Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
  » Par Cēsīm
  » Cēsu karte
  » Par Vaives pagastu
  » Vaives pagasta vēsture
  » Cēsinieku klubs
  » Cēsinieku biedrības
  » Jauniešiem
  - Aktualitātes
  - Bērnu un jauniešu zinātnes centrs
  - Fonoklubs
  - Bērna tiesību taka
  - Jaunatne par iesaistīšanos
  - Jauniešu dome
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Septembris 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Par Cēsu novadu> Jauniešiem> Fonoklubs> CĒSU JAUNIEŠU KULTŪRAS UN SABIEDRISKAIS CENTRS “FONOKLUBS”


CĒSU JAUNIEŠU KULTŪRAS UN SABIEDRISKAIS CENTRS “FONOKLUBS”


Cēsu jauniešu kultūras un sabiedriskais centrs “FONOKLUBS”

- Biedrība “Output” -

 

Kāpēc?

Kultūra ir katra indivīda radoša izpausme, katram cilvēkam ir tiesības izteikt savu radošo domu, nodot citu vērtējumam savu veikumu, tādējādi apliecinot sevi publiski. Tāpēc mēs vēlamies veidot alternatīvās kultūras attīstības centru Vidzemes novadā. Kultūrai, mūsuprāt, ir sava alternatīva – nepārvērst to par preci, tādā veidā piešķirot tai unikalitāti un „vērtību”. Arī Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, ir ne mazums šādu radošu jauniešu, kuriem netiek dotas iespējas izpaust sevi un telpas Cēsu kultūras centrā varētu kļūt par Cēsu un Vidzemes jauniešu radošo izpausmju, domu un vienkārši tikšanās vietu, kādas mūsu apkārtnē nav. Gan jaunie censoņi, gan arī jau pieredzējušie mākslinieki tiek atstumti ar savu nebūt ne mazskaitlīgo auditoriju, kurai ir tendence diezgan strauji pieaugt. Tāpēc ir jāpastāv iespējai izvēlēties. Mēs negrasāmies nosodīt vai konfrontēt ar kultūras biznesu. Ir zināma sabiedrības daļa, kuru apmierina tas, kas un kā tiek pasniegts. Province savā ziņā ir kultūras komercijas upuris, kurā masu kultūras prece tiek piedāvāta ar domu, ka būtu jāpriecājas jau par to, ka vispār kaut kas tiek pasniegts un šādas alternatīvās kultūras izpausmju vietas Latvijā ir katastrofāls trūkums, tādas var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Lieki piebilst, ka Vidzemē tādu nav vispār, tādējādi mēs varētu aizņemt un aizpildīt šo trūkstošo nišu. Runājot konkrēti par Cēsīm – situācija ir diezgan bēdīga. Viena jauniešu daļa pēc skolas beigšanas cenšas pamest pilsētu, priekšroku dodot kulturāli aktīvākām vietām, kas galvenokārt ir galvaspilsētā, savukārt cita, diezgan daudzskaitlīga jauniešu daļa, acīmredzami notrulinās, baudot piedāvātos, izteikti vienveidīgos un bieži vien nekvalitatīvos, uz alkohola patērēšanu orientētos izklaides pasākumus Cēsu klubos.

     Mūsu piedāvātā alternatīva ir vieta cilvēkiem, kurus neapmierina kultūras industrijas piedāvātie produkti un kas vēlas darboties galvenokārt pašu veidotā vidē, tāpēc mūsu pienākums ir atbalstīt šādus jauniešus, kuri vēlas darboties kultūras jomā, kas būtu radīta kā kvalitatīva alternatīva citur notiekošajiem pasākumiem.

     Mēs piedāvājam iespēju izstādīties jaunajiem māksliniekiem, nešķirojot vizuālās mākslas novirzienus, žanrus, regulārus visdažādākās mūzikas koncertus ar pašmāju un ārzemju grupu uzstāšanos, tematiskos pasākumus, deju vakarus, diskusijas, lekcijas u.c. izglītojošos pasākumus.

 

Kam?

Mūsu idejas un radošās izklaides galvenokārt tiks orientētas uz jauniešiem vecumposmā no 16 līdz 25 gadiem, kas ir tā saucamā „kritiskā grupa”, jo šajā vecuma posmā notiek aktīva indivīda socializācija un alternatīvas masu/alkohola lietošanas pasākumiem Cēsu klubos mūsu pilsētā diemžēl nav, tādēļ jo īpaši vēlamies aktualizēt šādas vietas trūkumu un vajadzību Cēsīs.

 

Kas notiks?

Šajās telpās plānotās aktivitātes:

·         Regulāri (vismaz divas reizes mēnesī) visdažādāko stilu mūzikas grupu koncerti;

·         Reizi mēnesī sadarbībā ar mūzikas un kultūras žurnāla „Veto” līdzdalību veidotus pasākumus, kas būtu koncerti, „Veto” dīdžeju uzstāšanās,

·         Foto un mākslas izstādes, jauno literātu un dzejnieku vakari;

·         Kino un diskusiju vakari;

·         Deju vakari;

·         Mūzikas grupu mēģinājumu studija.

 

Nepieļausim alkohola lietošanu telpās, kā arī nepilngadīgo uzturēšanos telpās pēc atļautā laika.

http://mikrovilnis.wordpress.com/

  Marts Sildniks

FONOKLUBS, biedrība “Output”. Tel.29137299. E-pasts: marts@enhet.net

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv