Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
  » Par Cēsīm
  » Cēsu karte
  » Par Vaives pagastu
  » Vaives pagasta vēsture
  » Cēsinieku klubs
  » Cēsinieku biedrības
  » Jauniešiem
  - Aktualitātes
  - Bērnu un jauniešu zinātnes centrs
  - Fonoklubs
  - Bērna tiesību taka
  - Jaunatne par iesaistīšanos
  - Jauniešu dome
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Par Cēsu novadu> Jauniešiem> Jauniešu dome

- 2008.gadā paveiktais Cēsīs: Cēsu pilsētas Jauniešu dome
- Jauniešu dome

2008.gadā paveiktais Cēsīs: Cēsu pilsētas Jauniešu dome


2008. gada sākumā Cēsu pilsētas Jauniešu dome saņēma uzaicinājumu pavadīt vakaru Cēsu Sanatorijas meža skolā, noorganizējot un vadot dažādas spēles un rotaļas Meža skolas jaunāko klašu audzēkņiem. Jaunieši uz Meža skolu devās darba dienas vakarā un skolas aktu zāle kopā ar bērniem dziedāja un gāja dažādās rotaļās. Ģitāras spēlēja paši Jauniešu domes biedri, bet pie klavierēm mūs pavadīja mūzikas skolotāja. Pēc pasākuma visi kopīgi pavakariņojām un devāmies prom, bērnu, kā arī skolotāju atvadu un sajūsmas saucienu pavadīti, jo patiešām šķita, ka visiem mūsu organizētais pasākums patiesi patika.

 

·        2008. gada 19. janvārī notika Cēsu pilsētas Jauniešu domes un Fonokluba rīkotais spēļu vakars, kurā jebkuram bērnam vai jaunietim bija iespēja izmēģināt savus spēkus dažnedažādās galda spēlēs. Spēļu vakars notika Fonoklubā. Pasākuma sadarbības partneris bija komiksu žurnāls „Kuš”, spēļu vakara sākumā pārstāvis no komiksu žurnāla „Kuš” prezentēja Latvijas jauniešu iesūtītās īsfilmas un pēc tam uzdeva jautājumus, pareizi atbildot bija iespēja tikt pie komiksa. Par spīti aukstajām kluba telpām uz īsfilmu skatīšanos bija ieradušies aptuveni 15 – 20 cilvēki, kuru skaits krasi pieauga līdz pat 70, kad sākās spēļu spēlēšana. Ikkatrs, kurš bija ieradies varēja sacensties ar pārējiem jaunākajās galda spēlēs, twisterā un, protams, cienāties ar Jauniešu domes sagādātajiem cepumiem, un interesanti tas, ka lielā cieņā bija arī šaha spēlēšana un šaha galdiņš vakara gaitā, gandrīz ne uz mirkli netika nolikts malā.

 

·        Radošā izstāde – konkurss „Dzīvot šodienai, neaizmirstot par rītdienu” ir izveidots, lai aicinātu Latvijas māksliniekus no 13-23 gadiem izveidot radošu darbu kādā no piecām kategorijām: video, radošie raksti, tēlotājmāksla, foto, digitālā fotomāksla. Darbus vērtēja žūrijas komisija. Konkurss notika divās daļās. Konkursa atklāšana notika Cēsu kultūras centrā, kur bija izstādīti konkursa darbi. Atklāšanā katram apmeklētājam bija iespēja izteikt savu viedokli – nobalsot par savu simpātiju. Konkursa otrā daļa jeb noslēgums notika Cēsu kino un muzikālajā centrā „Vidzemnieks”, kur apbalvoja visus laureātus, kā arī tika pasniegta grand prix balva naudas izteiksmē. Apmeklētājus arī priecēja dažādas muzikālās apvienības: Scriempiece, Enhet, Tumors, Guerilla habits, Seat free, Apple in the tree. Konkurss noritēja jau piekto gadu. Atsaucība ir ievērojama – saņēmām darbus no 46 dalībniekiem no visas Latvijas.

 

·        Sadraudzības un pieredzes apmaiņas ar Jēkabpils Jauniešu domi. Mūsu sadraudzības braucienus uzsāka un ierosināja Jēkabpils Jauniešu domes biedri, jo vēlējās aplūkot kā noris jauniešu domju darbība citās Latvijas pilsētās. Jēkabpiliešiem izrādījām Cēsu pilsētu, iepazīstinājām ar Cēsu Jauniešu domes vēsturi un nākotnē veicamajiem darbiem. Pēc pus gada seši Cēsu Jauniešu domes pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Jēkabpili, kur mūs ļoti laipni uzņēma, izrādot pilsētu, Jauniešu domes telpas, kā arī iepazīstinot ar kolēģu paveiktajiem darbiem.

 

·        Cēsu Pilsētas svētki. Cēsu pilsētas Jauniešu dome 19. jūlijā pilsētas svētku ietvaros veidoja Jaunības ielu Bērnu parkā un skeitparkā. Jauniešiem un bērniem bija iespēja dienas garumā (no 11:00 – 16:30) piedalīties dažādās aktivitātēs - katram Cēsu viesim vai cēsniekam bija iespēja veidot lielformāta zīmējumu – izkrāsot kādu laukumu Cēsu kopgleznā. Tika piedāvāts uzspēlēt dažādas galda spēles, pēc kurām pieprasījums nebija liels, toties bērniem patika līmēt, zīmēt, krāsot un nodarboties ar dažādiem rokdarbiem, veidot figūras no māla. Jaunības ielā darbojās arī hennas māksliniece, kas piesaistīja ļoti daudz interesentus, kā arī uzstājās tādas mūzikas grupas kā „Smilšu 13”, studija „Skapis”, „Snapshot” un dažādi solisti. Bērnu parkā, gar mūra sienu, varēja aplūkot Jauniešu domes rīkotā konkursa „Dzīvot šodienai, neaizmirstot par rītdienu” iepriekšējo gadu labāko darbu izstādi. Jauniešu dome organizēja Inline sacensības, kas notika skeitparkā, un kurās piedalījās dalībnieku no visas Latvijas. Šīs sacensības un paraugdemonstrējumus vēroja daudz skatītāju. Visas dienas garumā mūsu organizētās aktivitātes bija apmeklētas. Pēcpusdienā Jauniešu dome pievienojās Svētku gājienam.

·        Jūlija pēdējās dienās Jauniešu dome devās pie bērniem, jauniešiem, kuriem ir problēmas ar likumu, kopā pavadīt aktīvu pēcpusdienu, tādejādi cenšoties viņus noskaņot pozitīvāk. Mēs domājam, ka mums tas arī izdevās.

·        Cēsu pilsētas Jauniešu domes vislielākais organizētais pasākums jau 6. gadu bija Bērnu un jauniešu diena, kas tika atzīmēta pirmajā skolas dienā 3. septembrī. Šim pasākumam gatavojāmies visu vasaru, jo, lai tas veiksmīgi izdotos, nepieciešams ieguldīt daudz darba. Pasākums sastāv no 2 daļām – rīta daļas un vakara daļas. Rīta daļa notiek rotaļu laukuma un Maija parka teritorijās, bet vakara daļa notiek pils dārzā. Šogad lielu atsaucību guva bērnu daļa, kurā tika organizētas radošās darbnīcas, bija arī dažādas sportiskās aktivitātes, spēles, stafetes, kā arī citas aktivitātes, kurās bērni varēja izmēģināt savus spēkus. Rīta daļas tēma šogad bija „Cirks”, visas aktivitātes, rotaļas un dekorācijas bija saistītas ar šo tēmu. Uz mazās skatuvītes uzstājās gan bērni, gan skolēni, gan arī jaunieši, kuri vēlējās parādīt savus priekšnesumus. Vakara daļā bija iekļauts koncerts ar pazīstamiem latviešu māksliniekiem. Šā gada visgaidītākā grupa bija „Dzelzs vilks”. Vakarā jaunieši skatījās brīvdabas kino, īsfilmas, cepa maizi ugunskurā un dzēra tēju. Šīs nodarbes jau kļuvušas par jauniešu dienas tradīcijām un katru gadu gūst lielu atsaucību. Šajā pasākumā ļoti stingri tika kontrolēts, lai pasākuma teritorijā jaunieši neienestu un nelietotu apreibinošas vielas. To kontrolēja apsardze – pie ieejas, policists un vecāku domes pārstāvji, kuri savus pienākumus veic godam, bet pasākuma teritorijā mēs, paši jaunieši, kontrolējām, lai netiktu lietotas apreibinošas vielas. Finansējumu bērnu un jauniešu dienai guvām lielākoties no mūsu atbalstītājiem – Cēsu pilsētas domes un uzņēmējiem. Bērnu un jauniešu dienu apmeklēja ievērojams skaits cēsnieku, apmeklēt pasākumu bija ieradušies arī viesi. Šis pasākums pavisam noteikti ir kļuvis par centrālo notikumu Cēsīs, skolēniem uzsākot jaunu mācību gadu. Mēs esam ļoti gandarīti, ka, ieguldot savu darbu un brīvo laiku, varam radīt burvīgus svētkus bērniem un vienaudžiem. Jāpiemin, ka visas mūsu organizētās aktivitātes ir bez maksas.

 

·        Cēsu pilsētas Jauniešu dome 13. septembrī piedalījās Vislatvijas talkā „Par tīru un zaļu valsti”. Jauniešu domei tika atvēlēta atsevišķa teritorija, kuru jaunieši cītīgi uzkopa. Bija prieks piedalīties talkā, palīdzot attīrīt Latviju.

 

·        Pēc labi pavadīta darba Jauniešu dome pelnījusi atpūtu - tematisko pasākumu. Jau iepriekš esam veidojuši dažāda veida tematiskos pasākumus, uz kuriem ierodas tikai Jauniešu domes biedri. Šoreiz tēma bija „filmu varoņi” un ieradās gandrīz visi mūsu kolēģi. Katram apmeklētājam bija jāizdomā savai maskai atbilstošs stāsts, kas raksturotu atveidoto varoni. Vakara gaitā dzērām tēju un ēdām pašu gatavotus našķus, jo iepriekš katram domes biedram bija paziņots, ka ieteicams pirkta „groziņa” vietā ierasties ar kādu mājās ceptu plātsmaizi vai cepumiem.

 

·        Jauniešu mājā 15. septembrī notika Cēsu pilsētas Jauniešu domes vēlēšanas. Tika ievēlēta Cēsu pilsētas Jauniešu domes priekšsēdētāja – Egita Gaile un viceprezidents – Viktors Petrišiņecs, sekretāre – Marta Riekstiņa, kuri darbosies līdz 2010. gada septembrim.

 

·        Cēsu pilsētas Jauniešu domes pārstāvji 27. oktobrī devās uz „Bērnu un ģimenes lietu ministriju”, kurā semināra laikā prezentēja Jauniešu Mājas funkcijām un darbību, tādejādi sniedzot informāciju, iedrošinot tos iniciatīvu centrus, kuri Latvijā ir tikko atvērušies vai drīz plāno atvērties.

 

·        2008. gada 24. un 25. oktobrī Jauniešu Mājā notika apvienības LOESJE organizētā radošā darbnīca „Baltimelnā revolūcija”, kurā piedalījās pieci Jauniešu domes pārstāvji. Pirmajā dienā Jauniešu Mājā tika runāts, rakstīts, spēlētas dažādas vārdu spēles, rosināta kreatīvā domāšana, veidoti plakāti ar sabiedrību uzrunājošiem tekstiem. Otrajā dienā jaunieši, ar pašu veidotajiem plakātiem, devās Cēsu ielās, lai uzņemtu fotogrāfijas, kuru saturs un plakāta teksts veidotu kompozīciju, kas sniegtu Latvijas iedzīvotājiem savādāku skatījumu uz lietām. Radošajā darbnīcā izveidotos materiālus un fotogrāfijas ir iespējams apskatīt apvienības LOESJE mājas lapā.

 

·        2008. gada 6. novembrī, jauniešu mājā notika Cēsu jauniešu domes rīkotais filmu vakars, uz kuru aicināti bija visi jauniešu domes biedri un koordinatore. Filmu vakars sākās ap plkst. 18.00 un ieradušies bija aptuveni 20 cilvēku. Uz lielā ekrāna ar projektoru skatījāmies filmu „Get Smart 2”. Lai arī filma nebija no tām interesantākajām, galvenais, ka visi bijām kopā un neskatoties uz to vakars bija pozitīvu emociju pārpildīts un lieliski izdevies.

 

·        8. novembrī desmit Cēsu pilsētas Jauniešu domes jaunieši aktīvi iesaistījās Latvijas 90. gadu svētku norisē Cēsīs. Viņi dalīja Latvijas valsts karodziņus, svētku uzlīmes, informatīvus bukletus un balonus ar svētku simboliku. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija liels prieks par iespēju saņemt svētku simboliku, it īpaši bērniem prieks bija par uzlīmēm un krāsainajiem baloniem. Mums šī bija lieliska iespēja sagādāt prieku Cēsu iedzīvotājiem, kā arī bija gandarījums par padarīto.

 

·        Projekta „Jauniešu vilciens” noslēguma konference 8. un 9. novembrī notika LU galvenajā ēkā. Konferences mērķi bija noskaidrot Latvijas jauniešu intereses, problēmas un vēlmes, kā arī izstrādāt ieteikumus nākotnes labklājības uzlabošanai un problēmsituāciju novēršanai. Jaunieši darbojās ~ 20 cilvēku grupās. Katrai grupai bija sava tēma, par kuru veidoja prezentāciju ar savu skatījumu uz konkrēto problēmu. Tika iegūta materiālu bāze, uz kuras pamata būs apkopots dokuments ar projekta dalībnieku viedokli par to, ko vajadzētu uzlabot un mainīt.

 

·        2008. gada 11. novembrī, norisinājās Lāpu gājiens Cēsīs, Lāčplēša dienā, kurā piedalījās arī Cēsu pilsētas Jauniešu domes pārstāvji, kopā ar Cēsu rajona un pilsētas pašvaldību, valsts iestāžu, skolu pārstāvjiem, Nacionālo bruņot spēku vienību, zemessargiem, jaunsargiem, cēsniekiem, bērniem un jauniešiem. Lāpu gājiena mērķis bija pieminēt Pirmā pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušos karavīrus. Kā arī katram bija iespēja piedalīties akcijā „Mirdzi, Cēsis Latvijā!” un nolikt piemiņas svecīti par godu Lāčplēša dienai. Tas mudināja jauniešus padomāt vairāk par savas tautas pagātni un izprast to.

 

·        22. novembrī notika Cēsu pilsētas Jauniešu domes rīkotais spēļu vakars, kuru organizējām Jauniešu Mājā, Cēsu pilsētas domes pagrabstāvā. Un pateicoties labi izreklamētajam pasākumam uz to ieradās vairāk nekā 60 cilvēku, kas ir ļoti daudz priekš mūsu telpu izmēriem. Ienākot, ikkatram bija jāpiereģistrējas un, lai labāk iejustos bija iespēja sasildīties ar karstu tēju un iestiprināties ar cepumiem. Spēlēt gribētāju bija tik daudz, ka uz beigām jau mūsu zālītē sāka pietrūkt svaiga gaisa. Pasākumā ikvienam bija interesanti un jautri.

 

·        Cēsu pilsētas Jauniešu dome 28. novembris cepa piparkūkas kopā ar bērniem no sociālā riska ģimenēm un bērniem īpašām vajadzībām. Mūs laipni uzņēma Cēsu 2. pamatskolas mājturības kabineta telpās. Kopā ne tikai cepām piparkūkas, bet gājām arī rotaļās, kamēr gaidījām kad piparkūkas būs izcepušās. Vēl jaukāku šo pasākumu padarīja tas, ka jaunieši bija uzvilkuši rūķu cepures, radot vēl lielāku svētku sajūtu un fonā klausījāmies Ziemassvētku dziesmas. 30. novembrī Rožu laukuma egles iedegšanas pasākumā piedāvājām ikvienam no pasākuma apmeklētajiem nogaršot piparkūkas un uzdzert krūzi siltas tējas. Šī akcija guva lielu pasākuma apmeklētāju atsaucību un priecēja gan lielus, gan mazus.

 

·        5. decembrī Cēsīs Cēsu bērnu un Jauniešu centrā „Spārni” norisitēja Cēsu rajona skolēnu pašpārvalžu konference. Tajā piedalījās arī trīs Cēsu pilsētas Jauniešu domes pārstāvji. Konferencē bija dažādas interesantas un noderīgas aktivitātes. Konferencē apsprieda jauniešu politisko līdzdalību, pašpārvalžu darbību, organizētību. Šajā konferencē Cēsu pilsētas Jauniešu dome ieguva jaunas zināšanas, informāciju par skolēnu pašpārvalžu situāciju Cēsu rajonā.

 

·        Tā kā piparkūkā un tējai bija liela piekrišana nolēmām atkārtot pasākumu. 2. piparkūku cepšana notika 12. decembrī DACVĢ mājturības kabineta telpās. Cepšana raiti ritēja, tiesa gan – šoreiz piedalījās tikai jaunieši paši. Mēs visu guvām lielu gandarījumu par labi padarīto darbiņu! Kopā pa abām reizēm izcepām piparkūkās ap 30 kg mīklas. 13. decembrī Cēsu pilsētas Jauniešu domes pārstāvji ar rūķu cepurēm galvā, piedāvāja iepriekšējā dienā pašu izceptās piparkūkas un tēju, kuru paši uzvārījām Jauniešu Mājas telpās bez maksas Rožu laukuma Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājiem. Cienājot ar piparkūkas pieaugušo un bērnu sejās ieviesās patiess smaids un mums bija iespēja veidot sirsnīgu Ziemassvētku noskaņu visā centra apkārtnē.

 

·        Egles rotāšana. Cēsu pilsētas Jauniešu dome izteica vēlmi piedalīties pilsētas rotāšanā Ziemassvētkiem. Vēlme tika sadzirdēta un atbalstīta, ļaujot Jauniešu domei izrotāt stacijas eglīti. 11. decembrī eglīte tika rotāta ar pašgatavotiem rotājumiem un lampiņu virtenēm. Eglīti rotāja ar pušķiem un norādēm uz Ziemassvētkos iecienītākajām vietām, piemēram, Rūķu darbnīcu, uz Lapzemi, tādējādi saglabājot stacijas tematisko nozīmi Par paveikto esam gandarīti, ir dzirdētas labas atsauksmes no cilvēkiem par izrotāto eglīti.

 

·        Ziemassvētku pārsteiguma busiņš. Ziemassvētku nedēļā daudziem Cēsu iedzīvotājiem bija iespēja redzēt pa pilsētas ielām braukājam busiņu ar Ziemassvētku rotājumiem. Busiņā pārvietojās Jauniešu domes aktīvisti - rūķi, viņi centās iepriecināt ar kādu dāvaniņu mazākos cēsiniekus. Dāvaniņas tika dotas apmaiņā pret kādu dzejolīti vai dziesmiņu. Ideja par šādu pārsteigumu radās cēsniekiem Renāram Sproģim un viņa māsām Kristīnei Dambītei un Karīnai Jurciņai, viņi arī piedāvāja Jauniešu domei iesaistīties šajā akcijā.

 

·        26.decembra pēcpusdienā Cēsu pilsētas Jauniešu dome rīkoja Ziemassvētku eglīti bērniem ar īpašām vajadzībām un bērniem no sociālā riska ģimenēm. Pasākums notika Cēsu 2.pamatskolā. Pasākums sākās ar ludziņu, kurā rūķi iesaistot bērnus meklēja Ziemassvētku prieku. Lugas gaitā bērni rūķiem palīdzēja gan zīmēt eglīšu rotājumus, gan izrotāt eglīti, gan minēt mīklas, gan zīmēt apsveikumus saviem tuvākajiem. Lugas gaitā piedalījās arī grupa „Saldie meli”. Pasākuma izskaņā ieradās Ziemassvētku vecītis, vecīša dāvanu maisā bija paciņas un mūsu dāvaniņas bērniem – pašu šūti spilventiņi, kuriem uzticēt visskaistākos sapņus. Pasākuma nobeigumā bērni varēja piedalīties dažādās, jautrās rotaļās.

 

·        Vecgada ballīte, kas bija pilna jautrības un labi organizēta, noritēja 29. decembrī. Katrs vakara dalībnieks sev un citiem bija sarūpējis kādu cienastiņu, kas vēderiem neļāva atpūsties ne brīdi. Vakars tika papildināts ar drosmīgāko jauniešu gājienu uz parku, lai izbaudītu ziemas priekus, ko ne katrs bija paspējis izdarīt šajā ziemā. Pēc paslidināšanās ar plēvi, tējas padzeršanas un veselīgas izsmiešanās, devāmies atpakaļ uz JD telpām, lai ar tur palikušajiem jauniešiem nodotos desu cepšanai un spēļu izpriecām. Vakars bija labi izdevies – pilns jautrības un patīkamu cilvēku.

 

Kontaktpersona Dace Barone
Telefons: 26179590
e-pasts: jauniesudome@cesis.lv

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv