Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  - Pasākumu kalendārs
  - Kultūras organizācijas
  - Pasākumu vietas
  - CĒSIS - 2014
  -- Eiropas kultūras galvaspilsētas konkurss
  -- Cēsis -2014
  -- Kāpēc Cēsis?
  -- Sadarbība
  -- Mūs atbalsta
  -- Presei
  -- Kontakti
  » Vide
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Kultūra> CĒSIS - 2014> Cēsis -2014


Cēsis 2014


 

Projekts “Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”

 

 

Cēsu emocionālais mērķis, pretendējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā, ir stāstīt stāstu, kā mazs var būt liels caur kultūru. Tas būs Cēsu stāsts Latvijai un vienlaikus Latvijas stāsts Eiropai, jo Latvijas vieta Eiropā ir līdzīga Cēsu vietai Latvijā – tā nav centrā, tā ir salīdzinoši mazapdzīvota, bet ar ievērojamu kultūras un izglītības potenciālu, pašapzinīga un mērķtiecīga.

 

Cēsis vēlas pierādīt, ka Eiropas robežās ģeogrāfiskais novietojums perifērijā nenozīmē atrašanos nomalē. Cēsis, veidojot savu unikālo 2014.gada kultūras programmu, var atrasties Eiropas centrā, notikumu krustpunktā. Ar savu pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam Cēsis grib stiprināt pārliecību, ka Eiropas valstu mazo pilsētu kultūras un radošuma sniegtā pievienotā vērtība var būt liels ieguldījums kopējā Eiropas attīstībā.

 

Cēsis kā Eiropas kultūras galvaspilsēta sekmēs visa Vidzemes reģiona attīstību, kopīgi ar sadarbības partneriem – astoņām Vidzemes pilsētām (Valmiera, Madona, Valka, Alūksne, Gulbene, Limbaži, Ainaži, Ogre) - iepazīstot un jaunā gaismā parādot ikkatras pilsētas savdabību un unikālās vērtības. Cēsu uzdevums šībrīža ekonomiskajā situācijā ir pavērt ceļu jaunajai ekonomikai, veidojot radošu pieeju tūrisma un uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojot pilsētvidi caur kultūras un mākslas iniciatīvām, iedzīvotājiem pastāvīgi apgūstot jaunas prasmes. Cēsis kā Eiropas kultūras galvaspilsēta darbosies kā katalizators jaunu, pozitīvu pārmaiņu ienākšanai reģionā.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmas konceptuālais uzstādījums ir pārvērst Cēsis un Vidzemi par vietu, kur nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes. Programma ir plānota tā, lai daudzu kultūras jomu radīto pasākumu kopums visa gada laikā secīgi tiktu realizēts Cēsīs ar atsevišķām aktivitātēm Vidzemes reģiona pilsētās. Mazas pilsētas vispārēja “ietīšana” kultūras norisēs veicinās pilsoņu entuziasmu līdzdarboties saprotamā un paveicamā kultūras projektā pilsētas kopēju mērķu sasniegšanai, parādot kā mazs var kļūt liels caur kultūru.

 

Arī Cēsu un Vidzemes nelielajām kultūras organizācijām un radošajiem cilvēkiem būs iespējams līdzdarboties Eiropas kultūras galvaspilsētas norisēs, tā ka programma būs atvērta idejām un plašai sadarbībai.

 

Plašāka informācija par 2014.gadā plānoto programmu būs pieejama 2009.gada rudenī.

 

Papildu informācija:

projekta “Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koordinatore Ilona Asare –

tel. 64122431, e-pasts: ilona@kulturcentrs.lv.

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv