Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  - Pasākumu kalendārs
  - Kultūras organizācijas
  - Pasākumu vietas
  - CĒSIS - 2014
  » Vide
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Kultūra> Kultūras organizācijas


Kultūras organizācijas Cēsu novadā


Kultūras organizācijas Cēsīs 

 Cēsu pilsētas kultūras organizācijas ir pamats kultūras dzīvei pilsētā un Cēsu rajonā. Līdzās pastāvīgajām kultūras procesu virzošajām iestādēm – Kultūras centram, bibliotēkai, muzejam, izstāžu namam – aktīvi un radoši darbojas nelielas privātās un nevalstiskās organizācijas, kopīgi nodrošinot kultūras dzīves daudzveidību pilsētā.

 


Cēsu Centrālā bibliotēka ir pilsētas pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kas veic iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina informācijas pieejamību un izmantošanu iedzīvotājiem. Plašus uzziņu, nozaru un daiļliteratūras krājumus piedāvā Abonementā, Vispārīgajā, Mākslas un Novadpētniecības literatūras lasītavās. Interneta lasītavā ir iespējams bez maksas izmantot datorus un internetu. Bērnu literatūras nodaļā ir grāmatas un periodiskie izdevumi bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, datora un interneta izmantošanas iespējas, bērni var piedalīties interešu pulciņu darbā.

Bibliotēka organizē tikšanās ar literātiem, Dzejas dienu un citus pasākumus, kas saistīti ar literatūru un grāmatām. Raunas iela 1, Cēsis. Tel. 64123644, 64122879. E-pasts: info@biblioteka.cesis.lv

Bērnu literatūras nodaļa: Raunas iela 1, Cēsis. Tel. 64122605. E-pasts: cbb@apollo.lv. http://www.biblioteka.cesis.lv

Rīdzenes bibliotēka

Cēsu novads, Vaives pagasts, Rīdzene,
tālr. 64129247

Bibliotēkas apmeklētājiem pieejamie pakalpojumi:
o Plašs daiļliteratūras, oriģinālliteratūras, daudzveidīgs nozaru literatūras klāsts
o Lasītavā - dažāda uzziņu literatūra
      - 16 dažāda nosaukuma žurnāli,
      - tematiskas mapes,
      - plašs novadpētniecības materiālu klāsts(vairāk kā 140 mapes)
o Daudzveidīgs bērnu grāmatu klāsts mazajiem lasītājiem un pusaudžiem
o Alfabētiskais katalogs
o Datoru un interneta izmantošana
Aicinām apmeklēt:
o Dažādas izstādes
o Tematiskos pasākumus
o Tikšanās ar interesantiem cilvēkiem

Kā kļūt par bibliotēkas lasītāju?
Nākot pirmo reizi, līdzi ņemiet personu apliecinošu dokumentu.
Jūs iepazīstinās ar bibliotēkas izmantošanas noteikumiem un reģistrēs lasītāju reģistrā.

Rāmuļu bibliotēka

Cēsu novads, Vaives pagasts, p/n Rāmuļi, LV-4137; tālr.28716531

Bibliotēkas pakalpojumi:

o daiļliteratūra, oroģinālliteratūra, nozaru un bērnu literatūra abonementā
o lasītavā - Latvijas Avīze, Druva, bērnu žurnāli, uzziņu literatūra
o datora, printera un interneta pakalpojumi
Visi bibliotēkas pakalpojumi bezmaksas.

Lasītājiem jāievēro:
o grāmatu lietošanas termiņš - 1 mēnesis
o žurnālu lietošanas termiņš - 10 dienas
o grāmatas var pasūtīt arī no citām bibliotēkām

Lai kļūtu par bibliotēkas lasītāju, pirmajā apmeklējuma reizē līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.


Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ir Cēsu pašvaldības aģentūra, kuras darbības mērķis ir rūpēties par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un to izmantošanu sabiedrības izglītošanai, tādejādi veicinot tūrisma nozares attīstību Cēsu pilsētā un rajonā.

Aģentūras pārziņā ir Cēsu viduslaiku pils, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs, Cēsu Izstāžu nams, Apmeklētāju centrs un tajā esošais Tūrisma informācijas centrs, Pils parks un Maija parks un Cēsu Kultūras centrs.

Baznīcas laukums 1, Cēsis. Tel. 64121772. E-pasts: cesis@cesis.lv. www.tourism.cesis.lv   

  

Cēsu bērnu un jauniešu centrs “Spārni”.

Centra darbība uzsākta 1954.gadā. Šobrīd CBJC telpās aptuveni 1,5 tk Cēsu novada bērnu apgūst jaunas prasmes ap 40 dažādos pulciņos. Mākslas darbnīca, vokālā, deju, teātra un dizaina studijas, ģitārspēle un zīda apgleznošana ir tikai dažas no iespējām, ko piedāvā profesionāli pedagogi, attīstot bērnu radošās prasmes un iemaņas.

Bērzaines iela 4, Cēsis. Tel. 64121898. E-pasts: cbjc@apollo.lv.
http://www.cbjc.lv

 

Nevalstiskās un privātās kultūras organizācijas:

 

Cēsu Pils ģilde ir sabiedrisks fonds, kura mērķis ir veicināt Cēsu pils izpētes un atjaunošanas darbus, rūpēties par Cēsu pilsētas un Cēsu pils vārda atpazīstamību, regulāri veicot visdažādākās mūzikas, arhitektūras un mākslas aktivitātes Cēsu pils kompleksā. Cēsu pils ģildes dibinātāji ir sabiedrībā labi pazīstami inteliģences pārstāvji. Pils ģilde organizē Mākslas festivālu “Cēsis”, kurā skatītājiem ik vasaru tiks piedāvāts augstvērtīgs laikmetīgās mākslas un mūzikas profesionāļu sniegums.

Baznīcas laukums 1, Cēsis. Tel. 26667788. E-pasts: gilde@cesis.lv.


 

Seno rotu kalve

Eksperimentālās arheoloģijas darbnīca 'Seno rotu kalve' ir Tautas daiļamatu meistara, rotkaļa Daumanta Kalniņa izveidota un uzturēta vēsturiskajā un gleznainajā Cēsu viduslaiku pilī. Cēsu muzejā eksperimentālā arheoloģija, pirmo reizi šīs nozares vēsturē, padarīja seno rotu par zinātniskās izpētes un eksperimentu objektu.

Seno rotu kalvē var iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem, apskatīt seno rotu atdarinājumus un no meistara stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām. Kalvē iespējams iegādāties interesantus, ar Cēsu novada vēsturi saistītus suvenīrus vai rotaslietas. 

Pils iela 9, Cēsis. Tel. 29158436. E-pasts: stnamuad@inbox.lv.
http://www.cesis.lv/kalve

Izstāžu zāle „Vecpilsēta” un aušanas darbnīca „Vēverīšas” atrodas Cēsu vecpilsētā Rīgas ielā 20 (ieeja no Baznīcas ielas).

 

Audējas meistares Dagnijas Kupčas vadībā iepazīstina apmeklētājus ar audējas amatu, aušanas vēsturi un tradīcijām. Darbnīcā iespējams vērot dzijas kāršanas, vērpšanas, šķetināšanas un aušanas demonstrējumus, kā arī senajā amatā iemēģināt savu roku. Darbnīcā darbojas arī neliels suvenīru veikaliņš.Savukārt izstāžu zālē katru mēnesi aplūkojama jauna izstāde.

 

Sīkāka informācija : Dagnija Kupče, tel. 26054322

e - pasts: dagnija_kupche@tvnet.lv.

Adrese: Cēsis, Rīgas iela 20

Biedrība atbalsta, veicina un organizē Cēsu novada literātu darbu vākšanu un publicēšanu, literāru sarīkojumu organizēšanu. 2006.gadā uz Cēsu 800 gades svinībām publicējusi grāmatu “Cēsu Hronika”. Biedrības vadītāja – Dzidra Olengoviča.

 

OUTPUT biedrība

OUTPUT ir jauniešu dibināta organizācija ar mērķi atbalstīt radošu ideju īstenošanu dzīvē, kā arī risināt sociālus jautājumus ar mākslas, mūzikas un sporta palīdzību. Organizācija aktīvi līdzdarbojas festivāla FONOFEST organizēšanā, kas šogad jau trešo gadu notiks Cēsu pievārtē – Uplandos.

 

No 2007.gada 1.septembra "Output" vada "Fonokluba" darbību, kas atrodas Cēsīs, Rīgas iela 47.


"Fonokluba“ iecere ir organizēt koncertus, izstādes, filmu vakarus, nodrošinot pastāvīgu vietu jauniešu radošajām izpausmēm. Jaunieši paši aktīvi līdzdarbojas pasākumu tapšanā un organizēšanā, tādējādi veidojot Cēsīs mūsdienīgu, eksperimentālu mākslas formu attīstības centru, kas padara pievilcīgāku dzīves vidi Cēsu pilsētas jauniešiem. Fonoklubu ir iespējams izīrēt banketiem, privātām ballītēm, koncertiem, kā arī dažāda cita rakstura publiskiem un privātiem pasākumiem. Iespēja izīrēt koncerta aprīkojumu (skaņas aparatūru, gaismas, dūmmašīnas). Darba laiks piektdienās un sestdienās:22:00 - ...

 

Papildus informācija par koncertiem Fonoklubā: http://www.fonoklubs.lv/

 

Lauris Sildniks, Tel.29119054. E-pasts: lauris@enhet.net.

Biedrība “Culturelab” (Kultūras Laboratorija) dibināta 2005. gadā Cēsīs ar mērķi veicināt ilgtspējīgu sabiedrības sociālo un ekonomisko attīstību, stratēģiski un inovatīvi izmantojot kultūras resursus. Viens no biedrības uzdevumiem ir starptautiskās kultūras sadarbības veicināšana, veidojot starptautiskus kopprojektus, kā arī ārvalstu kultūras politikas un menedžmenta zināšanu un pieredzes izplatīšana Latvijā.

Palasta iela 13-3, Cēsis. Tel.26011102. E-pasts: info@culturelab.com.

http://www.culturelab.com; http://www.culturelab.com/mikrovilnis.

 

 

„Tēlnieku Jansonu dzimtas mājas „Siļķes” - tajās speciāli tēlniecībai un akmenstēlniecībai izbūvētas divas darbnīcas. Šeit strādā tēlnieks Matiass Jansons. Tā ir vieta, kur skulptūras radijuši tēlnieki prof. Kārlis Jansons, Andrejs Jansons un Maija Baltiņa un daudzu gadu garumā atradās LMA vasaras mācību bāze. Iespējams skatīt ne tikai darba procesu un atelje, bet arī brīvdabas skulptūru dārzu.


Dzirnavu iela 33 – „Siļķes”, Cēsis, tel. 29124876, www.artsilkes.lv 

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv