Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  » Vide
  - Local Agenda
  - Vides attīstības padome
  -- 2006. gads
  - Noderīgas saites
  - Vides apsaimniekošanas prasības iedzīvotājiem
  - Vides politikas plāns un rīcības programma
  - Zaļais stūrītis
  - Cēsu dabas un kultūrvēsturiskā parka dabas aizsardzības plāns
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Vide> Vides attīstības padome> Pārskats par Cēsu pilsētas Vides attīstības padomes darbību 2005. gadā

- Pārskats par Cēsu pilsētas Vides attīstības padomes darbību 2006. gadā
- Pārskats par Cēsu pilsētas Vides attīstības padomes darbību 2005. gadā
- Padomes mērķi un funkcijas
- Sastāvs
- Nolikums

Pārskats par Cēsu pilsētas Vides attīstības padomes darbību 2005. gadā


Cēsu pilsētas Vides attīstības padome (VAP) turpināja iepriekšējā gadā uzsāktos darbus. Padomes locekļi regulāri sanākdami, apsprieda Cēsu videi būtiskus un reizē tālredzīgus jautājumus. Vairums VAP locekļu, katrs savu iespēju un aizņemtības robežās arī piedalījās VAP sēdēs. Pēc R. Svabadnieces lūguma, viņa tika atbrīvota no VAP locekļa pienākumiem. Par padomes locekli no jauna tika piesaistīts Cēsu iedzīvotājs Vilis Kaņeps, kas ierosināja vairākus būtiskus vides jautājumus.

Atskaites 2005.gadā notika 9 VAP sēdes (10.02., 24.03., 21.04., 26.05., 08.07 – izbraukuma sēde – ekskursija pa Ķemeru nacionālo parku, 25.08., 22.09., 20.10. un 01.12.), kurās izvirzīti un dažos gadījumos pat vairākkārt pa stadijām apspriesti, izlemjot ieteikumus Cēsu domei un tās izpildstruktūrām, šādi galvenie jautājumi:

  • Teritorijas plānojuma nobeiguma stadijas, vietējo būvnoteikumu vietējās īpatnības un šo dokumentu tapšanas gaita, sabiedriskā apspriešana, apstiprināšanai domē;

  • Vides politikas dokumentu sagatavošana, precizēšana Cēsīm un apstiprināšana;

  • Dokumentu sagatavošana un pamatojums vairāku vides attīstības projektu finensējumam no Vides attīstības fonda un Cēsu pilsētas budžeta;

  • Pils parka, Maija parka, Rožu laukuma, Dziesmu svētku birzs darbu projektēšanas, attīstības, izpildes un koncepciju jautājumi;

  • Jaunas brīvdabas estrādes vietas izvēle, projektēšana, saikme ar pārējām atpūtas vietām pilsētas struktūrā;

  • Pilsētu šķēršojošā dzelzceļa aizsargjoslas apkopšana un tā ietekme uz vides stāvokli pilsētā, sakari ar A/S Latvijas Dzelzceļi struktūrām;

  • Atkritumu apsaimniekošana Cēsu pašvaldībai piekritīgās teritorijās;

  • Dižkoku un citu dendroloģisku retumu konkurss un datu apkopojums;

  • Pilsētas aleju un apstādījumu koku kopšanas, veidošanas un stādīšanas jautājumi;

  • Cēsu daiļdārznieka Laimoņa Kriķa 100 gadu piemiņas pasākuma rīkošana.

Ekskursijā 8. jūlijā, kas vienlaicīgi bija VAP izbraukuma sēde, ar dažiem izņēmumiem visi VAP locekļi, dižkoku meklēšanas konkursa dalībnieki un citi ar VAP darbību saistītie cēsinieki izbrauca uz Ķemeru nacionālo parku, kur kvalificēta ekskursiju vadītāja stāstījumā izstaigājām purva apskates taku, apmainījāmies pieredzē par parka darbības noteikumiem, sadarbību ar pašvaldībām, kurās parks izvietots un nākotnes izredzēm un nodomiem. Ekskursijā apmeklējām Ķemeru sanatorijas parku un pārrunājām vairākus publisko apstādījumu uzturēšanas jautājumus.

VAP sadarbojas ar Eiropas koku kopēju apvienības (European Tree Worker) Latvijas nodaļas vadību, piedalījās konferencē – seminārā Ventspilī ar ziņojumiem un paraugdemonstrējumiem, rokas grāmatas atklāšanā un vasarā, kopā ar koku kopēju instruktoriem no Dānijas un Ērgļu arodvidusskolas (kur apmāca sertificētus koku kopējus) veica alejas koku paraugkopšanas darbus Cēsīs, Niniera ielā.

Vairāki VAP locekļi piedalījās Eiropas komisijas un Cēsu pašvaldības rīkotā sanāksmē 16.un17.maijā par pašvaldību vides politikas plāniem un to realizāciju, kur 14 referātu vidū nolasīja 2 ziņojumus. Sanāksmē piedalījās ap 100 dalībnieku no visas Latvijas pašvaldībām un vairākām Eiropas valstīm.

Vairāki VAP locekļi piedalījās sadarbības projektā ar LU Vides zinātnes un pārvaldības institūta maģistratūru „Vides pārvaldība”, kurā 33 šīs programmas maģistranti izstrādāja projekta darbu „Municipālā vides politika un līdzsvarota attīstība” uz konkrētas Cēsu pilsētas materiāla bāzes. Izmantojot šī projekta materiālus, radās secinājumi: nozarēm pilsētā jādarbojas saskaņojoties, neintegrēti projekti vāji darbojas, jāveic dažādu kategoriju iedzīvotāju aptaujas, tajās iesaistot skolniekus un pensionārus, jāmotivē ēku siltināšanas, resursu taupīšanas, mazdārziņu labprātīgas koncentrēšanas vajadzību. Aktuālas problēmas VAP tuvākajam gadam ir virsūdeņi, atkritumu šķirošana, sabiedriskais transports, jauni apstādījumi un pilsētas meži, dabas un kultūrvēsturiskā parka tālāka attīstība.

Lai izstrādātu Dabas un kultūrvēsturiskā parka dabas aizsardzības plānu, noslēgts līgums ar biedrību „Baltijas Vides Forums”, kas šo plānu izstrādā, atbilstoši valsts likumdošanai, notiek radoša sadarbība ar biedrību un gada nogalē VAP demonstrēja pirmos datus un karšu materiālus.

Salaspilī - Cēsīs, 2006.gada 15.janvārī

Padomes priekšsēdētājs A.Zvirgzds

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv