagad uzmanība pievērsta sadarbībai uzņēmējdarbībā.

Achim (Vācija)
Iedzīvotāju skaits - 30 000
Pašvaldības adrese: Obernstrase 38, 28832, Achim, Deutchland
E-pasta adrese: stadt@achim.de
Mājas lapa: www.achim.de
Cēsu sadraudzības pilsēta Vācijā ir Ahima (līgums noslēgts 1992. g.). Sadarbības galvenais virzītājspēks ir Ahimas - Cēsu Draudzības biedrība, kura darbojas gan Cēsīs, gan Ahimā. Biedrības jauniešu grupā ir visu Cēsu skolu skolēni. Abās sadraudzības pilsētas tiek rīkotas skolēnu nometnes. Aizvadītajos gados sadarbība risinājusies kultūras, izglītības un sporta jomās, veikti vairāki projekti arī sociālajā jomā. Veiksmīgākie: Vidzemes kamerorķestra, Pils kora un individuālu mūziķu koncerti, volejbola un galda tenisa sacensības Ahimā, sociālā palīdzība Cēsu trūcīgajiem iedzīvotājiem. Izglītības darbiniekiem bijusi iespēja apskatīt Ahimas mācību iestādes. Gūta pieredze pašvaldības darbā.
Rokiškis (Lietuva)
Iedzīvotāju skaits - ~18 000
Teritorija - 1806km2
Pašvaldības adrese: Respublikos g. 94, LT - 4820 Rokiškis Lietuva
Internetā: www.rokiskis.lt

Sadarbības līgums noslēgts 2000. gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņas veicināšanā pašvaldības administrēšanā, vides aizsardzībā un sociālajā sfērā, tūrisma, izglītības, kultūras un sporta jomās. Liels uzsvars tiek likts uz sadarbību starp jaunās paaudzes cilvēkiem. Tiek veicināti sakari starp uzņēmējiem un kompānijām Cēsu un Rokiškis pašvaldībās.

Kā sena Hanzas pilsētu savienības locekle, Cēsis aktīvi iesaistās savienības rīkotajos projektos un gadskārtēji piedalās tradicionālajās Hanzas dienās, kas katru gadu notiek kādā no pāri par 200 dalībpilsētām, sniedzot informāciju par pilsētu, tās kultūru un uzņēmējdarbību.
Cēsis kopā ar Jēkabpili, Liepāju, Rēzekni, Rīgu un Ventspili ir Baltijas pilsētu savienības locekle un piedalās starptautiskās konferencēs un semināros. Šī savienība sastāv no 84 pilsētām ap Baltijas jūru un veido kopīgus projektus kultūras, sociālajā, dabas aizsardzības un ekonomiskajā jomā, paverot jaunas sadarbības iespējas.
Sadarbībā ar sadraudzības pilsētām, tiek veidoti projekti tūrisma attīstībā un vides aizsardzībā. Kopā ar rajona padomes sadraudzības apgabalu Zviedrijā Ēsterjetlandi tiek pildīts projekts ekotūrisma apmācībā, jo arī pilsētas dome ir ieinteresēta palīdzēt iedzīvotājiem, kas savu biznesu vēlas saistīt ar tūrismu. Izveidojusies sadarbība ar Iisalmi rajonu Somijā, kur nesen aizsākts projekts lauku tūrisma menedžmentā. Savukārt Ziemeļvidzemes pilsētas ir aizsākušas lielu projektu kultūras un tūrisma attīstībā kopā ar vairākiem Lietuvas reģioniem.

 

 

Rakvere (Igaunija)

Nodomu protokols par sadarbību parakstīts 2004. gada 7. maijā. Veiktas veirākas pieredzes apmaiņas vizītes, kā arī realizēts projekts - starptautiska nometne Rakverē, kurā piedalījušie Cēsu skolēni'.
www.rakvere.ee

    

 
Sadarbības pilsētas

Apvienojoties Cēsu, Rūjienas, Cesvaines, Madonas, Smiltenes, Staiceles, Alojas, Ainažu, Amatas, Jērcēnu, Aronas, Skaņkalnes, Ošupes, Trikātas pašvaldībām 2002.gada 10.jūnijā izveidots 'Sabiedrisko pakalpojumu regulators'. 2002.gada 01.oktobrī pievienojušās arī Lubānas, Indrānu, Ērģemes, Vestienas, Salacgrīvas, Plāņu, Dzelzavas, Ērgļu, Blomes un Liepas pašvaldības.

2002.gada 21.marta dalībnieku kopsapulcē apstiprināti statūti SIA b/o 'Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija' saīsināti- ZAAO. Apvienojušās 80 pašvaldības.

Ainažu pilsētas dome un Cēsu pilsētas dome 2002.gada 08.novembrī parakstījusi nodomu protokolu par savstarpējo sadarbību izglītības, kultūras, tūrisma un informācijas tehnoloģiju jomā.

Cēsu pilsētas domes sadarbības ar citām fiziskām un juridiskām personām rezultātā izveidoti- SIA 'Cēsu olimpiskais centrs', Pansija, Nakts patversme vīriešiem, Sabiedriskā pirts, u.c. Ir kapitāldaļas b/o SIA 'Cēsu tirgus', TV Vidzeme, a/s Cēsu alus, as DanLatGruppen Latvija, u.c.

2003.gadā ir līgums noslēgts starp Valmieras, Ainažu un Cēsu pilsētas domi par nometnes Sibīrijas latviešu bērniem “Zīļu laipa” organizēšanu š.g. 29.07.-08.07., ko atbalsta arī Sabiedrības integrācijas fonds.

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv