Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  - Pasākumu kalendārs
  - Kultūras organizācijas
  - Pasākumu vietas
  - CĒSIS - 2014
  -- Eiropas kultūras galvaspilsētas konkurss
  -- Cēsis -2014
  -- Kāpēc Cēsis?
  -- Sadarbība
  -- Mūs atbalsta
  -- Presei
  -- Kontakti
  » Vide
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Kultūra> CĒSIS - 2014> Mūs atbalsta


Mūs atbalsta


Cēsnieki ir lieli patrioti. Gatavošanās Cēsu 800 gades svinībām pierādīja, ka pilsētas iedzīvotāji un uzņēmēji spēj savas pilsētas labā veikt lielas lietas. Arī tie cēsnieki, kuri tagad profesionāli strādā citās Latvijas un pasaules pilsētās, vienmēr ir gatavi palīdzēt savai pilsētai.

Atbalstot savu pilsētu, Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vada Marika Slotina – Brante, izveidojuši vairākus video stāstus par Cēsīm:

- Mazā Cēsinieka stāsts – video

- Gadsimtiem ejot – video

- Cēsu ikdiena – video

Draugiem.lv domu biedru grupa “Cēsis 2014”.

Arī Tu vari nobalsot par Cēsīm www.candidatecities.com

Eva Sietiņsone Zatlere

AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja

„Cēsis ir Vidzemes reģiona kultūras centrs, kur satiekas senatne ar mūsdienām. Pilsēta, kurā aizsākušās vairākas Latvijas diženu mākslinieku dinastijas, nemitīgi apliecina savu radošo potenciālu. Cēsis ar savu grandiozo vēstures un kultūras mantojumu noteikti ir Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusa cienīga pilsēta!”

Gunārs Ķirsons

SIA “LIDO” prezidents

"Cēsu kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 ieceres ir viennozīmīgi pozitīvi vērtējamas un atbalstāmas, jo šāda mēroga projekts veicinās iekšējā un starptautiskā tūrisma attīstību, sekmējot Vidzemes reģiona izaugsmi. Lido kā latvisks uzņēmums vienmēr ir  bijis priecīgs sadarboties ar Cēsīm, jo šajā pilsētā ir jūtama īpašā latviskā, senatnīgā aura. Ir tik svarīgi saglabāt latvisko vidi un par to būt lepniem - tas ir kopīgais LIDO un Cēsīm. Lido ir ieinteresēts atbalstīt inovatīvas idejas reģionālo aktivitāšu sekmēšanai."

Uldis Rudmiezis

SIA “Vinnis” valdes priekšsēdētājs

„Tā kā mūsu uzņēmums „Vinnis” ražo produkciju no dabīgām vielām un ir par veselīgu pārtiku un tīru vidi, tad uzskatu, ka Cēsis ir ideāla pilsēta, šeit netraucē lielpilsētu trokšņi un piesārņojums. Cēsīm ir jākļūst par Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2014 gadā, tā būs viena no iespējām vēlreiz pierādīt, ka ir vēl Eiropā īstas dabas pērles, kas prot saglabāt savu vienreizīgumu, senatnīgumu un tajā pašā laikā iet mūsdienu solī uz attīstību un dialoga veidošanu starptautiskā mērogā.”

Andris Garklāvs

SIA „Limbažu ceļi” valdes priekšsēdētājs

„Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās kultūra un jaunrade nav atrautas no citām dzīves sfērām tostarp arī uzņēmējdarbības, jo līdz ar kultūras pacēlumu un kultūras objektu rašanos attīstās arī vietējie uzņēmumi. Tādēļ uzskatu, ka Limbažu pilsētas dalība Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros 2014. gadā mūsu pilsētai radīs ne tikai īpašu kultūras pacēlumu, iespēju uzlabot vietējās dzīves kvalitāti, iespēju atstāt radošo mantojumu nākotnei un nostiprināt savu kultūras identitāti, bet arī iespēju radīt jaunas darba vietas, sekmēt jaunu kultūras infrastruktūras objektu attīstību, rast jaunas biznesa idejas un aktivizēt ekonomisko attīstību pilsētā. Un otrādi – uzņēmēju pieaugošā aktivitāte nodrošinās pamatu jaunu kultūras vērtību stiprināšanā. Dalība Eiropas mēroga pasākumu programmā viennozīmīgi radīs kultūras pieprasījuma pieaugumu un sekmēs tūrisma attīstību pilsētā, radot papildus peļņas iespējas vietējiem uzņēmumiem.”  

Valtis Krauklis

VAS "Hipotēku un zemes bankas" Gulbenes filiāles vadītājs

„Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts varētu būt spēcīgs reģiona attīstības instruments tieši ekonomiskās krīzes kontekstā, labvēlīgi ietekmēt kultūras un tūrisma attīstību Vidzemē. Atbalstāms ir  mērķis apvienot Vidzemes pilsētas kopējam sadarbības projektam Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas īstenošanai.”

Jānis Prīmanis, SIA „Sāga 99” valdes loceklis

„Iesaistīšanās šajā projektā ir jauns izaicinājums un iespējas Ainažiem, to iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Tas ir notikums, kur mēs kārtējo reizi varam īstenot idejas un apliecināt savas spējas, strādājot kopā vienotā komandā. Ainaži ar savu vēsturisko koka apbūvi, laukumiem, infrastruktūru un senajām tradīcijām ir ļoti piemērota, lai tajā varētu īstenot gastronomijas festivālu. Mēs esam gandarīti piedalīties šajā vērienīgajā projektā un stiprināt pilsētas lomu Eiropas kultūras dzīvē.”

 Artis Eglītis

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Virsvaldes sekretārs un mācītājs, biedrības „Cēsnieku klubs” biedrs

„Cēsis ir mana dzimtā pilsēta. Kas tikai nav bijis Cēsīs! Stratēģisks militārs centrs un auzu tīrumi ielās. Bīskapa katedrāle un kara lauki. Vācu augstmaņi un revolucionāri, kas pārņemti ar proletariāta lietām. Valsts karoga dzimšana un arī noliegums. Rūpniecības uzplaukums un neskaitāmi kultūras pasākumi. Maza vecpilsēta, ko apjož mūris, tāpēc Cēsis vārda tiešajā nozīmē ir arī „pils sēta”. Strauji augoši jauni un jauni apdzīvoti rajoni. Katrs no šiem laikiem veido savu vaibstu pilsētas sejā. Pamēģiniet, braucot cauri pilsētai, īpaši pievērst vērību greznajai lielo savrupmāju ķēdei,- tādai, kā kādreizējai Bērzaines muižai. Tādas ēkas šodien ir izkaisītas starp daudzajām 20. gadsimta būvēm. Jūs ieraudzīsiet citādu pilsētas seju, ne tikai jaunbūves straujās attīstības laikā vai labojumus pēc pēdējā kara. Apvienojumā ar skaisto, kalnaino dabu un parasti apņēmības pilnajiem Cēsu ļaudīm mēs varam arvien ieraudzīt kādu neparastu skatījumu.

Nešaubīgi atbalstu Cēsis kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, taču šādam viedoklim ir arī dziļāks un plašāks pamatojums, ne tikai spilgtas bērnības atmiņas un vēsture vien. Šeit ir ļoti pateicīga vieta kultūras galvaspilsētai. Katrs kultūras vai mākslas pasākums, garīgs vai vienkārši publisks notikums Cēsīs iegūst atspulgu, atsauci uz kādu laikmetu vēsturē vai kultūras tendenci. Tas sniedz dziļu emocionālu baudījumu un vienlaikus rosina meklēt dziļāk – vēsturē vai gluži otrādi - lūkoties pilsētas, valsts un arī plašākā nākotnē.

Aicinu arī daudzus citus – cēsniekus un tos, kuriem Cēsis dārgas - atbalstīt Cēsu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam.”

Selga Laizāne,

Latvijas Nacionālās operas izpilddirektore, biedrības „Cēsinieku klubs” valdes locekle

„Es novēlu Cēsīm būt Eiropas kultūras galvaspilsētai! Cēsis ir pilsēta, kas apvieno gan vēsturisko, gan mūsdienīgo. Cēsīs dzīvo aktīvi, zinātkāri, radoši cilvēki, kas jau tagad Cēsis izveidojuši par ievērojamu kultūras centru, kas piedāvā daudzveidīgu un kvalitatīvu iespēju pavadīt brīvo laiku brīnišķīgā gaisotnē. Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss Cēsīm dos iespēju piesaistīt vēl plašāku interesentu loku gan pilsētai, gan pasākumiem kā no Latvijas, tā arī no citām zemēm. Tā ir iespēja uzsākt jaunu tradīciju veidošanu. Tas radīs iespēju paplašināt profesionālo kontaktu loku un realizēt projektus, kas bez šī statusa nebūtu iespējami.”

Anda Kalniņa-Stūrīte

organizāciju konsultante un koučs, biedrības „Cēsinieku klubs” biedre

„Cēsis ir pelnījušas Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā, jo ir pierādījušas, ka prot organizēt lielus pasākumus un uzņemt daudzus viesus, ko apliecināja Cēsu 800gade un ne tikai. Cēsis zina, kā vislabāk iesaistīt un atbalstīt savus iedzīvotājus pilsētas dzīvē. Cēsis ir draudzīgas, ko pierāda koncepcijā paredzētā visa Vidzemes reģiona iesaiste. Cēsis nebaidās no lieliem, izaicinošiem mērķiem un tic saviem spēkiem, ko pati, iespējams, esmu mantojusi no Cēsīm. Cēsis ir vislabākās, jo ir izauklējušas Latvijas gudrākos un talantīgākos cilvēkus. Fakts, ka Rīgā gandrīz 10 gadus darbojas biedrība „Cēsnieku klubs” liecina, ka arī tie cilvēki, kas vairs nedzīvo savā dzimtajā pilsētā, mīl to un ir gatavi tai palīdzēt.”

 

 Rolands Tjarve

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs un komunikāciju konsultants, biedrības „Cēsinieku klubs” valdes priekšsēdētājs

„Mēs, bijušie cēsnieki Rīgā, šad tad mēdzam atcerēties un pieminēt kādu faktu – Cēsis jau reiz ir bijusi galvaspilsēta! 1919.gada oktobrī, Bermonta karaspēkam uzbrūkot Rīgai, Cēsīs nonāca pagaidu valdība un pilsēta uz vienu dienu kļuva par Latvijas galvaspilsētu. Līdz ar to Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls 2014.gadā, gandrīz 100 gadus pēc šī notikuma, ļautu Cēsīm plašākai publikai parādīt, ka tā nav tikai nejaušība, bet likumsakarība, jo Cēsis patiešām ir tā vērtas! Man tā ir skaistākā pilsēta Latvijā, kur var atgūt spēkus pēc Rīgas stresa un tempa, baudīt brīnišķīgu dabu, nesteidzīgu kultūru un dzirdēt īstu latviešu valodu. Savukārt pilsētas viesi parasti novērtē viesmīlību, radošo pieeju un neviltoto lokālpatriotismu prasmē sarīkot svētkus, kāds valda pašos cēsniekos, par ko ikviens varēja pārliecināties Cēsu astoņsimtgades laikā. Maziem solīšiem, bet mērķtiecīgi Cēsis iet uz savu mērķi, tāpēc ticu, ka Cēsis šo titulu prastu nest godam.”

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv