Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
  » Par Cēsīm
  » Cēsu karte
  » Par Vaives pagastu
  » Vaives pagasta vēsture
  » Cēsinieku klubs
  - Aktualitātes
  - Paveiktais
  - Mēnešraksts
  - Fotogalerija
  - Lielākie projekti
  - Stratēģija 2009-2010
  - Kontakti
  - Par mums
  » Cēsinieku biedrības
  » Jauniešiem
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Augusts 2020

P O T C P S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Par Cēsu novadu> Cēsinieku klubs> Mēnešraksts> Cēsinieku kluba mēnešraksts No. 1 (2) (2004.gada februāris)


Cēsinieku kluba mēnešraksts No. 1 (2) (2004.gada februāris)


ASF “Cēsinieku klubs” elektronisks Interneta izdevums

Cēsu skolēniem skaidro kas ir baznīca

2004. gada 6.februārī
No. 1 (2)

Artis Eglītis
ASF 'Cēsinieku kluba biedrs

'Cēsinieku klubam' ir laba tradīcija aicināt kluba biedrus ar īsām lekcijām Cēsu pilsētas skolās. Katrs lektors var stāstīt par kādu interesantu tēmu, ko viņš pārzin. 'Apņēmos Draudzīgā Aicinājuma ģimnāzijā vecāko klašu skolniekiem pastāstīt par tēmu 'Kas ir Baznīca?',' stāsta Atklātā sabiedriskā fonda 'Cēsinieku klubs' biedrs Artis Eglītis.

'Izvēlējos runāt par terminiem, piemēram, ko nozīmē vārdi 'baznīca', 'katolisks', 'evaņģēlisks', un citi. Šodienas sabiedrība, it sevišķi jaunā paaudze saņem ļoti daudz informāciju un viedokļu, ko nākas šķirot. Arī daudzu un dažādu garīgo jautājumu risinājumi ir pieejami ik uz soļa. Šajā gadījumā ir labi, ja jaunieši zina un prot orientēties jautājumos par tradicionālajām reliģiskajām konfesijām, par Baznīcu un sektām,' domā A.Eglītis

'Skolēni un skolotāji bija atsaucīgi, uzdodot dažādus jautājumus, piemēram, vai Vecajā un Jaunajā Derībās Bībelē sastopams viens un tas pats Dievs, ar ko atšķiras dažādas reliģiskas kustības. Žēl, ka ierobežotā laika dēļ nevarējām aptvert vairāk tēmu. Ceru, ka izdosies izkārtot vēl kādas tikšanās ar skolēniem, iepriekš kopīgi ar skolas vadību konkretizējot tēmas, vai jau laikus sagatavojot skolēnu un skolotāju jautājumus. Neizslēdzu, ka ir iespējams pieaicināt arī atsevišķu teoloģisku nozaru speciālistus, piemēram, par jaunajām reliģiskajām kustībām, jeb par Baznīcas mūziku,' rezumē A.Eglītis un piebilst: 'Vēlos izteikt skolas vadībai pateicību par šādas lekcijas organizēšanu.'

Šajā numurā

Cēsu skolēniem skaidro kas ir baznīca 1
Cēsinieku klubs skolām dāvina grāmatas 1
Cēsinieku kluba jaunieši viesojas Cēsu ģimenēs 2
Dibina Cēsinieku kluba jaunatnes sekciju 2
Par mums raksta… 2
Cesinieku klubs - Cēsu baznīcai 3

 

Cēsinieku klubs Cēsu skolām dāvina grāmatas

 

Roberts Dilba
ASF 'Cēsinieku kluba biedrs

 

Šī gada 28.janvārī, Draudzīgā Aicinājuma dienā, Atklātā sabiedriskā fonda 'Cēsinieku Klubs' vārdā viesojos Cēsīs. Atsaucoties Draudzīgā Aicinājuma idejiskā tēva Karļa Ulmaņa paustajai idejai, arī mūsu klubs nolēma dāvināt Cēsu skolām grāmatas. Pasākumā, kuru organizēja Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija un Draudzīgā Aicinājuma fonds, ielūdzot citu pilsētu skolu aktīvistus, organizatorus un atbalstītājus piedalījās un pasākumu atklāja Draudzīgā Aicinājuma atjaunotā fonda dibinātājs Guntis Ulmanis. Cēsinieku klubs dāvināja visām astoņām Cēsu pilsētas skolām Piecvalodu vārdnīcas. Pasākuma gaitā, kluba vārdā, apliecināju mūsu atbalstu Draudzīgā Aicinājuma idejai ilgstošā termiņā.


Cēsinieku kluba jaunieši viesojas Cēsu ģimenēs

 

Zelma Tonne
ASF 'Cēsinieku kluba biedre, jaunatnes sekcijas dibinātāja

 

Pagājušā gada nogalē ASF 'Cēsinieku klubs' viesojās pie vairākām Cēsu ģimenēm. Devāmies apciemot ģimenes, palīdzot Ziemassvētku vecītim nogādāt dāvaniņas bērniem. Ikviena ģimene mūs laipni sagaidīja. Bērni skaitīja Ziemassvētku dzejolīšus, dziedāja, dejoja. 
Ikvienā ģimenē stāstījām par klubu, tā darbību. Patiesi iepriecināja tas, ka cilvēkiem interesē, kas notiek ne vien pilsētā.

Ikdienas steigā un rūpēs par saviem tuviniekiem, mēs bieži vien nemanām, ka apkārt ir daudz cilvēku, kuri vēlas tikt uzklausīti un saprasti, tāpēc diena, ko pavadījām ciemojoties pie ģimenēm bija īpaša, jo spējām cilvēkiem radīt prieku un sirdīs sajūtu, ka viņi nav aizmirsti.

Dibina Cēsinieku kluba jaunatnes sekciju

 

Zelma Tonne
ASF 'Cēsinieku kluba biedre, jaunatnes sekcijas dibinātāja

 

Šī gada martā notiks ASF 'Cēsinieku klubs' jauniešu sekcijas pirmā kopīgā tikšanās uz kuru tiek aicināti visi Latvijā studējošie jaunieši, kuriem ir interese un vēlme iesaistīties veidojot jauno sekciju. Pasākumā ikviens tiks iepazīstināts ar jauniešu sekcijas galvenajiem darbības mērķiem un uzdevumiem. Par ASF 'Cēsinieku klubs' darbību pastāstīs kluba prezidents Rolands Tjarve un izpilddirektore Anda Kalniņa. Vakara gaitā uzstāsies divas grupas, kurās darbojas Cēsu janieši. 

Ikvienam interesentam lūdzam pieteikties, sūtot e-pastu uz adresēm kplauka@Ida.gov.lv vai zelmatonne@hotmail.com vai arī zvanot pa tālruņiem +3716495836 (Kristīne), +3716333104 (Zelma). Būsiet mīļi gaidīti un neaizmirstiet - mēs esam visā Latvijā!!!

Par mums raksta...
'Informē par kluba aktivitātēm', Jānis Gabrāns, 07.01.2004., Druva

Iznācis pirmais 'Cēsinieku kluba' elektroniskā mēnešraksta numurs. Kā 'Druvu' informēja tā redaktors Gints Lazdiņš, mēnešraksts tapis ar domu informēt kluba biedrus par aktivitātēm. 'Ir kluba biedri, kuri dzīvo ārpus Rīgas, arī ārpus Latvijas. Gadās, ka nepieciešamā informācija līdz viņiem nenonāk. Sākumā bija doma veidot savu avīzi, taču tas būtu pārāk dārgs projekts. Manuprāt šis ir optimāls risinājums, jo tagad par mūsu aktivitātēm varēs uzzināt ne tikai kluba biedri, bet arī pārējie interesenti,' teica G.Lazdiņš.
Tuvākajā laikā Cēsu mājaslapā internetā tiks izveidota īpaša 'Cēsinieku kluba' sadaļa, kura būs atrodama informācija par visām kluba aktivitātēm, kā arī lasāms mēnešraksts.
Pirmajā numurā lasāma kluba izpilddirektores Andas Kalniņas informācija par pērn paveikto un šī gada iecerēm. Artis Eglītis informe par kluba uzsākto līdzekļu vākšanas akciju Cēsu sv. Jāņa baznīcas fasādes remontam, bet G.Lazdiņš - par 'Cēsinieku kluba' jaunatnes sekcijas izveidi, ko ierosinājuši Rīgā studējošie Cēsu jaunieši.
'Ceru, ka mēnešraksts attaisnos savu nosaukumu un iznāks reizi mēnesī. Gribam tajā par mūsu aktivitātēm informēt ne tikai sausos faktos, bet arī sniegt emocionālāku un dziļāku informāciju. Tuvojoties pilsētas jubilejai, aktivitātes un informācijas apjoms pieaugs. Ceru, ka kluba biedri aktīvi iesaistīsies mēnešraksta tapšanā,' teica G.Lazdiņš. 


'Cēsinieku klubs' Cēsu baznīcai

Teksts: Gints Lazdiņš
ASF 'Cēsinieku kluba biedrs
Foto: Māris Buholcs
ASF 'Cēsinieku kluba biedrs

 

24.decembrī Cēsīs, viesnīcas 'Cēsis' telpās ASF „Cēsinieku klubs” un A/s „Hansabanka” pārstāvji informēja par uzsākto Cēsu sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanas projektu. Tas ir projekts, kuru pilnībā plānots pabeigt līdz Cēsu astoņsimtgadei 2006.gadā. Projekta ietvaros Klubs plānojis piesaistīt nepieciešamo finansējumu un

nodrošināt tā tehnisko realizāciju. 
Pasākumā piedalījās ASF 'Cēsinieku klubs' priekssēdētājs Rolands Tjarve, A/S 'Hansabanka' valdes loceklis un ASF 'Cēsinieku klubs' biedrs Druvis Mūrmanis, ASF 'Cēsinieku klubs' izpilddirektore Anda Kalniņa, Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu domes pārstāvji, sv. Jāņa baznīcas mācītājs Krists Kalniņš un masu mediju pārstāvji.
ASF 'Cēsinieku klubs' aicina ikvienu, kuram rūp Cēsu sv. Jāņa baznīcas liktenis iesaistīties kopēja akcijā un ziedot līdzekļus dievnama fasādes atjaunošanai.

AICINĀM Arī Jūs ziedot Cēsu Sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai !!!

 

Ieskaiti savu ziedojumu šim nolūkam paredzētajā kontā:

Saņēmējs: ASF „Cēsinieku klubs”

Reģ. Nr: 000806423

Banka: A/S „Hansabanka”

Konta nr. 551006219218

Ziedojuma mērķis: Cēsu sv. Jāņa baznīcas fasādes atjaunošanai

 

ASF “Cēsinieku klubs” Pateicas par atbalstu:

 


 

ASF “Cēsinieku klubs”

Ģertrūdes iela 100 – 34, Rīga, LV- 1009

 

Anda Kalniņa, izpilddirekore

E-pasts: anda.kalnina@one.lv

 

Gints Lazdiņš, mēnešraksta redaktors

E-pasts: lazdinsh@tvnet.lv

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv