Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība
  » Pasākumu kalendārs
  » Diskusijas
  » Sludinājumi
  » Fotogalerija
  » Lapas karte
  » Kultūra
  - Pasākumu kalendārs
  - Kultūras organizācijas
  - Pasākumu vietas
  - CĒSIS - 2014
  -- Eiropas kultūras galvaspilsētas konkurss
  -- Cēsis -2014
  -- Kāpēc Cēsis?
  -- Sadarbība
  -- Mūs atbalsta
  -- Presei
  -- Kontakti
  » Vide
  » Dzīvnieku patversme
  » Bizness

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> N.M.> Kultūra> CĒSIS - 2014> Presei


Informācija plašsaziņas līdzekļiem


 

Cēsis

 

 

Cēsis gatavas sadarboties ar Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā – Rīgu

15.septembrī konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" žūrijas komisijas priekšsēdētājs sers Roberts Skots (Robert Scott) paziņoja, ka par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā izvirzīta Rīga.

„Mūsu lēmums ir tikai rekomendācija, kas tiks nosūtīta apstiprināšanai Eiropas Savienībai. Visas kandidātpilsētas – Cēsis, Liepāja un Rīga – iepazīstināja ar savu kultūras potenciālu ļoti spilgti, ko veicināja savstarpējā konkurence. Es patiesi uzsveru, ka visos trīs piedāvājumos bija daudz kā apbrīnas vērta, bet mums bija jāizvēlas tikai viena pilsēta. Tā ir Rīga!" preses konferencē sacīja žūrijas komisijas priekšsēdētājs sers Roberts Skots.

„Izvirzītais mērķis un piedalīšanās konkursā Cēsīm bija nopietns izaicinājums, kas mums deva vērtīgu pieredzi, daudz jaunas idejas un ieceres, apvienoja sabiedrības grupas un parādīja, ka esam spējīgi sagatavot konkurētspējīgu programmu. Esam gandarīti, ka mūsu konkurenti bija tik spēcīgas pilsētas kā Rīga un Liepāja, un mēs ar tām pretendējām uz vienu mērķi. Esmu pateicīgs par mūsu darba grupas ieguldīto darbu un sagatavoto programmu," pēc konkursa rezultātu paziņošanas atzina Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders. „Kopējais darbs vairāk kā gada garumā deva iespēju saprast mūsu iespējas un prioritātes, apzināties Cēsu un Vidzemes potenciālu un pārliecināties, kas esam spējīgi sagatavot Eiropas līmenim atbilstošu kultūras programmu vairāku gadu garumā," vērtē G.Šķenders. „Pateicos arī sadarbības pilsētām Vidzemē – Valmierai, Limbažiem, Ainažiem, Valkai, Alūksnei, Madonai, Gulbenei un Ogrei - par sadarbību un pārliecību, ka šāda veida projekts ir lieliska iespēja reģionam attīstīties un gūt būtisku ekonomisku izaugsmi."

Sers Roberts Skots atzina, ka žūrijai bija jāpieņem smags lēmums, ko sacentās trīs atšķirīgas pilsētas – viena maza, viena vidēja un viena liela. „Visas pilsētas guva vērtīgu pieredzi un spilgti parādīja savu kultūras potenciālu. Prieks, ka visas pilsētas šim konkursam piegāja ļoti nopietni, par ko liecina arī visu trīs pilsētu mēru dalība gala prezentācijā," vērtēja sers Roberts Skots.

„Neskatoties uz to, ka žūrija izvēlējās tradicionālo ceļu – šim titulam nominēt valsts galvaspilsētu - mēs esam gatavi sadarboties ar Rīgu un piedalīties 2014.gada kultūras programmas realizēšanā. Cēsu pieteikumā ir iekļauti daudz vērtīgi projekti, kas noteikti jārealizē, lai parādītu īsto Latvijas kultūru," atzīst G.Šķenders.

Konkursa atlases žūrija bija starptautiska - tajā piedalījās septiņi ES institūciju noteikti pārstāvji, kā arī seši Latvijas ieteikti un EK apstiprināti pārstāvji.


Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu paralēli kļūs divas pilsētas – viena Latvijā un viena Zviedrijā. 8.septembrī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tika paziņots žūrijas komisijas lēmums par Eiropas kultūras galvaspilsētu virzīt Umea (www.umea2014.se).
Galīgo lēmumu par žūrijas izvirzītajām Eiropas kultūras galvaspilsētām 2014.gadam pieņems Eiropas Savienības Padome 2010.gada pirmajā pusē.

 

Informāciju sagatavoja
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ieva Karlsberga
t. 64121677; 26469249
ieva.karlsberga@dome.cesis.lv
www.cesis.lv

 

2009. gada 31.augusts

Cēsīs pateicas radošo jauniešu darba grupai

Piektdien, 28.augustā Cēsu radošo jauniešu darba grupa saņēma pateicību par ieguldīto darbu projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” Cēsu pilsētas publicitātes veidošanā interneta vidē.

Atzinīgus vārdus par paveikto un uzmundrinājumus jauniešiem izteica Cēsu novada pašvaldības pārstāvji atzīmējot, ka viņu aktivitātes ir pozitīvs piemērs sarosīties arī pārējiem Cēsu jauniešiem un iedzīvotājiem. „Jauniešu aktivitāte un degsme ir devusi iedvesmu arī pašvaldības darbiniekiem būt radošiem un sniedz papildus pārliecību, ka pateicoties sabiedrības aktivitātei, Cēsis var sasniegt augstus mērķus un noorganizēt aktivitātes, kas izskan ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē,” atzīmēja Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Karlsberga.

Radošās darba grupas vadītāja Marika – Slotina Brante atzīst, ka ir gandarīta par paveikto. ”Esmu lepna, ka gandrīz 20 000 iedzīvotāju lielā novadā ir astoņi tik radoši un uzņēmīgi jaunieši, kuri veltīja visu vasaras brīvlaiku, lai veidotu filmiņas par savu pilsētu un novadu,” ar lepnumu atzīmē Marika Slotina – Brante.

Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vadīja pedagoģe un diriģente Marika Slotina – Brante, tika izveidota 2009. gada 4.jūnijā ar mērķi veidot Cēsu pilsētas publicitāti interneta vidē, Cēsīm kandidējot uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā. Visas vasaras garumā tika tapa vairāki video stāsti par Cēsu pilsētas ikdienu, svētkiem, vēstures notikumiem un pašiem cēsniekiem. Video klipi apskatāmi interneta vidē www.youtube.com/cesis2014, kā arī ar saiti no Cēsu novada mājas lapas.

Atbalstot Cēsu mērķi ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, projekta apspriešanā un publicitātes veidošanā aktīvi iesaistās arī sabiedriskā organizācija „Cēsinieku klubs” un neformālā domubiedru grupa „Cēsu Forums”, kuri darba grupās rīko diskusijas un piedalās ideju ģenerēšanā. Tāpat arī, lai paustu savu atbalstu un mīlestību pret pilsētu, jauniešu grupa, kas satikās interneta vidē, 26.augustā Cēsīs Pils laukumā rīkoja flašmob aktivitāti.

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas pašvaldība 30.jūnijā LR Kultūras ministrijā iesniedza pieteikumu „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”. Šobrīd Cēsu projekta darba grupa gatavo prezentāciju, kura žūrijai tiks prezentēta š.g. 15.septembrī Rīgā. Tad arī taps zināms, kurai no Latvijas pilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljons eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

Cēsnieki savu atbalstu pilsētai var izteikt nobalsojot www.candidatecities.com.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
E – pasts; daiga@kulturcentrs.lv
www.kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

2009.gada 28.augusts

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrija novērtē Cēsu pilsētas uzdrīkstēšanos

Lai pārliecinātos par pilsētas gatavību konkursam, Cēsīs vizītē ieradās konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pieci žūrijas pārstāvji - žūrijas komisijas priekšsēdētājs un „Liverpūle 2008” kultūras galvaspilsētas projekta direktors Sers Roberts Skots (Sir Robert Scot), „Korka 2005” ģenerāldirektora vietniece Merija Makārtija (Mary Maccarthy), žūrijas priekšsēdētāja vietnieks un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, līdzšinējā LR Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas vadītāja Aira Andriksone un LR Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas ieviešanas departamenta direktore Dace Vilsone. Žūrijas pārstāvjus pavadīja atbildīgā par Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorātā - Žaklīna Pako (Jacqueline Pacaud) un „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta koordinatore LR Kultūras ministrijā Liega Piešiņa.

Vizītes laikā viesi apskatīja Cēsu vecpilsētu, nozīmīgākos Cēsu pilsētas kultūras objektus, apmeklēja laikmetīgās mākslas izstādi „Mūslaiku varoņi” un Andra Eglīša izstādi „Es gribu būt tur”. Žūrija iepazinās ar pilsētas attīstības iespējām un Cēsu pieteikumā iekļautajiem projektiem, dažādu nozaru pārstāvjiem un sadarbības partneriem.

Žūrijas pārstāvji atzinīgi novērtēja Cēsu pilsētas uzdrīkstēšanos izvirzīt un sasniegt augstus mērķus piesakot savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014. gadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.kulturcentrs.lv

 

2009.gada 25.augusts

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrijas vizīte Cēsīs

 

Rīt, 26.augustā Cēsīs vizītē ieradīsies konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta” pieci žūrijas pārstāvji.

Lai pārliecinātos par pilsētas gatavību konkursam, Cēsīs vizītē ieradīsies konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrijas komisijas priekšsēdētājs un „Liverpūle 2008” kultūras galvaspilsētas projekta direktors Sers Roberts Skots (Sir Robert Scot), „Korka 2005” ģenerāldirektora vietniece Merija Makārtija (Mary Maccarthy), žūrijas priekšsēdētāja vietnieks un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, līdzšinējā LR Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas vadītāja Aira Andriksone un LR Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas ieviešanas departamenta direktore Dace Vilsone. Žūrijas pārstāvjus pavadīs atbildīgā par Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorātā - Žaklīna Pako (Jacqueline Pacaud) un „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta koordinatore LR Kultūras ministrijā Liega Piešiņa.

Žūrijas pārstāvjus Cēsīs sagaidīs Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs, projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” darba grupa, kā arī citi projekta dalībnieki.

Vizītes laikā viesi apskatīs Cēsu vecpilsētu, nozīmīgākos Cēsu pilsētas kultūras objektus, apmeklēja laikmetīgās mākslas izstādi „Mūslaiku varoņi” un Andra Eglīša izstādi „Es gribu būt tur”. Žūrija iepazīsies ar pilsētas attīstības iespējām un Cēsu pieteikumā iekļautajiem projektiem, dažādu nozaru pārstāvjiem un sadarbības partneriem.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzīst, ka pilsēta ir gatava uzņemt starptautiskā konkursa žūrijas pārstāvjus un parādīt Cēsu kā mazas, bet ar kultūras vērtībām bagātas pilsētas ikdienu un gatavību startēt tik nozīmīgā reģionam un Latvijai konkursā. „Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts ir neatsverama iespēja Cēsīm un reģionam pārvarēt šī brīža ekonomisko situāciju. Tas būtiski palīdzēs gan cilvēku motivācijai un ticībai, gan saimnieciskās un finansiālās dzīves noturēšanai un attīstībai. 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanas gadījumā paveras plašas iespējas ne tikai Cēsu, bet arī visa Vidzemes reģiona attīstībai,” pauž pārliecību G.Šķenders.

Jau ziņots, ka Cēsis sadarbībā ar astoņām Vidzemes pilsētām un Latvijas un Eiropas kultūras un izglītības organizācijām ir sagatavojušas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gada koncepciju un detalizētu norišu plānu, kas tika iesniegts LR Kultūras ministrijā šī gada 30.jūnijā.

2014.gada kultūras programmas konceptuālais uzstādījums ir radīt Cēsis par vietu, kur cilvēks nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes, pilnībā pārņemot visu telpu ar kultūras norisēm kas ir iespējams tikai nelielā, kompaktā pilsētā. Turklāt 2014.gada programma ietver ne tikai dažādu žanru starptautiskus kultūras pasākumus, bet arī izglītojošus un uzņēmējdarbību veicinošus projektus ar ilglaicīgu ietekmi pilsētas attīstībā. Plašas līdzdalības iespējas ir paredzētas Latvijas māksliniekiem, nelielām kultūras organizācijām, skolu jaunatnei un pašiem reģiona iedzīvotājiem.

Šobrīd Cēsu projekta darba grupa gatavo prezentāciju, kura žūrijai tiks prezentēta š.g. 15.septembrī Rīgā. Tad arī taps zināms, kurai no Latvijas pilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljons eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

Informāciju sagatavoja

Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.kulturcentrs.lv

 

2009. gada 20. augusts

Jauni video stāsti par Cēsīm

Atbalstot Cēsu pieteikumu konkursam „Eiropas kultūras galvaspilsēta” galvaspilsētas titula iegūšanai 2014. gadā, Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vada Marika Slotina – Brante, izveidojuši vairākus jaunus video stāstus par Cēsīm.

Video klipi tapuši projekta „Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” projekta ietvaros, sadarbojoties aktīviem jauniešiem, lai atbalstītu savu pilsētu un piedalītos Cēsu pilsētas publicitātes veidošanā.

 Kā pastāstīja darba grupas vadītāja Marika Slotina – Brante: ”Mazā cēsnieka stāsts ir romantisks maza puisēna un viņa vectētiņa stāsts par vietu, kura allaž ar savu senatnīgumu un unikālo vecpilsētu, mazajām, bruģētajām ieliņām, viduslaiku pilsdrupām un zaļajiem, skaistajiem parkiem liek atgriezties, jo mīlestība pret šo vietu nekad nebeidzas. Savukārt klipa Gadsimtiem ejot sižeta pamatā ir leģenda par Laika veci un viņa gaismas lukturīti, kurš šodien ir viens no atpazīstamākajiem Cēsu simboliem. Cēsis kā romantiska, nesteidzīga un harmoniska mazpilsēta ir atainota video klipā Cēsu ikdiena”.

Par video klipiem.

Klipā „Mazā cēsnieka stāsts” puisēna lomu atveido Emīls Ozoliņš, vectētiņa – Imants Ozoliņš, scenārija un režijas autore ir Ieva Ozola, operatore un montāžu veic Kristiāna Briede, bet angļu un krievu valodā tulko Aleksandra Brizgalova.

          „Cēsu ikdiena” scenārija un režijas autores ir Zane Ozoliņa un Kristiāna Briede, bet operatores lomu un montāžu veic jaunā un talantīgā Kristiāna Briede. Projekta vadītāja Marika Slotina - Brante. Skaties, kā Cēsīs aust rīts pār jumtu korēm, baznīcu torņiem un koku galotnēm; kā labie pilsētas „gariņi” agrā rīta stundā sakārto pilsētu un dod svētību jaunai dienai. Skaties, kā cēsnieki savā pilsētā kā īstenā „miera ostā” var līdzās pastāvēt ar dzīvo dabu un nejusties pārāki pār to.

„Gadsimtiem ejot” video klipā zemā un viedā teicēja balss skan latviski, lai dažādu zemju iedzīvotāji dzirdētu autentisku latviešu valodu, bet subtitri ir angļu un krievu valodās. Scenārija un režijas autores – Inita Drava un Marika Slotina – Brante; operatore un montāža – Kristiāna Briede; Naktssarga lomu atveido Inita Drava; teicēja balss – Jānis Krastiņš; tulki – Diāna Briede un Marika Slotina – Brante; projekta vadītāja – Marika Slotina – Brante. Leģenda vēsta, ka ik nakti pilsētu pārņēma miers, kad izdzirdēja naktssarga soļu skaņu, atslēgu šķindu un balsi: „Viss kārtībā, dusiet saldi, pilsētā viss mierīgi.” Ļaudis varēja doties pie miera, jo zināja, ka ir droši un pasargāti. Pāri pilsētas mūriem gadsimti iet… Nāc arī Tu! 

Video var noskatīties:

 - Mazā cēsnieka stāsts - video

 - Cēsu ikdiena - video

 - Gadsimtiem ejot - video 

Video skatāmi ne tikai latviešu valodā, bet arī tulkoti angļu un krievu valodās. Plānots, ka sižeti tiks ievietoti interneta vidē: www.youtube.com ; www.orb.lv ; www.sekoman.lv u.c.

          Cēsu radošo jauniešu darba grupa, kuru vada pedagoģe un diriģente Marika Slotina – Brante, tika izveidota 2009. gada 4. jūnijā un aktīvi iesaistījusies dažādos Cēsu pilsētas pasākumos un to atspoguļošanā. Sīkāka informācija par radošām idejām un paredzētajām aktivitātēm: Marika Slotina Brante e – pasts: marika@kulturcentrs.lv (tālr. 29249647)

          Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas pašvaldība 30. jūnijā LR Kultūras ministrijā iesniedza pieteikumu „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”. 26.augustā Cēsīs gaidāma Starptautiskās žūrijas vizīte, savukārt 15.septembrī taps zināms, kurai no Latvijas kandidātpilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.kulturcentrs.lv

 

2009. gada 29. jūlijs

Cēsu iedzīvotāju idejas 2014.gadam

Cēsis turpina sacensību ar Rīgu un Liepāju par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2014. gadā. Kura no trim pilsētām 2014. gadā tiks nominēta Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulam, būs zināms septembra sākumā, bet 26.augustā Cēsīs gaidāma žūrijas pārstāvju vizīte.

Cēsu pilsētas svētku ietvaros, 25.jūlijā, tika rīkota akcija, kuras mērķis bija ne tikai informēt sabiedrību par projektu „Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” un aicināt iedzīvotājus izteikt savu viedokli, bet arī izteikt idejas par to, kādas vēlētos Cēsis redzēt 2014. gadā. ”Ideju siena” bija viena no centrālajām aktivitātēm.

Izteikt savu vēlējumu Cēsu pilsētai un piedalīties „Ideju sienas” veidošanā varēja ikviens pilsētas svētku dalībnieks. Visas idejas piedalījās loterijā. Izlozes uzvarētājam Tele2 dāvāja mobilo tālruni LG KP500 un sarunas 50 latu vērtībā.

Akcija „Ideju siena” norisinājās sadarbībā ar Cēsu Forumu un Cēsu jauniešu domi.

Patīkami pārsteidza iedzīvotāju atsaucība un aktivitāte. Aptuveni piecu stundu laikā iesniegto ideju skaits pārsniedza divus simtus. Vēlmes, priekšlikumi un vērienīgas idejas tika izteiktas par visdažādākajām tēmām, tomēr visvairāk cēsniekiem rūp mūsu bērni un viņu izaugsme, jaunieši un viņu brīvā laika pavadīšanas iespējas, kultūras dzīve un pilsētas labiekārtošana. Neizpalika arī priekšlikumi par bezmaksas autostāvvietām pilsētā, ekstrēmu sporta pasākumu rīkošanu, veiksmes vēlējumi dzimtajai pilsētai.

”Cēsu Forums dalībnieki uzskata, ka visas idejas ir īstenojamas, ja vien patiesi to vēlamies,” pēc ideju apkopošanas secina Cēsu Foruma aktīvists Ivo Verners. Cēsu Forums plāno visas idejas apkopot un publicēt Cēsu mājas lapā www.cesis.lv

Iedzīvotāji arī turpmāk tiek aicināti sūtīt savas idejas un vēlmes uz cesis2014@cesis.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.kulturcentrs.lv

 

2009. gada 3. jūlijs

Cēsu jaunieši piedalās projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” publicitātes veidošanā interneta vidē.

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas pašvaldība 30. jūnijā LR Kultūras ministrijā iesniedza pieteikumu „Eiropas kultūras galvaspilsēta 214”.

Projekts paredz veidot radošu pieeju tūrisma un uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabot pilsētvidi caur kultūras un mākslas iniciatīvām, rast iespēju iedzīvotājiem, pastāvīgi apgūstot jaunas prasmes, pilnveidoties. Viens no šī brīža svarīgākajiem mērķiem ir iesaistīt dažādās aktivitātēs sabiedrību, lai kopīgi gatavotos starptautiskās žūrijas vizītei Cēsīs augusta beigās.

Lai pastāstītu par savu pilsētu pēc iespējas plašākām auditorijām ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, 4. jūnijā tika izveidota radošu jauniešu darba grupu, kuru vada Marika Slotina – Brante. Laika gaitā taps video sižeti par Cēsīm, kas atspoguļos pilsētu dažādos rakursos – Cēsis stāstos, Cēsis svētkos, cēsnieki, amatierkolektīvi, Cēsis vēsturiskajā griezumā, Cēsu parki utt. Plānots, ka sižeti tiks ievietoti interneta vidē: www.youtube.com; www.orb.lv; www.sekoman.lv; u.c.

Darba grupas sastāvs: Katrīna Dorošenoka, Inita Drava, Kristiāna Briede, Inguss Pērkons, Justīne Kalēja, Gatis Jermacāns, Aleksandra Brizgalova, Ieva Ozola, Džeina Šulte, Artūrs Bukšs, Lūcija Rass, Zane Ozoliņa.

Šobrīd var noskatīties Mazā cēsnieka stāstu kāpēc Cēsis var būt Eiropas kultūras galvaspilsēta adresē http://www.youtube.com/user/Cesis2014

Sīkāka informācija par radošām idejām un paredzētajām aktivitātēm: Marika Slotina Brante e – pasts: marika@kulturcentrs.lv (tālr. 29249647)

  

Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.cesis2014.lv

 

 

 

 

 

2009. gada 30. jūnijs

 

Cēsis gatavas titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”

 

 

30. jūnijā Cēsu pilsētas dome LR Kultūras ministrijā iesniedz pieteikumu 2014.gada titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

 

Jau ziņots, ka 2008.gada nogalē Eiropas Komisijas un LR Kultūras ministrijas izveidota starptautiska žūrija izvirzīja trīs Latvijas pilsētas – Cēsis, Liepāju un Rīgu dalībai konkursa otrajā kārtā par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula piešķiršanu.

 

Cēsis plašā sadarbībā ar Vidzemes pilsētām, Latvijas un Eiropas kultūras un izglītības organizācijām ir sagatavojušas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gada koncepciju un detalizētu norišu plānu, kas ir iesniegts LR Kultūras ministrijā šī gada 30.jūnijā.

 

Cēsu Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas piedāvājums ir Cēsu stāsts Latvijai un līdz ar to Latvijas stāsts Eiropai. Jautājums, kā mazajām pilsētām un reģioniem pastāvēt un būt konkurētspējīgiem, kā saglabāt savu identitāti masu kultūras laikmetā, ir aktuāls visā Eiropā. Cēsu programma rod atbildi – tā ir kultūra.

 

Cēsis vēsturiski ir bijušas un šobrīd ir pilsēta, kur sadzīvo senatnes elpa ar mūsdienu dzīvi, tradīcijas ar inovācijām, kur stiprā puse ir cēsnieku aktivitāte un radošais gars, kas veicinājis Cēsu nostiprināšanos par vienu no vadošajiem kultūras dzīves centriem Latvijā. Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls dos iespēju Cēsīm turpināt iesākto darbu jaunā pakāpē un kvalitātē, paplašinot sadarbību ar Eiropu.

 

2014.gada kultūras programmas konceptuālais uzstādījums ir radīt Cēsis par vietu, kur cilvēks nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes, pilnībā pārņemot visu telpu ar kultūras norisēm kas ir iespējams tikai nelielā, kompaktā pilsētā. Turklāt 2014.gada programma ietver ne tikai dažādu žanru starptautiskus kultūras pasākumus, bet arī izglītojošus un uzņēmējdarbību veicinošus projektus ar ilglaicīgu ietekmi pilsētas attīstībā. Plašas līdzdalības iespējas ir paredzētas Latvijas māksliniekiem, nelielām kultūras organizācijām, skolu jaunatnei un pašiem reģiona iedzīvotājiem.

 

2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanas gadījumā paveras plašas iespējas ne tikai Cēsu, bet arī visa Vidzemes reģiona attīstībai. Jau ziņots, ka Vidzemes pilsētas – Ainaži, Alūksne, Gulbene, Limbaži, Madona, Ogre, Valka un Valmiera - ir parakstījušas nodomu protokolus par sadarbību ar Cēsīm Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros.  

   

Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsver, ka projekts „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” ir būtisks, lai Eiropai rādītu Latvijas kultūru un vecinātu reģiona ekonomiku. ”Cēsis ir gatavas piedalīties šī uzdevuma veikšanā. No iegūtās pieredzes, veiksmīgi organizējot plašas Cēsu 800 gades svinības, mēs esam pārliecinājušies, ka lielas ambīcijas palīdz pilsētai mobilizēties lielu mērķu sasniegšanai un sniedz pozitīvu rezultātu. Ieguldījums, ko šāda mēroga pasākums, varētu dot reģiona attīstībai, gan piesaistot tūristus, gan attīstot uzņēmējdarbību, būtu liels atbalsts ilgtermiņa ekonomiskās augšupejas uzsākšanai”, atzīmē Cēsu pilsētas mērs.

 

Iesniegto pieteikumu izvērtēs starptautiska žūrija un šī gada 15.septembrī paziņos, kurai no Latvijas pilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

  

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

Mob. tālr. 29293195

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

 

2009.gada 18. jūnijs

 

17. jūnijā Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koordinatore Ilona Asare Valsts prezidenta kancelejā tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai iepazīstinātu ar projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koncepciju un norisi.

Uz tikšanos tika aicināti 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta pretendentpilsētu – Rīgas, Liepājas un Cēsu - pārstāvji, lai iepazīstinātu Valsts prezidentu ar projektu gaitu trīs mēnešus pirms kultūras galvaspilsētas titula pasludināšanas šī gada septembrī.

Valdis Zatlers pozitīvi atzīmēja Latvijas pilsētu iesaisti šinī projektā, kā arī augstu novērtēja entuziasmu un centienus virzīt šo projektu, domājot 2014.gada perspektīvā, neskatoties uz šī brīža finansiāli grūto laiku. Novēlot veiksmi projektā, viņš uzsvēra: „Katra no pretendentpilsētām ir Latvijas kultūras centrs. Tās ir pilsētas ar ambīcijām, kuras mums noteikti ir jāatbalsta”.

Sarunas laikā projekta vadītāji uzsvēra šī kultūras projekta tiešo mijiedarbību ar citām sfērām, piemēram, sociālo un ekonomisko. Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts 2014.gadā Latvijai palīdzētu parādīt Latviju plašākai Eiropas auditorijai tikai gadu pirms Latvijai būs jāuzņemas Eiropas Savienības prezidējošās valsts loma.

Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pēc tikšanās ar Valsts prezidentu uzsvēra, ka projekts „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” ir būtisks, lai Eiropai rādītu Latvijas kultūru un vecinātu reģiona ekonomiku: ”Cēsis ir gatavas piedalīties šī uzdevuma veikšanā. No iegūtās pieredzes, veiksmīgi organizējot plašas Cēsu 800 gades svinības, mēs esam pārliecinājušies, ka lielas ambīcijas palīdz pilsētai mobilizēties lielu mērķu sasniegšanai un sniedz pozitīvu rezultātu. Ieguldījums, ko šāda mēroga pasākums, varētu dot reģiona attīstībai, gan piesaistot tūristus, gan attīstot uzņēmējdarbību, būtu liels atbalsts ilgtermiņa ekonomiskās augšupejas uzsākšanai”, atzīmēja Cēsu mērs.

Jau ziņots, ka Cēsis, Liepāja un Rīga ir Latvijas kandidātpilsētas Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā.

Septembrī kļūs zināms, kura no pilsētām 2014.gadā šo statusu iegūs Latvijā un kura pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros. 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska
Cēsu Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Tālr. 64122431
Mob. tālr. 29293195
E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv
www.cesis2014.lv

 

2009. gada 23. aprīlis

 

Apstiprina „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras pasākumu programmu

 

 22.aprīlī Cēsīs notika Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 Vidzemes Konsultatīvās padomes sanāksme, kurā tika akceptēta plānoto kultūras pasākumu programmu 2014. gadam.

 

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” otrās kārtas sagatavošanas darba grupa klātesošos iepazīstināja ar kultūras pasākumu programmu 2014. gadam. Kultūras pasākumu programmas izstrādes vadītājs Juris Žagars pauda, ka ikvienas pilsētas projektā ir apspēlētas inovatīvas idejas - mākslā, mūzikā, tradīcijās saistībā ar konkrētās pilsētas vēsturi un kultūrvidi, izceļot katras pilsētas vienreizīgumu un tās unikālās vērtības, kas ir interesantas un saistošas ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas sabiedrībai. Mērķtiecīgi attīstot kultūras nozari, tiks sekmēta arī pilsētu ekonomiskā attīstība, padarot pievilcīgu dzīves vidi, aktivizējot esošos resursus un reģiona cilvēku potenciālu.

 

Plānots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros pasākumi norisināsies visa gada garumā, noteiktā laika posmā katrai no pilsētām „pārvēršoties” par mākslas telpu. „Mazs ir liels caur kultūru, mazu pilsētu vieglāk ietīt kultūrā nekā lielu, un tā ir mazo pilsētu priekšrocība,” klātesošos uzrunāja Juris Žagars.

 

Pēc programmas prezentācijas Vidzemes Konsultatīvā padome jeb Vidzemes pilsētu pašvaldību vadītāji, apstiprināja kultūras pasākumu programmu 2014. gadam.

 

Jau ziņots, ka Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži, ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā.

 

Detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam jāiesniedz līdz 2009.gada 30.jūnijam. Septembrī notiks koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta Latvijā - Cēsis, Rīga vai Liepāja iegūs titulu Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

 

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

Cēsīs

 

 

2009. gada 22. aprīlis

 

„Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras pasākumu programmas prezentācija Vidzemes pilsētu mēriem

 

 

Trešdien, 22.aprīlī plkst. 10.00, Cēsīs, Vidzemes plānošanas reģiona sanāksmju zālē notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas otrās kārtas sagatavošanas Vidzemes Konsultatīvās padomes sanāksme.

 

Sanāksmē piedalīsies Vidzemes pašvaldību vadītāji no Valmieras, Alūksnes, Valkas, Gulbenes, Madonas, Ainažiem, Limbažiem un Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta Vidzemes pilsētu koordinatori, kas ir piedalījušies Vidzemes projektu izstrādē un darba gaitā snieguši darba grupai informāciju par vietējiem pieejamajiem resursiem un pilsētu prioritātēm.

 

Ar kultūras pasākumu projektiem iepazīstinās konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” 2.kārtas sagatavošanas grupas vadītājs Juris Žagars.

 

Jau ziņots, ka Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži, ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā.

 

Detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam jāiesniedz līdz 2009.gada 30.jūnijam. Septembrī notiks koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta Latvijā, Cēsis, Rīga vai Liepāja, iegūs titulu Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Daiga Janševska

tālr. 64122431; 29293195

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

 

Informācija presei

Cēsīs

 

2009.gada 12.martā

 

2014.gadā Cēsīs un Vidzemē Eiropas kultūra

 

Vakar, 11.martā Cēsīs tikās projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” Vidzemes pilsētu projekta koordinatori, lai vienotos par pasākumu koncepciju 2014.gadam.

 

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” 2.kārtas sagatavošanas grupas vadītājs Juris Žagars Cēsu sadarbības pilsētu koordinatorus iepazīstināja ar plānoto 2014.gada pasākumu koncepciju visās projektā iesaistītajās Vidzemes pilsētās.

 

Koncepcija paredz atspoguļot Latvijas un īpaši Vidzemes kultūru Eiropas kontekstā. „Katrai Vidzemes pilsētai ir jāparāda tas, kas tajā ir visinteresantākais, raksturīgākais un īpašākais. Mums jāatceras, ka mums jāpiedāvā Eiropas kultūra. Pie mums brauks cilvēki, kas vēlēsies baudīt mākslu, mūziku un ieraudzīt ko tādu, kā nav viņu valstīs,” saka J.Žagars. „Lai sasniegtu mērķi un uzvarētu konkursā, mums jāstrādā kā vienai komandai, neaizmirstot, ka uz mums skatīsies kā uz visu reģionu.”

 

Lai 2014.gada programma atspoguļotu Latvijas, Vidzemes un katras tās pilsētas unikālās un raksturīgās vērtības un kultūru, J.Žagars un projekta koordinatore Ilona Asare februārī apmeklēja katru projektā iesaistīto pilsētu un ar to radošajiem cilvēkiem vienojās par iespējamajiem pasākumiem.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas domes deputāti ir apstiprinājuši Cēsu pilsētas dalības konkursā „Eiropas Kultūras galvaspilsēta” 2.kārtas sagatavošanas organizacionālo komiteju un struktūru, kas nosaka Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas koordinācijas, saskaņošanas un apstiprināšanas kārtību.

 

Struktūra nosaka, ka pieteikuma sagatavošanas procesu vada Cēsu pilsētas dome, kas pirms 2014.gada pasākumu koncepcijas iesniegšanas konkursa žūrijai, to saskaņos ar konsultatīvo padomi jeb Vidzemes pašvaldību vadītājiem.

 

Atbildīgā institūcija par Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanu ir Cēsu Kultūras centrs, kas sagatavojot koncepciju sadarbojas ar Vidzemes pilsētu koordinatoriem, Vidzemes augstskolu, Vidzemes tūrisma asociāciju un plānošanas reģionu, Tūrisma Valsts attīstības aģentūru, Latvijas un Eiropas kultūras profesionāļu grupām un citiem kultūras un mākslas speciālistiem.

 

Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā. Kopējās Vidzemes kultūras programmas sagatavošanai katra pilsēta ir deleģējusi kompetentu pārstāvi, kas koordinēs pasākumu sagatavošanu un norisi savā pilsētā.

 

Līdz 2009.gada 30.jūnijam 2.kārtā izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura Latvijas pilsēta – Cēsis, Rīga vai Liepāja – 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv; www.cesis2014.lv

 

 

Informācija presei

Cēsīs

 

2009.gada 23.janvārī

 

Apstiprina „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta vadības shēmu

 

Vakar, 22.janvārī Cēsu pilsētas domes deputāti apstiprināja Cēsu pilsētas dalības konkursā „ Eiropas Kultūras galvaspilsēta” 2.kārtas sagatavošanas organizacionālo komiteju un struktūru, kas nosaka Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas koordinācijas, saskaņošanas un apstiprināšanas kārtību.

 

Konkursa pieteikuma sagatavošanas organizacionālajā komitejā darbosies Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, izpilddirektors, Finansu nodaļas vadītājs, Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs, Cēsu Kultūras centra un Vidzemes vēstures un tūrisma centra direktori un konsultanti - Leonarda Ķestere un Juris Žagars.

 

Organizicionālā struktūra nosaka konkursa pieteikuma sagatavošanas vadības mehānismu, norādot lēmējvaras, konsultatīvās padomes un izpildinstitūciju sadarbību un lēmuma pieņemšanas kārtību. Struktūra nosaka, ka pieteikuma sagatavošanas procesu vada Cēsu pilsētas dome, kas pirms 2014.gada pasākumu koncepcijas iesniegšanas konkursa žūrijai, to saskaņos ar konsultatīvo padomi jeb Vidzemes pašvaldību vadītājiem.

 

Atbildīgā institūcija par Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanu ir Cēsu Kultūras centrs, kas sagatavojot koncepciju sadarbosies ar Vidzemes pilsētu koordinatoriem, Vidzemes augstskolu, Vidzemes tūrisma asociāciju un plānošanas reģionu, Latvijas un Eiropas kultūras profesionāļu grupām un citiem kultūras un mākslas speciālistiem.

 

Jau ziņots, ka 21.janvārī Cēsīs tikās „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta Vidzemes pilsētu koordinatori, lai uzsāktu kopēju darbu pie Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas konkursa nacionālās atlases 2.kārtai.

 

Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Kopējās Vidzemes kultūras programmas sagatavošanai katra pilsēta ir deleģējusi kompetentu pārstāvi, kas koordinēs pasākumu sagatavošanu un norisi savā pilsētā.

 

Līdz 2009.gada 30.jūnijam izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura Latvijas pilsēta – Cēsis, Rīga vai Liepāja – 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv; www.cesis2014.lv

 

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Cēsīs

 

2009.gada 20.janvārī

 

„Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta koordinatori uzsāk darbu

 

21.janvārī Cēsīs tiksies „Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta Vidzemes pilsētu koordinatori, lai uzsāktu kopēju darbu pie Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas konkursa nacionālās atlases 2.kārtai.

 

Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Kopējās Vidzemes kultūras programmas sagatavošanai katra pilsēta ir deleģējusi kompetentu pārstāvi, kas koordinēs pasākumu sagatavošanu un norisi savā pilsētā.

 

2008.gada 16.decembrī Rīgā notikušajā pirmajā atlases kārtā starptautiskā žūrija atzina Cēsu un Vidzemes pieteikumu par kvalitatīvu un Eiropas mērogā konkurētspējīgu, jo tajā dabas resursi tiek apvienoti ar kultūras norisēm, kas veido savdabīgu, eiropietim interesantu ideju salikumu.

 

Līdz 2009.gada 30.jūnijam izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura Latvijas pilsēta – Cēsis, Rīga vai Liepāja – 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 

Jau ziņots, ka Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

Par kopēju sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros Cēsu pilsētas dome ir vienojusies arī ar Vidzemes augstskolu. Vienošanās paredz abu partneru sadarbību izglītībā, pētījumu izstrādē, konferenču un pasākumu rīkošanā, kopīgu projektu un partnerību veidošanā partneriem nozīmīgās jomās, tādejādi sekmējot Vidzemes reģiona konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību.

 

Cēsīm kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Vidzeme tiks iezīmēta Eiropas kultūras tūrisma kartē, tiks veicināta reģiona starptautiskā atpazīstamība un konkurētspēja.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv; www.cesis2014.lv

 

 

 

Cēsīs

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

2009.gads 8.janvāris

 

Atbalsti Vidzemes projektu – balso par Cēsīm!

 

Eiropas kultūras galvaspilsētu kandidātpilsētu asociācijas mājas lapā http://www.candidatecities.com iespēja nobalsot par savu favorītpilsētu, kura 2014.gadā iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu! Ieej un nobalso par Cēsīm! Atbalsti Cēsu pilsētas un Vidzemes reģiona kopīgo mērķi – 2014.gadā aicināt ikvienu baudīt kultūras pārsteigumus ne tikai Vidzemes reģionā, bet arī visā Latvijā!

 

Mājas lapā iespēja nobalsot par dažādu valstu kandidātpilsētām, tai skaitā par trīs pilsētām no Latvijas–Cēsīm, Rīgu un Liepāju.  

 

Balsošanas iespēja pieejama, atverot mājas lapu un uzspiežot uz sadaļas „VOTE”, kas novietota labajā lapas pusē. Viens balsotājs var atstāt trīs balsis.

 

EKG kandidātpilsētu asociācijas mājas lapā ievietota arī karte, kurā attēlotas visas nākamo gadu kandidātpilsētas, kā arī cita informācija par pilsētām un asociāciju.  

 

Jau ziņots, ka Cēsis kopā ar Vidzemi ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

2008.gada 16.decembrī Rīgā notika pirmās pilsētu atlases kārtas prezentācija starptautiskai žūrijai, kurā no četrām pretendentēm – Cēsīm, Rīgas, Liepājas un Jūrmalas otrajai kārtai izvirzītas Cēsis, Rīga un Liepāja.

 

Konkursa otrā kārta norisināsies 2009.gadā. Līdz 2009.gada 30.jūnijam izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programmas koncepcija 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta iegūs titulu Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

 

Atbalsti Cēsis un Vidzemi! Nobalso!

 

Ar cieņu,

Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 darba grupa

 

 

 

 

Cēsīs

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

 

2008.gada 17.decembris

 

Cēsu un Vidzemes pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursam izvirzīts otrajai kārtai

Otrdien, 16.decembrī Rīgā notika Cēsu un Vidzemes pieteikuma titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pirmās atlases kārtas prezentācija starptautiskai žūrijai, kurā no četriem pretendentiem – Cēsīm, Rīgas, Liepājas un Jūrmalas otrajai kārtai izvirzītas Cēsis, Rīga un Liepāja. Jūrmala dalību konkursā neturpina.

 

Konkursa otrā kārta norisināsies 2009.gadā. Līdz 2009.gada 30.jūnijam izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras koncepcija 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta iegūs titulu Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

 

Jau ziņots, ka Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

Par kopēju sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros Cēsu pilsētas dome ir vienojusies arī ar Vidzemes augstskolu. Vienošanās paredz abu partneru sadarbību izglītībā, pētījumu izstrādē, konferenču un pasākumu rīkošanā, kopīgu projektu un partnerību veidošanā partneriem nozīmīgās jomās, tādejādi sekmējot Vidzemes reģiona konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību.

 

„Apzināmies, ka Eiropas mērogiem Cēsis ir neliela pilsēta. Bet, mūsu stiprā puse ir tā, ka, pateicoties cēsnieku aktivitātei, gadu gaitā Cēsis ir kļuvušas par vienu no vadošajām Latvijas pilsētām, kas mērķtiecīgi veido aktīvu kultūras centru ārpus Rīgas. Tas dod pārliecību, ka ar cēsnieku un Vidzemes pašvaldību atbalstu ir iespējams pārveidot un sakārtot infrastruktūru un sagatavot Eiropas līmeņa pasākumus atbilstošā kvalitātē. Izvirzīšana otrajai kārtai apliecina mūs spējas apvienot savus spēkus un pieteikt Vidzemi kā reģionu ar spēcīgu kultūras potenciālu,” uzskata Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

Cēsu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmas konceptuālais uzstādījums ir pārvērst Cēsis un Vidzemi par vietu, kur 2014. gada laikā tīri fiziski nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes. Koncepcijas pamatā ir ideja Vidzemes reģiona dažādās pilsētās gada laikā secīgi izbaudīt visdažādākās kultūras izpausmes.

 

Katru Vidzemes pilsētu uz noteiktu laiku (mēnesi, nedēļu, dienu, vai tikai uz stundu) pilnībā „okupēs” kāda kultūras nozare, joma vai mākslas veids. Sekojoši, katra pilsēta uz kādu brīdi gada laikā kļūst par kādas kultūras vai mākslas jomas (operas, mūsdienu mākslas, teātra kultūras u.c.) galvaspilsētu, ļaujot ikvienam, kas noteiktā brīdī šķērsos konkrētās pilsētas robežu “ienirt” blīvā kultūras laukā.

 

Plānots, ka Vidzemes pilsētās kopā 2014. gadā būs pilnīgi viss nepieciešamais kultūras infrastruktūras objektu spektrs šāda mēroga pasākumiem, sākot no vislabākās Baltijā segtās brīvdabas estrādes un akustiskās koncertzāles opermūzikas reprezentācijai Cēsīs līdz mūsdienīgi renovētam kultūras centram Madonā un modernai teātra ēkai Valmierā.

 

Viens no galvenajiem izaicinājumiem, ko Cēsis kā Eiropas kultūras galvaspilsēta ir definējušas, ir nepieciešamība izveidot tādu kultūras galvaspilsētas programmu, lai ikvienam iedzīvotājam un viesim tiktu piedāvāta iespēja attīstīt savas radošās spējas kādā no kultūras jomām.

 

Galvenais rezultāts, ko Cēsis un Vidzeme sagaida no Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ir radītās izmaiņas – investīcijas cilvēku prātos, domāšanas un skata punkta maiņa, sapratnes un radošuma izkopšana.

 

Detalizētāku informāciju skatīt www.cesis2014.lv

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

Informācija presei

Cēsīs

 

2008.gada 12.decembrī

 

 

Cēsu pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursam vērtēs starptautiska žūrija

 

Otrdien, 16.decembrī Rīgā notiks Cēsu un Vidzemes pieteikuma titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pirmās atlases kārtas prezentācija starptautiskai žūrijai.

 

Jau tās pašas dienas pēcpusdienā žūrija paziņos pirmās kārtas uzvarētājus un pretendentus konkursa otrajai kārtai, kas norisināsies 2009.gadā.

 

Jau ziņots, ka Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

Par kopēju sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros Cēsu pilsētas dome ir vienojusies arī ar Vidzemes augstskolu. Vienošanās paredz abu partneru sadarbību izglītībā, pētījumu izstrādē, konferenču un pasākumu rīkošanā, kopīgu projektu un partnerību veidošanā partneriem nozīmīgās jomās, tādejādi sekmējot Vidzemes reģiona konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību.

 

„Apzināmies, ka Eiropas mērogiem Cēsis ir neliela pilsēta. Bet, mūsu stiprā puse ir tā, ka, pateicoties cēsnieku aktivitātei, gadu gaitā Cēsis ir kļuvušas par vienu no vadošajām Latvijas pilsētām, kas mērķtiecīgi veido aktīvu kultūras centru ārpus Rīgas. Tas dod pārliecību, ka ar cēsnieku un Vidzemes pašvaldību atbalstu ir iespējams pārveidot un sakārtot infrastruktūru un sagatavot Eiropas līmeņa pasākumus atbilstošā kvalitātē,” uzskata Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

Latvijas mērogā Cēsis jau vairākkārtēji ir pierādījušas, ka, uzdrīkstoties un izvirzot lielus mērķus, var sasniegt nozīmīgus rezultātus. Apliecinājums tam - Cēsu 800 gadu svinības, kas tika iekļautas UNESCO 2006. gada notikumu kalendārā, Cēsu Mākslas festivāls, kas ir lielākais profesionālās mākslas festivāls Latvijā un atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, turklāt Vidzemes reģionā ir visspēcīgāk saglabājušas kultūras aktivitāšu tradīcijas Latvijā.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

Informācija presei

Cēsīs

 

2008.gada 8.novembrī

 

 

Cēsis izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai

 

 

Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014. gadā Cēsis plāno īstenot visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās unikālā sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

„Apzināmies, ka Eiropas mērogiem Cēsis ir neliela pilsēta. Bet, mūsu stiprā puse ir tā, ka, pateicoties cēsnieku aktivitātei, gadu gaitā Cēsis ir kļuvušas par vienu no vadošajām Latvijas pilsētām, kas mērķtiecīgi veido aktīvu kultūras centru ārpus Rīgas. Tas dod pārliecību, ka ar cēsnieku un Vidzemes pašvaldību atbalstu ir iespējams pārveidot un sakārtot infrastruktūru un sagatavot Eiropas līmeņa pasākumus atbilstošā kvalitātē,” uzskata Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

Latvijas mērogā Cēsis jau vairākkārt ir pierādījušas, ka, uzdrīkstoties un izvirzot lielus mērķus, var sasniegt nozīmīgus rezultātus. Apliecinājums tam - Cēsu 800 gadu svinības, kas tika iekļautas UNESCO 2006. gada notikumu kalendārā, Cēsu Mākslas festivāls, kas ir lielākais profesionālās mākslas festivāls Latvijā un atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, turklāt Vidzemes reģionā ir visspēcīgāk saglabājušas kultūras aktivitāšu tradīcijas Latvijā.

 

„Mūsu mērķis, piesakot savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam, ir pierādīt, kā caur kultūru mazs var kļūt liels. Tas būs Cēsu stāsts Latvijai un vienlaikus Latvijas stāsts Eiropai, jo Latvijas vieta Eiropā ir līdzīga Cēsu vietai Latvijā – tā nav centrā, tā ir salīdzinoši mazapdzīvota, bet toties tā ir kulturāla, izglītota, pašapzinīga un mērķtiecīga,” Cēsu ambīciju skaidro Cēsu pilsētas domes deputāts Juris Žagars.

 

Cēsu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmas konceptuālais uzstādījums ir pārvērst Cēsis un Vidzemi par vietu, kur 2014. gada laikā tīri fiziski nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes. Koncepcijas pamatā ir ideja Vidzemes reģiona dažādās pilsētās gada laikā secīgi izbaudīt visdažādākās kultūras izpausmes. Katru Vidzemes pilsētu uz noteiktu laiku (mēnesi, nedēļu, dienu, vai tikai uz stundu) pilnībā „okupēs” kāda kultūras nozare, joma vai mākslas veids. Sekojoši, katra pilsēta uz kādu brīdi gada laikā kļūst par kādas kultūras vai mākslas jomas (operas, mūsdienu mākslas, teātra kultūras u.c.) galvaspilsētu, ļaujot ikvienam, kas noteiktā brīdī šķērsos konkrētās pilsētas robežu “ienirt” blīvā kultūras laukā. Koncepcijas uzstādījums būtībā ir kultūras fiziskās neizbēgamības demonstrējums. Gada programma tiktu plānota kā daudzu atsevišķu tematisku pasākumu kopums katrā pilsētā. Pilsētas mācīsies. Pilsētas radīs. Pilsētas fotografēs. Pilsētas klusēs. Pilsētas uguņos. Pilsētas lasīs. Šīs koncepcijas īstenošana vienlaikus būs arī kā savdabīgs sociāls eksperiments, par to, kā sabiedrība un pilsēta reaģē uz visuresošu kultūras un mākslas klātbūtni.

 

„Kultūras radīšanai un īstenai baudīšanai nepieciešams līdzsvarots un mierīgs temps, laiks pārdomām un izjūtām. Lielpilsētu ritms šo nepieciešamību būtiski ierobežo, bet Vidzemes reģionam jau vēsturiski ir laba reputācija kā rekreācijas vietai – garam un miesai. Turklāt pilnībā pārņemt visu telpu ar kultūras aktivitāti ir iespējams tikai nelielā, kompaktā pilsētā. Esam pārliecināti, ka caur šādu - masīvu, blīvu kultūras pasniegšanas veidu var iesaistīt kultūras “lietošanā” un radīšanā cilvēkus, kas citādi to nejūt un nedara,” uzskata J.Žagars. piebilstot, ka „Cēsu piedāvātā programma nebūs tikai Vidzemes vai Cēsu kultūras projekts. Tā būs Latvijas kultūras visaptveroša prezentācija.”

 

Plānots, ka Vidzemes pilsētās kopā 2014. gadā būs pilnīgi viss nepieciešamais kultūras infrastruktūras objektu spektrs šāda mēroga pasākumiem, sākot no vislabākās Baltijā segtās brīvdabas estrādes un akustiskās koncertzāles opermūzikas reprezentācijai Cēsīs līdz mūsdienīgi renovētam kultūras centram Madonā un modernai teātra ēkai Valmierā.

 

Viens no galvenajiem izaicinājumiem, ko Cēsis kā Eiropas kultūras galvaspilsēta ir definējušas, ir nepieciešamība izveidot tādu kultūras galvaspilsētas programmu, lai ikvienam iedzīvotājam un viesim tiktu piedāvāta iespēja attīstīt savas radošās spējas kādā no kultūras jomām. Tādēļ galvenais rezultāts, ko Cēsis un Vidzeme sagaida no Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ir radītās izmaiņas – investīcijas cilvēku prātos, domāšanas un skata punkta maiņa, sapratnes un radošuma izkopšana.

 

 

Cēsu pilsētas dome aicina iedzīvotājus atbalstīt Cēsu un Vidzemes kandidatūru un aktīvi iesaistīties programmas veidošanā, sūtot savas idejas, atsauksmes un ierosinājumus uz e-pastu cesis2014@cesis.lv

 

Detalizētāku informāciju skatīt www.cesis2014.lv

 

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

Cēsīs

2008.gada 4.novembris

 

Cēsis aicina Vidzemes pilsētas pievienoties ceļā uz Eiropas kultūras

 

Otrdien, 14.oktobrī Cēsu pilsētas pašvaldības vadība tiksies ar Vidzemes pilsētu mēriem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanu 2014.gadā.

 

Tikšanās laikā „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” darba grupa prezentēs Cēsu mērķi, 2014.gada pasākumu koncepciju, un aicinās Vidzemes pilsētas iekļauties 2014.gada pasākumu norisē. Darba grupa ir pārliecināta, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts ir jāīsteno visā Vidzemes reģionā, tādejādi iezīmējot Vidzemes pilsētas Eiropas kultūras tūrisma kartē un veicinot katras pilsētas atpazīstamību un kultūras tūristu piesaisti.

 

Jau iepriekš ziņots, ka Cēsu pilsēta izvirzījusi ambiciozu un augstu mērķi – 2014.gadā kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai iegūtu balvā ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā.

 

     Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros, un Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru godpilnā statusa iegūšanai.

 

     2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts nav tikai plaša un kvalitatīva kultūras programma, kas nodrošinās kultūras pieejamību reģiona iedzīvotājiem un piesaistīs kultūras tūristus. Cēsu skatījumā tas ir pilsētas un reģiona attīstības projekts, kas sniegs ieguldījumu visu nozaru un dzīves sfēru attīstībā – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošās industrijas attīstībā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm un robežvalstīm. Vienlaikus tas stiprinās Cēsu un reģiona saikni ar valstiskumu un pašapziņu nacionālajā kontekstā.

 

Cēsu mērķi, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmu:

 • Veidot starpkultūru dialogu - veicināt informācijas, ideju un pieredzes apmaiņu, paverot neskaitāmas iespējas ideju ģenerēšanai un to īstenošanai, viedokļu apmaiņai un līdzvērtīgai komunikācijai - starp Latvijas, Eiropas Savienības un citu valstu iedzīvotājiem neatkarīgi no vecuma, izglītības, tautības, profesijas, statusa un dzīvesstila.
 • Eksponēt Latvijas kultūras unikalitāti, savdabību un daudzšķautņainību Eiropas kultūras daudzveidības kontekstā un darīt to pieejamu un saprotamu citiem.
 • Paplašināt Cēsu pilsētas atpazīstamību (kā arī sinerģijas principā balstītu Latvijas valsts atpazīstamību) un kultūras tūrisma pieaugumu reģionā, veicot investīcijas pilsētas un reģiona infrastruktūrā un vidē, nodrošinot uzlabojumus kultūras attīstībā un kultūrvides pieejamībā, sekmējot pilsētas un reģiona identitātes izveidi, nostiprināšanu un integrāciju Eiropā.
 • Veicināt radošās industrijas un inovāciju attīstību Cēsīs un Vidzemes reģionā.
 • Veicināt valsts, privātā un nevalstiskā sektora sadarbību, attīstot starpnozaru projektus un sekmējot kultūras, izglītības, zinātnes, mākslas, uzņēmējdarbības un tehnoloģiju sintēzi.
 • Uzsvērt Eiropas kultūru kopīgās vērtības un aktualizēt dialoga un iecietības jēdzienus gan vēsturiskajā, gan šodienas kontekstā.
 • Aktivizēt visplašāko vecuma un sociālo grupu iedzīvotāju līdzdalību kultūras procesos un kultūras vides uzlabošanā reģionā.
 • Sekmēt vēsturisko kultūras tradīciju un kultūras mantojuma ilgtspēju un iekļaušanu mūsdienu apritē.
 • Veicināt cilvēku sapratni par estētikas un apkārtējās vides nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā.
 • Rosināt cilvēkresursu potenciāla izmantošana, motivējot un „atbrīvojot” individuālo un kolektīvo radošumu.
 • Radīt unikālus produktus un idejas ar augstu pievienoto vērtību.

Organizatori aicina programmas veidošanā aktīvi iesaistīties Cēsu un Vidzemes reģiona iedzīvotājus. 2009.gadā rīkosim plašas diskusijas un forumus, apzinot kultūras organizāciju un iedzīvotāju nepieciešamības un vēlmes. Jau šobrīd visas idejas, atsauksmes un ierosinājumi tiek laipni gaidīti uz e-pastu cesis2014@cesis.lv vai tel.64122431.

 

Fakti uzziņai par projektu „Eiropas kultūras galvaspilsēta”:

Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu uzsākts 1985.gadā ar virsuzdevumu – satuvināt Eiropas iedzīvotājus. Katru gadu Eiropas Savienības Ministru padome kādai no Eiropas valstu pilsētām piešķir Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu uz vienu gadu. Kopš ES paplašināšanas šādu iespēju dod divām pilsētām, jo pretējā gadījumā būtu jāpaiet gadiem 30, līdz pienāktu kārta. Atlases kārtām abas pilsētas gatavojas pārī. Mērķis ir popularizēt un svinīgi atzīmēt pilsētas sasniegumus kultūras jomā. Iecelšana Eiropas kultūras galvaspilsētas godā tiek atbalstīta finansiāli un parasti izraisa pilsētas ekonomikas un kultūras uzplaukumu, pastiprināti pievērš arī tūristu uzmanību.

Šajā gadā kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva), 2010.gadā – Pēča (Ungārija) un Stambula (Turcija). Tagad jau arī Latvijai un Zviedrijai oficiāli noteiktas tiesības izvirzīt kādu pilsētu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadam. Abu valstu pilsētas sacenšas, kura beigu beigās izpelnīsies šo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Vidzemes pilsētu mēru tikšanās notiks š.g.14.oktobrī plkst.15.00 Cēsu Jaunajā pilī.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

 

un Cēsu Kultūras centra

Direktores vietniece attīstības jautājumos

Ilona Asare

Tālr. 64122431; 26011102

ilona@kulturcentrs.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

Cēsīs

2008.gada 14.martā

 

Cēsis aicina izstrādāt Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 kultūras programmu

 

 

No š.g. 14. marta līdz 6.jūnijam Cēsu pilsētas dome izsludina konkursu par māksliniecisko koncepciju kultūras programmai „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”.

           

Konkursa mērķis ir izveidot „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kultūras programmas māksliniecisko koncepciju, ņemot vērā Eiropas Komisijas un konkursa rīkotāju izvirzītos nosacījumus.

 

Atbilstoši konkursa nolikuma prasībām, tajā var piedalīties fiziskas un juridiskas personas (režisori, producenti, producentu apvienības u.c. interesenti), līdz 2008.gada 6.jūnijam iesniedzot pieteikumu Cēsu pilsētas domē.

 

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, par kuru piešķiršanu lems pilsētas domes izveidota žūrijas komisija. 

 

Konkursa nolikums nosaka, ka viens konkursa dalībnieks var iesniegt tikai vienu māksliniecisko koncepciju un nav tiesīgs iesniegt piedāvājumu variantus.

 

Jau iepriekš minēts, ka Cēsu pilsēta izvirzījusi ambiciozu un augstu mērķi – 2014.gadā kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai iegūtu balvā ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā. Izvērtējot konkursa nosacījumus un Cēsu pilsētas kultūras tradīcijas un iespējas, Domes deputāti un speciālisti atzīst, ka šis mērķis ir sasniedzams, ja vien pilsētas iedzīvotāji tic tam un vēlas kopējiem spēkiem to realizēt.

 

Tā kā Eiropas Komisijas nostādnes nosaka, ka nav nozīmes nedz pilsētas atrašanās vietai, nedz iedzīvotāju skaitam, nedz tās pagātnei un patreizējām iespējām, veiksme un uzvara konkursā būs atkarīga no tās kultūras programmas, ko attiecīgā pilsēta piedāvās tieši 2014.gadā.

 

Tuvākajā laikā Cēsīs kultūras jomā paredzēta būtiska attīstība – tiks renovēts Kultūras centrs, pārtopot par modernu un daudzfunkcionālu kultūras un mūzikas centru, tiek renovēta Jaunā pils, plānota Pils parka pielāgošana plašāku kultūras un atpūtas pasākumu organizēšanai, katru gadu tiek veidotas jaunas un attīstītas jau esošās kultūras tradīcijas.

 

Par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā sacentīsies Latvijas un Zviedrijas pilsētas. Šajā gadā kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva), 2010.gadā – Pēča (Ungārija) un Stambula (Turcija).

 


 

Cēsis  

2008.gada 26. februāris

 

 

Cēsis – ceļā uz mērķi - Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014

 

Pagājušajā nedēļā vairāki Cēsu pašvaldības pārstāvji devās uz informatīvo semināru, lai klātienē noklausītos lekciju par nosacījumiem pretendējot uz Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2014. gadā.

 

LR Kultūras Ministrijas rīkotajā informatīvajā seminārā piedalījās arī pārstāvji no Cēsīm, Jūrmalas, Rīgas, Liepājas, Siguldas, Jēkabpils, Rēzeknes un Daugavpils. 

 

Semināra mērķis bija informēt gan lēmumu pieņēmušās, gan vēl ideju apsverošās pilsētas, ar kādiem nosacījumiem ir jāsastopas un kādas ir izplatītākās problēmas pretendējot uz tik augstu titulu.

 

Pretendējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā uzsvars ir likts uz pilsētas piedāvāto kultūras programmu visa gada garumā, kā arī kultūras pasākumu sasaisti ar Eiropu, veidojot starpkultūru attīstību Eiropas reģionā.

 

Cēsīs pašlaik ir izveidota īpaša darba grupa, kas aktīvi strādā pie „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” mērķu izvirzīšanas un nostādņu veidošanas. Darba grupā iekļauti gan Cēsu pilsētas domes darbinieki, gan Vidzemes Vēstures un tūrisma centra un Cēsu kultūras centra pārstāvji.

 

 

 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

Cēsis  

2008.gada 1. februāris

 

 

Cēsīm augsts mērķis – Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls

 

Cēsu pilsēta izvirzījusi ambiciozu un augstu mērķi – 2014.gadā kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai iegūtu balvā ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā.

 

Lai veidotu Cēsu pilsētas atpazīstamību, veicinātu kultūras un tūrisma attīstību, vietējo un reģionālo identitāti un Eiropas integrāciju, pamatojoties uz Izglītības, kultūras un sporta komitejas atzinumu un Cēsu pilsētas domes Finanšu komitejas atzinumu Cēsu pilsētas domes deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt Cēsu pilsētas dalību LR Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā „Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Sagatavošanās darbu veikšanai deputāti lēma izveidot darba grupu deviņu pašvaldības speciālistu sastāvā.

 

„Cēsīm tagad ir mērķis, kā dēļ veidot kultūras stratēģiju, apzināt un īstenot savas iespējas, gūt atbalstu infrastruktūras un pilsētvides sakārtošanā. Jo, lai iesniegtu pieteikumu konkursam, jāveic apjomīgs darbs – jānoformulē mūsu atbilstība konkursa kritērijiem. Izskatot konkursa nolikumu, darba grupā secinājām, ka šķēršļu nav. Pilsētā jābūt izcilam kultūras mantojumam, jāpierāda, ka kultūras attīstība notiek ilgtspējīgi. Nekādi ierobežojumi nav par iedzīvotāju skaitu un attālumiem. Tātad mums darba grupā un cēsniekiem tikai jānotic savām spējām. Pilsēta būs ieguvēja arī tad, ja neuzvarēsim, jo būs notikusi mērķtiecīga finanšu vadība, ieplānoti ieguldījumi kultūras infrastruktūrā, pilsētvidē, ielu un apgaismojuma sakārtošanā," min Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes vēstures un tūrisma centra” direktore un darba grupas dalībniece Jolanta Sausiņa.

 

Darba grupas vadītājs un galvenais idejas iniciators Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Maihaļovs atzīst, ka pilsētai ir nepieciešams mērķis, kā dēļ mobilizēties un mērķtiecīgi attīstīt savu pilsētu. „Cēsu 800 gades svinības pierādīja, ka esam spējīgi organizēt svētkus un pasākumus ne tikai cēsniekiem, bet arī Latvijai un ārvalstu viesiem. Katrā ziņā dalība šādā konkursā gūs starptautiski rezonansi un tas būs stimuls aktīvāk sakārtot un pilnveidot kultūras un tūrisma infrastruktūru Cēsīs,” uzskata A.Mihaļovs.

 

Fakti uzziņai:

Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu uzsākts 1985.gadā ar virsuzdevumu – satuvināt Eiropas iedzīvotājus. Katru gadu Eiropas Savienības Ministru padome kādai no Eiropas valstu pilsētām piešķir Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu uz vienu gadu. Kopš ES paplašināšanas šādu iespēju dod divām pilsētām, jo pretējā gadījumā būtu jāpaiet gadiem 30, līdz pienāktu kārta. Atlases kārtām abas pilsētas gatavojas pārī. Mērķis ir popularizēt un svinīgi atzīmēt pilsētas sasniegumus kultūras jomā. Iecelšana Eiropas kultūras galvaspilsētas godā tiek atbalstīta finansiāli un parasti izraisa pilsētas ekonomikas un kultūras uzplaukumu, pastiprināti pievērš arī tūristu uzmanību.

Šajā gadā kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva), 2010.gadā – Pēča (Ungārija) un Stambula (Turcija). Tagad jau arī Latvijai un Zviedrijai oficiāli noteiktas tiesības izvirzīt kādu pilsētu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadam. Abu valstu pilsētas sacenšas, kura beigu beigās izpelnīsies šo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu.

 

Ieguvumi pilsētai:
– Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir iespēja pastiprināt sadarbību kultūras jomā Eiropas līmenī;
– veicināt ilgtspējīgu kultūras dialogu visdažādākajos aspektos (koordinācija starp iestādēm, NVO, privāto sektoru, sabiedrību // etniskā, sociālā integrācija // starpnozaru projektu skaita pieaugums);
– veicina pilsētā un tās apkārtnē dzīvojošo pilsoņu līdzdalību kultūras procesos (īpaši brīvprātīgo kustību);
– veicina iedzīvotāju pašapziņas celšanu un patriotismu;
– palielina ārzemēs dzīvojošo pilsoņu interesi;
– labvēlīgi ietekmē kultūras un tūrisma attīstību pilsētā;
– sekmē savstarpējās zināšanas, kas Eiropas pilsoņiem varētu būt citam par citu;
– sekmē sadarbību ar ES dalībvalstu un citu valstu kultūras pakalpojumu sniedzējiem, māksliniekiem, uzsver Eiropas kultūras bagātību, priekšplānā izvirza Eiropas kultūru kopīgos aspektus;
– programma ir ilgtspējīga un ir pilsētas kultūras, sociālās un ekonomiskās ilgtermiņa attīstības neatņemama sastāvdaļa (jauna uzņēmējdarbība; darba vietu skaita pieaugums; tūristu skaita pieaugums; pieprasījums pēc jauniem pakalpojumiem u.tml.);
– unikāla iespēja piesaistīt investīcijas un palielināt publicitāti, jo kļūt par kultūras galvaspilsētu jauno ES valstu skaita dēļ nav iespējams vismaz 30 nākamos gadus.

 Eiropas Komisijas pētījums par Eiropas kultūras galvaspilsētām no 1995. līdz 2004. gadam rāda, ka lielākie ieguvumi bijuši šādi:
–  uzlabots pilsētas tēls un atraktivitāte;
– veicināts starptautiskais un iekšzemes tūrisms;
– uzlabota pilsētas kultūras dzīve;
– uzlabota pilsētvide;
– uzlabota kultūras infrastruktūra (atjaunotas vēsturiskas ar kultūru saistītas celtnes,  uzbūvētas jaunas, uzlabota esošo celtņu pieejamība vai kapacitāte);
– veicināta kultūras integrēšana pilsētas attīstības plānā un Eiropas komunikācijas tīklā;
– stimulēta kultūrpolitikas stratēģijas mērķtiecīga ieviešana (iestāžu, NVO, privātā sektora koordinācija ilgtermiņa projektos);
– robežu nojaukšana starp augsto un populāro kultūru, izpratnes palielināšana par kultūras jēdzienu, kultūras patēriņa stimulēšana;
– jaunas kultūras tradīcijas.

 
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv