Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
  » Cēsu novada pašvaldība
  » Vaives pagasta pārvalde
  » Publiskie iepirkumi
  » Vakances, izsoles, konkursi
  » Sabiedriskās apspriešanas, pētījumi
  » Attīstības plānošana
  - Cēsu pilsētas Attīstības programma 2008.-2014.gadam
  -- Uzraudzības sistēma
  -- Esošās situācijas raksturojums
  -- Attīstības stratēģija
  -- Investīciju plāns
  -- Vides pārskats
  - Cēsu pilsētas teritorijas plānojums 2005.-2017.gadam
  - Investīciju teritorijas
  - Nodarbinātība
  - Detālplānojumi
  - Iesniegumi/veidlapas
  - Citi attīstības dokumenti
  - Vaives pagasta teritorijas plānojums
  » Projekti
  » Avīze "Cēsu Vēstis"
  » Vaives vēstis
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Jūlijs 2020

P O T C P S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
  << >> 

Top.LV

Latvijas Reitingi
> Pašvaldība> Attīstības plānošana> Cēsu pilsētas Attīstības programma 2008.-2014.gadam> Esošās situācijas raksturojums> Transports un satiksme

- Izglītība un tālākizglītība
- Ievads
- Esošās situācijas raksturojums
- Iedzīvotāji
- Pilsētas pārvalde
- Kultūrvide
- Komunālā saimniecība
- Enerģētika
- Veselība
- Sociālā palīdzība un pakalpojumi
- Transports un satiksme
- Tūrisms
- Informācijas sabiedrība
- Valsts un pašvaldības pārvaldes institūcijas
- Kopsavilkums
- Sports
- Uzņēmējdarbība un nodarbinātība
- Dabas vide un vides infrastruktūra

Transports un satiksme


Cēsis atrodas starp diviem starptautiskas nozīmes autoceļiem. Autoceļš Rīga - Veclaicene atrodas 9 km no pilsētas un Cēsis ar minēto autoceļu savieno valsts nozīmes ceļš – Cēsu pilsētas apvedceļš. Otrs autoceļš Inčukalns – Valka atrodas 16 km attālumā no Cēsīm. Pilsēta ir labi sasniedzama arī reģionālā kontekstā pa valsts nozīmes autoceļiem Limbaži – Cēsis un Cēsis – Madona, kas savieno Vidzemes dienvidaustrumu daļu ar ziemeļrietumu daļu.

Pilsētas ielu kopējais garums ir 123,01 km, bet kopplatība – 708 424 m2. Saskaņā ar Cēsu pilsētas ielu brauktuvju reģistru ielu sadalījums par segumu veidiem 2007.gadā ir šāds: asfalts - 57.143 km, bruģis – 1,459 km, dzelzsbetona plātnes - 0.365 km, šķembas - 0.158 km, grants - 51.451 km, grunts - 7.006 km, neizbūvētie posmi - 5.004 km. Pilsētā atrodas 3 tilti un pārvadi (Gaujas tilts, Zaķu ielas pārvads un dzelzceļa pārvads) ar kopējo garumu 5,14 km. Tikai nedaudz vairāk kā puse no pilsētas ielām ir ar cietuo segumu, pārējās ielas ir grants vai pat grunts segumu. Grants un grunts ielu ekspluatācija ir salīdzinoši dārgāka un arī ekspluatācijā daudz problemātiskāka. Kopējais ielu tehniskais izvērtējums rāda, ka lielākā daļa pilsētas ielu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Pēdējos gados ir sakārtotas vairākas ielas (Palasta, Dārzniecības, Lenču, Piebalgas u.c.), t.i. rekonstruēts segums, daļēji sakārtotas gājēju ietves, u.c. Ielu sakārtošanai katru gadu pašvaldības budžetā ir paredzēti ievērojami līdzekļi. 2006.gadā tika uzsākta pilsētas maģistrālo ielu rekonstrukcija, sakārtojot Piebalgas ielu un Lenču ielu. Maģistrālās ielas ir galvenie ceļi, kas savieno pilsētu ar citām teritorijām. Pa tām veidojas galvenās transporta plūsmas no Priekuļiem, Jāņmuižas, Raiskuma, Amatas u.c. Cēsu rajona apdzīvotajām vietām, kuru iedzīvotāji Cēsīs dažādus sociālos, izglītības, nodarbinātības u.c. pakalpojumus. Nepieciešams turpināt maģistrālo pilsētas ielu sakārtošanu tādejādi uzlabojot pilsētas pieejamību un pievilcību.

Cēsu pilsētu uz pusēm pārdala viensliežu neelektrificēta dzelzceļa līnija Rīga – Lugaži. Pilsētas centrālajā daļā atrodas IV klases stacija, kas nodrošina preču un pasažieru vilcienu tranzīta kustību un pasažieru pārvadājumus. Pilsētā ir divas dzelzceļa pārbrauktuves un viens dzelzceļa pārvads. Dzelzceļa pārbrauktuves būtiski traucē satiksmes kustībai. tāpat bīstama ir dzelzceļa šķērsošana iedzīvotājiem. Pilsētā atrodas viena labiekārtota dzelzceļa šķērsošanas vieta pie dzelzceļa stacijas. Perspektīvā paredzēts veidot dzelzceļa pārvada būvniecība Valmieras ielā un Ata Kronvalda ielas turpinājumā, savienojot pilsētas rietumu un austrumu daļu.

Lai arī pilsētai ir raksturīgs izteikts reljefs, kas nav pievilcīgs velotransporta attīstībai, tomēr pilsētas iedzīvotāji labprāt izmanto velosipēdus, lai pārvietotos pa pilsētu un arī kā aktīvās atpūtas veidu. Cēsu pilsētas teritorijas plānojumā ir izstrādāti galvenie velotransporta attīstības maršruti, kas savieno pilsētas dzīvojamos rajonus ar pakalpojumu centriem, darba vietām un izglītības iestādēm. Rekonstruējot pilsētas ielas, tiek paredzēta vieta veloceliņiem.

Velotransports ir plaši iecienīts aktīvā tūrisma piekritējiem. Cēsu pilsētā ir izveidoti vairāki velotūrisma maršruti.

Pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina A/S CATA. Pilsētas teritorijā autobusi regulāri kursē pa trīs maršrutiem ar kopējo garumu 30,8 km. Pilsētas maršrutos vidēji dienā tiek pārvadāti 710 pasažieri. Vairāki maršruti savieno pilsētu ar tuvējiem ciemiem – Priekuļi, Jāņmuiža, Līvi, Kārļi, u.c. Šajos maršrutos autobusu kustība ir salīdzinoši regulāra un nodrošina iedzīvotāju migrāciju no dzīves vietas uz darbu vai izglītības iestādi.

Cēsīs ir pieejams gan autobusu, gan dzelzceļa starppilsētu sabiedriskais transports. Starppilsētu autobusu sabiedriskā transporta pakalpojumus Cēsīs nodrošina A/S CATA, A/S Nordeka, SIA VTU Valmiera, Madonas autobusu parks. Vislabākais sabiedriskā transporta savienojums ir Cēsis – Rīga. Pilsētā nav pieejami starptautiski sabiedriskā transporta pakalpojumi.

 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv