Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 6.augusts   Vārda dienu svin: Askolds, Aisma
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  - Pasākumu kalendārs
  - Kultūras organizācijas
  - Pasākumu vietas
  - CĒSIS - 2014
  » Vide
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Augusts 2020

P O T C P S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Kultūra> Kultūra Cēsu novadā


Kultūra Cēsu novadā


Cēsis ir ievērojams Vidzemes kultūrvēsturiskais centrs, kas izsenis bagāts ar daudzveidīgām kultūras tradīcijām. Cēsu novadā šūpulis kārts daudzām Latvijā pazīstamām radošām personībām - šeit dzimis latviešu pirmās operas autors, ērģeļu virtuozs Alfrēds Kalniņš, mākslinieki-tēlnieki Kārlis, Andrejs un Matiass Jansoni, dzejnieks Eduards Veidenbaums, rakstnieks Miervaldis Birze un daudzi citi radoši mūziķi un mākslinieki.

Ik gadu Cēsu pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē iemīļoti ikgadēji pasākumi - Imantdiena, Latvijas Nacionālās operas brīvdabas izrādes, Senie svētki, Ziedu svētki, Klavesīnmūzikas un Ērģeļmūzikas festivāli, Bērnu svētki, valsts mēroga un starptautiski folkloras festivāli.

Pēc vērienīgām Cēsu 800gades svinībām 2007.gada vasarā Cēsīs pirmo reizi notika Cēsu Mākslas festivāls, kurā tika piedāvāts izcils Latvijas mūziķu un mākslinieku sniegums.

Radošu vidi šodien Cēsīs uztur pilsētas kultūras organizācijas, Cēsu Mākslas un Mūzikas skolas, Vidzemes kamerorķestris un paši cēsnieki - mākslinieki, mūziķi un amatnieki!

 

Latvijas mērogā Cēsis jau vairākkārt ir pierādījušas, ka, uzdrīkstoties un izvirzot lielus mērķus, var sasniegt nozīmīgus rezultātus. Apliecinājums tam - Cēsu 800 gadu svinības, kas tika iekļautas UNESCO 2006.gada notikumu kalendārā, Cēsu Mākslas festivāls, kas ir lielākais profesionālās mākslas festivāls Latvijā un atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, turklāt Vidzemes reģionā ir visspēcīgāk saglabājušas kultūras aktivitāšu tradīcijas Latvijā.

 

 

 

Cēsu Mākslas festivāls

 

Cēsu Mākslas festivāls piedāvā augstvērtīgus profesionālās mākslas notikumus dažādās jomās:

-         laikmetīgajā vizuālajā mākslā,

-         akadēmiskajā mūzikā,

-         kino,

-         teātrī un operā

-         horeogrāfijā.

 

Cēsu Mākslas festivāls pirmo reizi norisinājās 2007.gadā no 28.jūlija līdz 18.augustam. Festivāla notikumus kopumā apmeklēja vairāk nekā 16 000 interesentu.

 

Cēsu Mākslas festivāls iecerēts kā ikgadējs starptautisks pasākums vasarā, kura gaitā visu mēnesi koncentrētā veidā var baudīt un novērtēt visdažādākās profesionālās mākslas izpausmes no akadēmiskās mūzikas un operas līdz mūsdienu vizuālās mākslas avangardam, tādējādi veicinot kultūras tūristu skaita pieaugumu un Cēsu vārda atpazīstamību.

 

Viens no Cēsu Mākslas festivāla mērķiem ir vēlme radīt kultūrai labvēlīgu vidi ārpus Rīgas, tādējādi mēģinot lauzt objektīvi radušos stereotipu par galvaspilsētu kā vienīgo profesionālās mākslas centru.

 

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv