Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
  » Par Cēsīm
  » Cēsu karte
  » Par Vaives pagastu
  » Vaives pagasta vēsture
  » Cēsinieku klubs
  - Aktualitātes
  - Paveiktais
  - Mēnešraksts
  - Fotogalerija
  - Lielākie projekti
  - Stratēģija 2009-2010
  - Kontakti
  - Par mums
  » Cēsinieku biedrības
  » Jauniešiem
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Par Cēsu novadu> Cēsinieku klubs> Mēnešraksts> Cēsinieku kluba mēnešraksts No. 2 (3) (2004.gada aprīlis)


Cēsinieku kluba mēnešraksts No. 2 (3) (2004.gada aprīlis)


ASF “Cēsinieku klubs” elektronisks Interneta izdevums

Nodibināta Cēsinieku kluba jaunatnes sekcija

2004. gada 2.aprīlīī

No. 2 (3)

Gints Lazdiņš
ASF 'Cēsinieku klubs' biedrs

30.aprīlī uz savu pirmo sapulci sanāca „Cēsinieku kluba” jaunatnes sekcija. Tikšanos, kura notika Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes telpās atnāca 23 cēsinieki, kuri patlaban studē un strādā Rīgā.

Tikšanās mērķis bija apzināt jauniešu vēlmes un ieceres, kā arī izstrādāt sekcijas struktūru un vienoties par tuvākajiem veicamajiem darbiem. Jauniešu sekcijas organizatore Zelma Tonne stāsta, ka pirmā tikšanās pagājusi „karsti”: „Sapratām, ka pie daudzām lietām vēl ir ļoti rūpīgi jāstrādā. Katram no jauniešiem ir kāds mērķis, kādēļ viņi šeit nāk. Mūsu uzdevums ir šos mērķus saliedēt, lai palīdzētu Cēsīm.”

Tikšanās gaitā tika diskutēts par jauniešu sekcijas vietu kopējā „Cēsinieku kluba” struktūrā. „Nonācām pie secinājuma, ka ir nepieciešams izstrādāt sekcijas nolikumu, kā arī atrast kompromisu par iestāšanās un biedru maksām,” stāsta Z.Tonne.

„Priecājos, ka visiem sanākušajiem ir interese par kopīgu darbu Cēsu labā, ko pierāda arī 10 brīvprātīgie, kas pieteicās palīdzēt sv. Jāņa baznīcas projektā,” uzsver Z.Tonne.

Nolemts, ka nākamā jauniešu sekcijas sanāksme notiks uzreiz pēc Lieldienām – 13.aprīlī, plkst. 18.00, turpat, Lomonosova ielā 1. Aicināti visi interesenti, arī tie, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties uz pirmo kopā sanākšanu.

Šajā numurā

Nodibināta Cēsinieku kluba jaunatnes sekcija 1
Mēs esam cēsinieki!...  1
Pasākums izdevies 2
Cēsinieku kluba jaunatnes sekcijas pasākuma fotogalerija 3
Māksla - tas nozīmē radošu dzīvi  4
Cēsinieku klubs - Cēsu baznīcai 5

 

Mēs esam cēsinieki!...

 

Cēsinieku kluba jaunatnes sekcijas pirmajā pasākumā piedalās vairāk nekā 100 jaunieši

 

Rūta Vimba ASF 'Cēsinieku klubs' jauniešu sekcijas biedre

3. martā Rīgā, klubā CASSABLANCA, Cēsinieku kluba Studējošo jauniešu sekcijas atklāšanas pasākums kopā pulcēja vairāk kā simts bijušos un esošos Cēsu studentus.

Cēsinieku kluba prezidents Rolands Tjarve atklājot pasākumu CASSABLANCā sanākušajiem jauniešiem novēlēja sevī sajust Cēsu patriotu un iesaistīties labdabīgajā cēsinieku mafijā. Uz sekcijas atklāšanu bija ieradušies arī pārstāvji no Cēsu domes un viesi no Liepājas pārstāvniecības Rīgā, kura jau ir nodibinājusi līdzīgu jauniešu organizāciju.

Raksta 'Mēs esam cēsinieki!...' turpinājums 2.lpp.

2.lpp

CĒSINIEKU KLUBA

Raksta 'Mēs esam cēsinieki!...' turpinājums no 1.lpp. 

Pasākuma ideja bija apzināt studējošos cēsiniekus, informēt un radīt interesi par Cēsinieku kluba Studējošo jauniešu sekciju, šo ideju realizēt uzņēmās Cēsu pilsētas ģimnāzijas absolvente, LU studente Zelma Tonne. Sekcijas izveidošanas mērķis ir “apvienot aktīvus, atraktīvus, radošus un zinātgribošus studējošos un strādājošos Cēsu jauniešus, kuri ar savām idejām un darbību ir gatavi atbalstīt Cēsis un cēsiniekus”.

Vakara gaitā uz mazās kluba skatuvītes kāpa arī trīs Cēsu grupas: Dead Letters Box, Cacophonics un Side of Pain. Cēsu publikai mazāk dzirdētajiem Dead Letters Box šis bija tikai trešais koncerts, atšķirībā no Cacophonics (kuru muzicēšanas stils alternatīvās mūzikas vortālā basement.lv nosaukts kā postgrunge/emopunk), kuri paguvuši uzstāties vairākos festivālos, ir bijuši dzirdami radio3 un radio NABA ēterā. Vislielāko pārsteigumu cēsiniekiem sagādāja Side Of Pain, spēlējot atšķirīgā muzicēšanas manierē, ar oriģinālu un melodisku rokmūziku (dziesmu „When the sky is coming down” publika prasīja atkārtot vismaz 3 reizes).

No atnākušajiem Cēsu studentiem bija dzirdamas dažādas atsauksmes- daži bija gaidījuši nopietnāku pasākumu mazliet formālāka gaisotnē, dažiem savukārt šķita, ka publika ir mazliet par solīdu, tomēr lielākā daļa bija ļoti priecīgi par iespēju atpūsties savējo- cēsinieku- pulkā pašā Rīgas vidū, malkojot garšīgo „Cēsu alu” un klausoties rokmūziku cēsinieku izpildījumā. Visaktīvāk pasākumam bija pieteikušies Cēsu pilsētas ģimnāzijas un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventi, bija ieradušies arī studenti, kuri beiguši Priekuļu vidusskolu, Vecpiebalgas lauku reģionālo ģimnāziju, u.c.

Pasākuma rīkotājiem ir liels prieks par atzinīgajiem vārdiem gan no Cēsinieku kluba, gan pašu studentu puses. Galvenais ieguvums no šī pasākuma ir Cēsinieku kluba Studējošo jauniešu sekcijas vārda popularizēšana, sekcijai piesaistīti aktīvi un

darboties gatavi Cēsu jaunieši.

Savā uzrunā Zelma Tonne aicināja jauniešus iesaistīties kluba darbībā, lai šādu pasākumu būtu vairāk. Studējošo jauniešu sekcija tiek veidota, lai vienotu studējošos Cēsu jauniešus, izstrādātu un realizētu projektus, kas saistīti ar Cēsīm un cēsiniekiem, atbalstītu Cēsinieku klubu iniciatīvas.

Lai saņemtu informāciju par turpmākajām Cēsinieku kluba Studējošo jauniešu sekcijas aktivitātēm, aicinām rakstīt ceesinieki@navigator.lv, vēstulē sīkāk pastāstot par sevi un savām iecerēm attiecībā uz Studējošo jauniešu sekciju.

Atcerieties, ka “mēs esam visur, mūsu ir daudz, mēs esam cēsinieki!”

Pasākums izdevies...

 

Viedokļus apkopoja Gints Lazdiņš
ASF 'Cēsinieku klubs' biedrs

Gandrīz mēnesi pēc Cēsinieku kluba jauniešu sekcijas pasākuma klubā CASSABLANCA, nolēmu pavaicāt dažiem tā dalībniekiem viņu viedokli par šo pasākumu un galvenajiem iespaidiem, atziņām, kas gūti tā laikā.

Mārcis, 21 gads: „Pasākums bija patiešām izdevies. Biju priecīgs satikt sen neredzētus paziņas, turklāt izdevās iepazīties ar daudziem bijušajiem cēsiniekiem, kurus agrāk nemaz nepazinu!”

Jānis, 25: „Biju patīkami iepriecināts redzot tik daudz pēdējos gados augstskolās iestājušos Cēsu jauniešu, kuri pārsteidza ar savu aktivitāti. Lai arī mana vecuma jauniešu nebija daudz, tomēr izdevās sastapt vienu otru sen neredzētu skolasbiedru.”

Lāsma, 19: „Pasākums bija vairāk nekā OK. Domāju, ka turpināšu apmeklēt Cēsinieku kluba jaunatnes sekcijas pasākumus arī turpmāk, jo šķiet, ka tas ir tā vērts.”

 

3.lpp

CĒSINIEKU KLUBA

'Cēsinieku kluba' jaunatnes sekcijas pasākuma fotogalerija

 

Komentāri: Gints Lazdiņš, ASF 'Cēsinieku kluba biedrs; Foto: Māris Buholcs ASF, 'Cēsinieku kluba biedrs


'Šim papīram būs zelta cena,' domā vakara viešņas, apzinot bijušo paziņu tālruņu numurus

Divi no tāvakara pasākuma 'veterāniem' ir pārsteigti par jauno cēsinieku saliedētību un izturību

Pasākuma 'saimnieki', no kreisās Zelma Tonne, Uģis Putniņš un Rolands Tjarve.

Varbūt, ka tieši šie mūziķi nākotnē nesīs Cēsu vārdu tālu pasaulē?

Pasākuma organizatore Zelma Tonne uzrunā klātesošos: 'Mūsu ir daudz, mēs esam visur…'

Pēc viņu nopietnajām sejām var spriest, ka patlaban top vismaz kluba jauniešu sekcijas himna.
4.lpp

CĒSINIEKU KLUBA

Māksla - tas nozīmē radošu dzīvi

Gints Lazdiņš
ASF 'Cēsinieku klubs' biedrs

 

Pagājušajā gadā mākslinieks, Cēsinieku kluba biedrs Ritums Ivanovs, ar kluba atbalstu, piedalījās izstādē „Fresh Art 2003” Anglijā. Ar izstādē gūtajiem iespaidiem, aicināju viņu dalīties Cēsinieku kluba mēnešrakstā.

Pastāsti par izstādi Fresh Art, kurā Tu piedalījies 2003.gadā.

Izstādē „Fresh Art 2003” piedalījos jau otro reizi. Izstādes kategorija ir art fair - tas laikam varētu būt tirgus vai mese, tātad, kā nosaukums rāda, tas ir vērsts uz „svaigu” mākslu, jauniem māksliniekiem, pārsvarā pēc mākslas koledžu beigšanas. Šī izstāde ir vērsta uz Londonas mākslas dzīves „iekustināšanu”, tā ir vieta kur sevi pieteikt galerijām, kuratoriem, tā ir vieta kur mākslinieks tiekas ar turpmākajiem klientiem un kolēģiem. Priekš skatītāja tā ir iepazīšanās ar jauniem vārdiem, un jaunām tendencēm Izstādē piedalās aptuveni 200 individuālie mākslinieki, studio grupas un koledžas.

Kā „Cēsinieku klubs” atbalstīja Tavu dalību izstādē?

Lai piedalītos šajā izstādē man bija gan jāsedz dalības maksa gan jānokļūst tur. Klubs palīdzēja segt dalības maksu.

Kādi bija ieguvumi, atziņas pēc dalības šajā izstādē?

Iepriecināja tas, ka manu darbu novērtēja ļoti augstu, cilvēkiem bija patiess neviltots prieks, kā arī pārsteigums. Tas viss dod spēku , kā arī tu saproti ka esi uz pareizā kursa. Ir svarīgi sevi apzināties vienotā pasaules struktūrā, ko var vieglāk ieraudzīt tādā metropolē kā Londona


Mākslinieks Ritums Ivanovs
Foto: Māris Buholcs

Kādi ir Tavi tuvākie radošie plāni?

Tagad strādāju pie jaunas kolekcijas/sērijas, kas tikko bija redzama Rīgas galerijas izstādē. Tiek gatavota personālizstāde, iespējams šajā pavasarī to jau varēs aplūkot Rīgas galerijā. Tāpat pašlaik piedalos vairākos starptautiskos izstāžu projektos - Lietuvā izstādē „Salt of life”, kas piedāvā pārskatu par Baltijas valstu mūsdienu glezniecību. Galerija Bastejs, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Londonā organizē 2 izstādes Anglijā šajā pavasarī, kurās es piedalīšos.

Vai tiesa, ka 2006.gadā par godu astoņsimtgadei Cēsīs varētu notikt Tava personālizstāde?

Izstāde ir atzīmēta kalendārā, tā kā tas jārealizē.

Kādi būtu Tavi ieteikumi Cēsu jaunajiem māksliniekiem, kuri tieši tagad plāno iesaistīties mākslas dzīvē?

Lai nopietni apdomā vēlreiz ko viņi dara, un ko viņi grib sasniegt. Māksla - tas nozīmē radošu dzīvi!

5.lpp

CĒSINIEKU KLUBA

'Cēsinieku klubs' Cēsu baznīcai
Turpinās Cēsinieku kluba uzsāktais projekts sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai

Gints Lazdiņš
ASF 'Cēsinieku klubs' biedrs

 

Turpinās ASF „Cēsinieku klubs” uzsāktais projekts Cēsu sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai. Projekta vadītājs, kluba biedrs Artis Eglītis informē, ka šobrīd ir panākts atbalsts no tiešā mārketinga kompānijas „Reklāmas Pasts” par informatīvo materiālu izsūtīšanu Cēsu iedzīvotājiem un uzņēmējiem. „Plānots, ka vēstules ar aicinājumu atbalstīt projektu tiks izsūtītas līdz Lieldienām,” stāsta A.Eglītis, piebilzdams, ka šobrīd tiek strādāts pie materiālu sagatavošanas un informatīvās kampaņas.

A.Eglītis aicina ikvienu, kurš var finansiāli vai kā citādi atbalstīt sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanas projektu, griezties pie Cēsinieku kluba pārstāvjiem vai ziedot līdzekļus zemāk norādītajā kontā.


Cēsu sv. Jāņa baznīca no putna lidojuma. Foto no www.cesis.lv

ASF “Cēsinieku klubs”

Ģertrūdes iela 100 – 34, Rīga, LV- 1009

 

Anda Kalniņa, izpilddirekore

E-pasts: anda.kalnina@one.lv

 

Gints Lazdiņš, mēnešraksta redaktors

E-pasts: lazdinsh@tvnet.lv

Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā atsauce uz „Cēsinieku kluba” mēnešrakstu obligāta.

AICINĀM Arī Jūs ziedot Cēsu Sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai !!!

 

Ieskaiti savu ziedojumu šim nolūkam paredzētajā kontā:

Saņēmējs: ASF „Cēsinieku klubs”

Reģ. Nr: 000806423

Banka: A/S „Hansabanka”

Konta nr. 551006219218

Ziedojuma mērķis: Cēsu sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai

 

ASF “Cēsinieku klubs” Pateicas par atbalstu:

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv